Podłoga CrossFit

Maty gumowe do CrossFitu

Podłoga dla obiektów sportowych typu CrossFit.
Podłoga gumowa do crossfitu jest niezbędna w każdym centrum sportowym, takim jak siłownia, sale do ćwiczeń, by bezpiecznie i dobrze wykonać trening. Stabilność zapewnia bezpieczeństwo przed poślizgiem. Komfort i wygoda to klucz do profesjonalnie wykonanego treningu. Jej trwałość pozwala na wieloletnie korzystanie z obiektu.

Zabezpiecza przed zniszczeniem podczas rzucenia sztangą tym samym pozwala na osiąganie coraz lepszych wyników i osiągnięć sportowych.
Pobij rekord z naszą podłogą do CrossFitu.
Antypoślizgowe maty na siłownie niwelujące ryzyko kontuzji pozwalają na osiągniecie swojego celu nie ponosząc przy tym negatywnego oddziaływania na nasze ciało a dodatkowo zwiększają komfort ćwiczeń.

Mata do siłowni DZIK35 zestaw mat

Pokaż Filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Maty do Crossfitu

Grube Maty do Crossfitu

Maty do crossfit-u to podstawa wyposażenia boxów crossfitowych jak i innych obiektów sportowych typu: siłownia, czy sala fitness. Dostępne w szerokim rodzaju zarówno wariantów kolorystycznych, o zróżnicowanej grubości, ale również materiałowym.

 

Gumowe maty crossfit i ich rodzaje

Maty crossfit to maty, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie podłogi w obiekcie sportowym.

Obecnie wyróżniamy następujące grubości mat do crossfitu:

  • 35mm
  • 45mm
  • 60mm
  • 70mm
  • 80mm

Podłoga gumowa do Crossfitu to podstawa w obiektach sportowych

Podłoga gumowa posiada jeden główny cel: osłaniać pierwotną podłogę.

Sprostać temu można tylko i wyłącznie przy pomocy mat gumowych. Tego typu maty z racji mieszanki gumowej SBR i lub NBR lub EPDM pozwalają na wykonanie tego zadania.

Matą piankowym mówimy NIE !

Idąc tym tropem, podłoga gumowa musi zabezpieczać. Jak dobrze wiemy, na rynku dostępne są maty piankowe, powszechnie znane też jako maty gabczaste. Najczęściej przypływają z Chin w kontenerze i też taki zapach posiadają.

Maty piankowe niestety nie są trwałe, a co więcej niestety nie amortyzując tak bardzo impetu posiadanego przez spadającą sztangę czy inne obciążenie. Tutaj jedynym słusznym rozwiązaniem są maty gumowe. Chronią i zabezpieczają oraz gwarantują antypoślizgowość oraz stabilizację podczas wykonywania ćwiczeń.

pogłoga stanowi warstwę izolującą

Warto dodać, że pogłoga stanowi warstwę izolującą, która zwiększa komfort podczas wszelakiej aktywności fizycznej takiej jak:

  • brzuszki
  • burpees
  • przysiady
  • pompki
  • wyskoki z pompkami

Dodatkowo, mata gumowa pozwala na stabilizację miejsca postawienia naszych stóp w obuwiu sportowym. Tego typu cechy są pomocne przy wykonywaniu pompek w podporze oraz tyłem.