Płyty gumowe na plac zabaw

Płyty na plac zabaw z granulatu SBR oraz EPDM

Płyty gumowe na plac zabaw – Producent POWER Rubber

Płyty na place zabaw to jedne z naszych głównych wyrobów gumowych, które oferujemy jako Producent.

Oferujemy dedykowaną produkcję w szerokiej kolorystyce wg RAL dwóch rodzajów:

Nasze maty zostały certyfikowane jako nawierzchnia bezpieczna, czyli jesto to certyfikacja zgodna z BS EN 1177:2008.

Płyty gumowe na place zabaw, których grubość ma znaczenie

Płyty gumowe posiadają następujące grubości / wysokości:

  • 30 mm
  • 35 mm
  • 40 mm
  • 45 mm
  • 50 mm
  • 60 mm
  • 70 mm
  • 75 mm
  • 90 mm
  • 120 mm

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania ofert, a zwłaszcza dla realizacji Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) z programu Radosna Szkoła.

Płyty gumowe na place zabaw z Certifikatem PZH i właściwym HIC

Nasze maty posiadają właściwe certyfikaty oraz atesty. Jednym z takich atestów jest atest PZH (Polski Związek Higieniczny).  Również posiadają określony współczynnik HIC.

maty na place zabaw

Pytania

HIC co to znaczy?

HIC to skrót z angielskiego Head Injury Criterion oznaczający: Krytyczna wartość upadku, czyli jest to wartość współczynnika określająca jaka jest bezpieczna wysokość z jakiej może spaść dziecko, aby zminimalizować urazy głowy.

Więcej poczytam tutaj: HIC co to znaczy?

Różnica między matami na place z SBR, a EPDM?

SBR to tańsza mieszanka gumowa.

EPDM jest droższą mieszanką gumową niż SBR.

Jest tak, dlatego, że EPDM jest odporniejszy na promieniowanie UV, co za tym idzie:

kolorowe maty wykonane z mieszanki EPDM utrzymują dłużej kolor, niż te wykonane z SBR.

O ile dłużej?
Uśredniony zakres utrzymania koloru dla mat EPDM wynosi od 2 do 5 lat, a dla SBR wynosi do 1 roku.

Pokaż Filtry

płyty sbr na place zabaw i płyty epdm na place zabaw

Zapraszamy do naszego artykułu, w którym wyjaśniamy różnice między płytami SBR czy EPDM tutaj.

Zapytania prosimy kierować na adres email: Power@PowerRubber.com

Płyty SBR i EPDM na place zabaw dla dzieci i najmłodszych

Płyty SBR na place zabaw w wielu wariantach kolorystycznych

Płyty na place zabaw to rodzaj płyt gumowych wyprodukowanych przy użyciu mieszanki gumowej SBR. Skorzystanie z gumy SBR przynosi korzyści w postaci niskiej ceny przy zastosowaniu wysokiej jakości. Dodatkowo, płyty na place zabaw są certyfikowane HIC. SBR to kauczuk butadienowo-styrenowy, charakteryzujący się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, czyli rozdarcia i ścieranie. Jest to materiał odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, więc świetnie sprawdza się na zewnątrz. Płyta SBR cechuje się właściwościami amortyzującymi, co czyni ją idealnym materiałem do wykorzystania na placach zabaw, siłowniach lub salach treningowych. Posiada atest PZH, certyfikat HIC i jest zgodna z normą PN-EN 1177:2018. Co więcej, gumowe nawierzchnie są proste i szybkie w montażu. Zastosowana technologia wyklucza zapadanie się płytek, gwarantując wysoki komfort użytkowania.

Płyty SBR i EPDM

Z racji zapewnienia pełnej gamy kolorystycznej producent płyt SBR stosuje mieszanke SBR i EPDM. Jak powszechnie wiadomo, kolorowe elementy budzą zainsteresowanie wśród dzieci. Dodatkowo płyty na place zabaw zwiększają ich bezpieczeństwo, niwelując ryzyko uszkodzenie, odniesienia kontuzji. Dlatego też, maty noszą nazwę bezpiecznych nawierzchni.

Kolorowe Maty na place zabaw

Kolorowe Maty gumowe dostepne w wielu kolorach. Sprawdź ofertę na maty zielone, żółte, zielone, niebieski czy różowe oraz błękitna.

Zapraszamy do kontaktu w celu realizacji zamówienia oraz uzyskania rabatów cennowych.

Płyta na plac zabaw

Podstawowym zadaniem podłoża na placu zabaw jest amortyzacja upadków i ochrona dzieci przed urazami. Najczęściej jest ono wykonane z gumy SBR lub EPDM. Płyta na plac zabaw powinna być miękka, odporna na uszkodzenia mechaniczne i elastyczna. W zależności od modelu i zastosowanego materiału ma grubość od 18 do 100 mm. Płyty muszą być przesiąkalne, wtedy ich montaż jest bardzo łatwy, nie potrzebują instalowania kosztownych systemów drenażowych lub kanalizacyjnych. Co więcej, płyta na plac zabaw musi być antypoślizgowa, łagodzić wibracje i hałas, a także spełniać określone normy i posiadać wymagane atesty (PZH, HIC).

Płyty gumowe na plac zabaw wymagają właściwego podłoża

Są one wykonane najczęściej z granulatu SBR i EPDM. Płyty gumowe na place zabaw występują w kilku wariantach wymiarowych- mają różną długość, szerokość i grubość. Charakteryzują się łatwym montażem, szczelnymi i stabilnymi połączeniami gwarantującymi bezpieczeństwo i długo żywotność. Płyty gumowe na plac zabaw mogą być montowane na podłożu betonowym, asfaltowym lub warstwie ubitego żwiru. Instalowane celem ochrony dzieci przed urazami. Ich głównym zadaniem jest minimalizowanie skutków upadku z wysokości. Co więcej, muszą być przesiąkalne, antypoślizgowe, elastyczne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne.

Płytki gumowe z granulatu gumowego to podstawa bezpieczeństwa w miejscu zabaw najmłodszych

Maty gumowe na place zabaw wykonane są z materiału SBR lub EPDM. Cechują się wysokimi właściwościami amortyzującymi, chronią przed potencjalnymi urazami. Są wybarwione w jednej strukturze, dzięki temu narożniki płytek się nie wywijają, wyglądając estetycznie przez wiele lat. Są bardzo łatwe w montażu. Można je zainstalować na niemalże każdym podłożu. Płytki gumowe są stabilnie i szczelnie łączone zapewniając całkowite bezpieczeństwo użytkowania.

Co więcej, ich największymi zaletami są właściwości antypoślizgowe, mrozoodporne i wodoprzepuszczalne.