Maty hodowlane

Maty do boksow dla koni, krów oraz trzody chlewnej

Gumowe Maty hodowlane od Polskiego Producenta
Asortyment w Power Rubber jest jedną z najbardziej kompletnych i profesjonalnych ofert mat hodowlanych na rynku. Mogliśmy osiągnąć taki poziom dzięki wysoko wykfalifikowanej kadrze i innowacyjnej technologii. Zapraszamy do kontaktu!

Maty hodowlane – Maty gumowe do Stajni dla Koni
Hodowla zwierząt jest wieloaspektowym zajęciem. Jednym z najważniejszych jej elementów jest zapewnienie zwierzętom maksymalnego komfortu. Dzięki matom hodowlanym miejsca przebywania koni czy krów staną się przestrzenią dla nich bezpieczną i bardziej higieniczną.
Nasze maty hodowlane wykazują właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu minimalizują ryzyko upadku, zarówno zwierzęcia, jak i osób, sprawujących nad nimi pieczę. Nasze maty spełniają prymarne funkcje w boksach legowiskowych i obiektach inwentarskich, a także w halach przeznaczonych do wykonywania zabiegów weterynaryjnych.

Maty hodowlane do stajni dla Koni, Kobył oraz źrebaków najwyższych standardów
Produkowane przez nas maty są wytwarzane z najlepszej jakości gumy. Ich instalacja nie sprawia kłopotu, a montaż nie zabiera wiele czasu. Jej własności techniczne pozwalają na długotrwałe użytkowanie.

maty hodowlane

Pokaż Filtry

Maty gumowe do stajni dla koni, krów oraz trzody chlewnej

Maty hodowlane

Odpowiedniej jakości wykładziny gumowe stwarzają doskonałe warunki dla hodowli koni i bydła. Maty hodowlane znakomicie sprawdzają się w stajni i oborze. Elastyczność materiału sprzyja aparatowi ruchowemu zwierząt, minimalizuje ryzyko urazów, a właściwości antypoślizgowe zapewniają bezpieczeństwo.

Maty hodowlane z gumy gwarantują też odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. Ich odporność na zgniatanie pozwala na poruszanie się po nich pojazdów mechanicznych wspomagających proces hodowlany.

Maty hodowlane koni

Maty hodowlane dla koni to rozwiązanie stosowane od wielu lat na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednaczonych Ameryki. Wysoki poziom świadomości o pozytywnym wpływie mat hodowlanych na zwięrzęta, zwiększa ich wolumen użycia. Co warto przypomienić, przekłada to się na redukcję kosztów. Maty gumowe dla koni są inwestycją, która zwraca się szybko jednocześnie podnosząc walory estetyczne.

Maty gumowe do stajni - Zalety

Maty gumowe do stajni
Główną cechą mat do stajni jest ich łatwość w utrzymaniu. Duże lepsza i prostsza niż standardowe rozwiązania w Polsce. Co należy przyznać, moda nadciąga z zachodu Europy, z takich krajów jak Niemcy, Francja, Anglia (Wielka Brytania), gdzie maty gumowe w stajniach są stosowane wielu lat. Dużo prościej jest utrzymać ład i porządek w boksach jak i korytarzach. Jak widać warto wybierać mądrze.

Maty do obory wolnostanowiskowej

Duże hodowle bydła często wykorzystują obory wolnostanowiskowe. System ten wymusza również wydzielenie miejsc legowiskowych, które zabezpiecza się odpowiednimi wykładzinami.

Maty do obory wolnostanowiskowej występują w dwóch postaciach: jako gotowe formatki o określonych wymiarach lub rolki posiadające konkretną szerokość. Ich zaletami są m.in. podwyższony stopień miękkości i nienasiąkliwość.

Maty do obory wolnostanowiskowej łatwo utrzymać w czystości, co w warunkach dużej hodowli wpływa na jakość produkcji.

Wykładziny podłogowe na powierzchnie legowiskowe

Wykładziny podłogowe na powierzchnie legowiskowe stosowane są w stajniach, oborach i chlewniach. Odpoczynek zwierząt jest bardzo ważny, a w niektórych wypadkach ma znaczący wpływ na efekty ekonomiczne hodowli.

Wykładziny gumowe na powierzchnie legowiskowe zapewniają zwierzętom komfort dzięki cechom materiału, z którego zostały wykonane: izolacyjności termicznej i akustycznej, hipoalergiczności, nienasiąkliwości, wysokiemu stopniowi miękkości i elastyczności.

Wykładziny gumowe do obory mają szerokie zastosowanie w hodowli krów

Wspomnieliśmy wyżej o legowiskach. Wykładziny gumowe do obory mają w nich duże znaczenie. Na tym jednak nie koniec – istnieją strefy, w których wykładziny gumowe do obory również okazują się nieodzowne. Miękkość mat, ich elastyczność i łatwość utrzymania w czystości przemawiają za stosowaniem mat w cielętnikach, gdzie stworzenie higienicznych i bezpiecznych warunków w czasie porodu i zaraz po nim ma pierwszorzędne znaczenie. Właściwy przebieg wycielenia skutkuje późniejszymi korzyściami w postaci dobrego stanu zdrowia i wysokiej wartości produkcyjnej zwierząt.

Wykładziny do obory zwiększają produkcję mleka

Wykładziny do obory stosowane w strefie legowiskowej dla krów spełniają rolę ważnego czynnika decydującego o efektach ekonomicznych hodowli. Krowy mleczne przebywają w pozycji leżącej kilkanaście godzin na dobę. Jest to czas decydujący o poziomie laktacji, a co za tym idzie, ilości wyprodukowanego mleka.

Wykładziny do obory przeznaczone na legowiska dzięki swym cechom zachęcają krowy do długiego odpoczynku oraz zapobiegają odgnieceniom i urazom kolan w trakcie wstawania.

Płyty hodowlane stabilizacyjne na parkury i padoki

Hodowla koni to nie tylko stajnia z boksami, ale również powierzchnie zewnętrzne, na których zwierzęta spędzają dużą cześć czasu. Tutaj również zastosowanie znajdują elementy gumowe. Płyty hodowlane stabilizacyjne są podkładem, na który wysypuje się piasek lub drobny żwir. Dzięki właściwościom gumy i specjalnym wyżłobieniom odwadniającym powierzchnia padoków jest równa, nie powstają w niej zagłębienia, a w przypadku opadów deszczu nie tworzą się kałuże i obszary błotniste.

Wykładziny hodowlane

Wykładziny hodowlane powoli stają się niezbędnym wyposażeniem pomieszczeń, w których przebywają zwierzęta. Gumowe wykładziny hodowlane występują najczęściej w postaci mat legowiskowych, mat zabezpieczających korytarze wewnętrzne w stajniach i oborach oraz płyt stabilizujących miękkie podłoże na zewnątrz stajni. Wykładziny hodowlane są łatwe do montażu, nie nasiąkają płynami, posiadają miękką i elastyczną strukturę oraz powierzchnię antypoślizgową, co ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa zwierząt i ludzi.

Wykładziny do obory

W pojedynczych boksach, boksach grupowych i w systemie wolnostanowiskowym hodowli bydła wykładziny do obory są stosowane przede wszystkim jako ochrona miejsc przeznaczonych do odpoczynku zwierząt.

Wykładziny podłogowe na powierzchnie legowiskowe w przypadku hodowli krów mlecznych mają wpływ na efekty hodowlane, gdyż ich zalety fizyczne skłaniają zwierzęta do odpoczynku, w czasie którego zwiększa się ich poziom laktacji.

Wykładziny gumowe do obory umożliwiają zachowanie w pomieszczeniach wysokiego stopnia higieny przy zmniejszonym nakładzie pracy.

Wykładziny do obory stosowane są również w korytarzach przejazdowych. Właściwości gumy sprzyjają tłumieniu dźwięków i zachowaniu wysokiego stopnia elastyczności.

Wykładziny hodowlane dla trzody i bydła

W budynkach inwentarskich, takich jak chlewnie, obory i stajnie, swoje zastosowanie znajdują wykładziny hodowlane. Używa się ich w obszarach legowiskowych i w korytarzach. Właściwości fizyczne i neutralność chemiczna gumy sprawiają, że wykładziny hodowlane mają duży wpływ na dobrostan zwierząt, a nawet na efekty produkcji.

Wykładziny podłogowe na powierzchnie legowiskowe umożliwiają wypoczynek zwierzętom, co – szczególnie w odniesieniu do krów mlecznych – zwiększa wydajność produkcyjną hodowli.

Wykładziny do obory czy stajni ułatwiają zachowanie wysokiego poziomu higieny, są łatwe do montażu, a ich antypoślizgowa powierzchnia zapobiega ewentualnym urazom.

Wykładziny hodowlane występują w postaci gotowych mat, kostek gumowych i mat z roli.