Maty wibroizolacyjne budowlane

Budowlane maty wibroizolacyjne

Maty wibroizolacyjne przeznaczone dla budownictwa. Zabezpiecz maszyny i urządzenia. Zredukuj możliwość przesuwania sprzętu budowlanego. Doskonale sprawdzają się w szpitalach, halach produkcyjnych i magazynowych, hotelach, supermarketach, salach fitness, hotelach. Warto zastosować maty wibroizolacyjne podczas modernizacji budynków mieszkalnych, podnosząc komfort ich użytkowania.

Budowlane maty wibroizolacyjne stosowane są do redukowania drgań i dźwięków które powstają na skutek pracy maszyn,urządzeń, procesów technologicznych, aktywności człowieka.  Dzięki nim w szybki sposób odizolujesz drgania, ponieważ są one bardzo szybkie w montażu. Skutecznie tłumią drgania pionowe i poziome. Zapobiegają nadmiernemu rozprzestrzenianiu się uciążliwego hałasu i wibracji po całej konstrukcji budynku. Ich zastosowanie pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców.

Maty wibroizolacyjne są odporne na starzenie się w warunkach atmosferycznych takich jak promienie UV, ozon a także na działanie wody.

Dzięki temu, że nie wchłaniają wody, są odporne na gnicie oraz pleśń. Materiał, z którego są wykonane posiada właściwości dielektryczne (nie przewodzi prądu elektrycznego) oraz nie pyli. Z biegiem lat maty nie tracą swoich właściwości izolacyjnych.

Pokaż Filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Mata wibroizolacyjna budowlana tłumi drgania i hałasy wywołane m.in. przez pracujące maszyny, urządzenia i czynności wykonywane przez człowieka. Długotrwałe oddziaływanie wibracji i hałasu może mieć negatywne skutki na zdrowie człowieka, jak również maszyny czy konstrukcje.

Dlaczego tak ważne jest zabezpieczenie budynku przed drganiami?

Izolacja akustyczna

Nadmierny hałas negatywnie wpływa na samopoczucie człowieka. Zabezpieczenie budynku przed drganiami tłumi dźwięki uderzeniowe (np. pracującej pralki lub innych maszyn wibrujących). Skuteczna izolacja akustyczna eliminuje hałas od podłogi do sufitu. Redukcja nadmiernego hałasu pochodzącego z sąsiadujących pomieszczeń (korytarz, winda, poddasze) zwiększa komfort osób, które w nich przebywają. Wibroizolacja budynków jest skuteczna, kiedy maty zastosuje się pomiędzy podłogą, a hałasującą maszyną.

Ochrona przed drganiami w budynkach

Ruchy oscylacyjne (wibracje) odczuwane przez budynek mogą być wytwarzane przez różne źródła (np. linie kolejowe znajdujące się w pobliżu). Wibracje rozchodzą się od źródła i są przenoszone przez kolejne elementy konstrukcyjne budynku. Maty wibroizolacyjne pod fundamenty chronią całą konstrukcję budynku przed drganiami mechanicznymi i akustycznymi. Skutecznie tłumią drgania pionowe i poziome. Kluczową rolę odgrywa zastosowanie mat w miejscach, w których generowanie drgań jest najsilniejsze (urządzenia, ruch pojazdów, otoczenie tj. podłogi, sufity, poddasze, stropy).

Źródła wibracji oddziałujących na budynki

Ruchy oscylacyjne mogą być wytwarzane przez:

Źródła wewnętrzne:

 • Sprzęt HVAC (wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie)
 • Czynności mieszkańców (taniec, odgłosy kroków, systemy audio, ćwiczenia)
 • Hydrauliczne (toalety, odpływy, dopływy, pompy)
 • Systemy podnoszenia i transportu (windy, platformy podnośnikowe np. dla wózków inwalidzkich)

Źródła zewnętrzne:

 • Aktywność sejsmiczna
 • Transport (linie kolejowe, metro, samochody, samoloty)
 • Działalność przemysłowa (zakłady produkcyjne, sklepy spożywcze, działalność handlowo-usługowa np. puby)
 • Prace budowlane (budowa lub rozbiórki budynków)
 • Silny wiatr

Mata wibroizolacyjna budowlana – zalety

 • Trwałość – po latach użytkowania zachowane są właściwości dźwiękochłonne i antywibracyjne.
 • Wytrzymałość – odporna na ściskanie, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości izolacyjne.
 • Łatwy montaż – szybka i prosta instalacja.
 • Nie przewodzą prądu elektrycznego
 • Przewodzi ciepło – może być stosowana wspólnie z ogrzewaniem podłogowym.
 • Nie wchłania wilgoci – odporna na gnicie i pojawienie się pleśni.

 

Budowlane maty wibroizolacyjne

Budowlane maty wibroizolacyjne

Maty wibroizolacyjne pod fundamenty izolują konstrukcje budowlane przed zewnętrznymi i wewnętrzni źródłami hałasu i drgań. Mata wibroizolacyjna budowlana redukuje hałas uderzeniowy w budownictwie, pozytywnie wpływając na jego trwałość. Zabezpieczenie budynku przed drganiami stosuje się w supermarketach, hotelach, szpitalach, halach produkcyjnych, podczas modernizacji budynków mieszkalnych. Wibroizolacja budynków eliminuje wibracje mechaniczne i akustyczne, co pozytywnie wpływa również na komfort ludzi, którzy w nich przebywają.