Gumowe maty stajenne zwiększają komfort w stajni

Gumowe maty stajenne zwiększają komfort w stajni

Maty stajenne to gumowa powierzchnia, która ma na celu redukcję zmęczenia stawów koni znajdujących się w stajni. Wynika to ze stojącej pozycji zwierzęcia. Najczęściej maty gumowe do stajni występują w grubości od 10 do 25 mm oraz są w kolorze czarnym. Maty do stajni dla koni z powodzeniem można wykorzystać nie tylko w boksach, ale również w przyczepach do przewożenia koni.

Maty stajenne do boksów dla koni

Maty do stajni pozwalają na redukcję zmęczenia dla koni. Zastanówmy się, z czego wynika ta zaleta?

Guma, z której wykonane są maty stajenne do boksów sprawiają, że zwierze jest odizolowane od zimnej i wilgotnej posadzki. Co więcej, maty z granulatu gumowego sprawiają, że konie nie muszą stać na twardej powierzchni. Zastosowanie mat stajennych do boksów pozytywnie wpływa na stawy koni i znacząco wpływa na zmniejszenie zużycia kopyt.

Betonowe podłoże u koni hodowlanych często wyłożone jest ściółką. Ściółka ma za zadanie chronić zwierzęta kopytne przed poślizgnięciem się i upadkiem oraz zapewnić utrzymanie porządku w stajni. Niestety, ściółka często musi być uzupełniana i poprawiana. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zastosowanie mat stajennych do boksów.

Główna cecha, która umożliwia uzyskanie takiego efektu to struktura takiej gumowej maty do stajni. Co więcej, maty stajenne do boksów dla koni są elastyczne, dzięki czemu tłumią hałas podczas chodzenia. Bardziej amortyzują stawy konia niż zwykła ściółka. U koni hodowlanych, u których zamontowano maty z granulatu gumowego nie są narażone na ryzyko poślizgnięcia się.

Niekwestionowaną zaletą mat stajennych do boksów jest łatwe i bezproblemowe utrzymanie ich w czystości. Wystarczy woda, aby mata była czysta. Warto zwrócić uwagę, że mokra mata z granulatu gumowego zachowuje swoje właściwości antypoślizgowe. Maty do stajni redukują opary amoniaku lepiej niż inny rodzaj ściółki (wióry drzewne, słoma), które pochłaniają mocz i sprawiają, że w stajni utrzymuje się nieprzyjemny zapach. Kostka z granulatu gumowego to alternatywa dla mat stajennych. Przejdź do naszego sklepu i zapoznaj się z naszą ofertą mat stajennych.

Maty do stajni

Na rynku wyróżniamy następujące rodzaje mat do stajni:

  • maty gumowe lite
  • maty do stajni z granulatu gumowego
  • maty na boks z tworzywa sztucznego

W zależności od miejsca przeznaczenia, należy dobrze wybrać rodzaj maty. Przejdź do sklepu i skontaktuj się z nami!

Miejsca używania mat stajennych

Maty w stajniach są używane w wielu miejscach. Sprawdźmy zatem, gdzie powierzchnie gumowe do stajni są najczęściej stosowane:

  • Maty na boks / do boksów dla koni
  • Padok
  • Karuzela dla koni

Maty do boksów dla koni

Boks to miejsce, w którym jest przechowywany koń. Najczęściej taki boks posiada wymiary: 3 x 5 metrów. Pozwala to na komfort funkcjonowania zarówno konia, jeźdźca oraz osób dbających o czystość w stajni.

Zwiększenie komfortu i porządku dzięki matą do stajni

Maty stajenne POWER Rubber cechują się dużą wytrzymałością. Wykonane są z granulatu gumowego, który:

  • można z łatwością doczyścić
  • jest odporny na drgania i wibracje
  • zapewnia stabilne podłoże do boksów dla koni,
  • zapobiega niszczeniu podków, dbają o kopyta
Padok – doskonałe miejsce na podłoże hodowlane

Padok to ogrodzony plac, gdzie swobodnie możemy wypuścić konia i jeździć konno. Najczęściej możemy natknąć się na padok o piaszczystym podłożu, ale też można zastosować nowoczesne rozwiązania, jakim są maty POWER Rubber. Przejdź do sklepu i dowiedź się więcej!

Maty na padok zwiększają przyczepność i zmniejszają ryzyko przewrócenia się konia. Co więcej, maty na padok doskonale sprawdzą się podczas wyścigów konnych. W stajni dla koni można zamontować je również na ścianie w celu uniknięcia kopania lub gryzienia.  Maty na padok to świetna izolacja w chłodne dni. Alternatywą dla mat są kostki gumowe. Kostka gumowa amortyzuje wstrząsy.

Mata legowiskowa Champion dla koni

Karuzela dla koni na zewnątrz i w stajni

Karuzela dla koni jest idealna do zapewnienia im aktywności. Są to zwierzęta, które potrzebują dużo ruchu to wszystko z myślą o ich zdrowiu. Warto zadbać również o ich bezpieczeństwo i zaopatrzyć się w maty do stajni tutaj sprawdzą się równie dobrze. Zaoszczędzimy pieniądze oraz czas na wizyty weterynarza. Maty do stajni kupisz tutaj. Przejdź do sklepu i sprawdź naszą ofertę.

Karuzela dla koni pozwala na utrzymanie konia w dobrej kondycji fizycznej. Jest do szczególnie istotne, kiedy zwierze spędza większość dnia w stajni dla koni. Kostka gumowa do karuzeli zwiększa bezpieczeństwo poruszającego się po niej konia.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!