Maty antywibracyjne pod maszyny

Maty antywibracyjne pod maszyny

W zakładach pracy, gdzie wykorzystywane są maszyny często pracownicy są narażeni na wysoki poziom hałasu. Drgania wywoływane przez intensywnie pracujące silniki profesjonalnych urządzeń mogą być bardzo szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, a z pewnością przyczyniają się do gorszego samopoczucia. Rozwiązaniem mogą być maty wibroizolacyjne, które skutecznie tłumią powstałe drgania, zmniejszając przy tym jednocześnie poziom hałasu. Są to produkty, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia komfortu pracy w warsztacie na co dzień.

mata gumowa antywibracyjna

Maty wibroizolacyjne – zalety

Do głównych zalet stosowania mat izolacyjnych wykonanych z naturalnego korka, kauczuku lub innych elastomerów jest ich długa żywotność. Ponadto charakteryzują się wysoką odpornością na działanie związków chemicznych, dzięki czemu można je bez obaw stosować w różnych środowiskach. To pozwala na stosowanie ich nawet w wannach z chłodziwem. Na trwałość takiej maty ma również wpływ grubość, więc nie można tego parametru bagatelizować. Maty wibroizolacyjne znajdują szerokie zastosowanie w zakładach przemysłu ciężkiego, warsztatach czy magazynach, w zasadzie wszędzie, gdzie znajdują się intensywnie i głośno pracujące urządzenia, takie jak maszyny drukarskie, prasy, tokarki czy frezarki. Dodatkowo są one oferowane zazwyczaj w wielu kształtach i rozmiarach, co sprawia, że można taką matę dostosować do swoich indywidualnych potrzeb oraz wymagań konkretnej przestrzeni. Dobrze i profesjonalnie wykonana mata ma dużą wytrzymałość, jest elastyczna, a jednocześnie zachowuje swój kształt przez bardzo długi czas. Wykonane z tworzywa z poliuretanu lub innego elastometu maty mają zazwyczaj również szerokie optimum temperaturowe, które wynosi od -20 st. Celsjusza do aż +120 st. Celsjusza. Niektóre osoby znajdują także zastosowanie, nie wyłącznie służą do wibroizolacji drgań urządzeń. Taka mata może również zapobiegać przemieszczaniu się maszyny. Może to pozytywnie wpłynąć na jakość i finalny efekt wykonywanego aktualnie zadania, poprzez zmniejszenie drgań.

mata hodowlana black power

Tutaj kupisz: Maty antywibracyjne pod maszyny

Wibroizolacja mat do maszyn

Efektywne wytłumienie większości drgań, wywołanych przez pracujące maszyny, wcale nie jest takie łatwe i nie każdy produkt oferowany na rynku się do tego sprawdzi. Kluczowym parametrem jest zwrócenie uwagi na typ materiału, z którego wykonana jest dana mata. Do najpopularniejszych należy dość obszerna grupa elastomerów, która obejmuje gumy oraz poliuretan. Korek i kauczuk również bardzo dobrze się sprawdzają, jako tworzywo do produkcji takich mat. Specjalista z pewnością będzie umiał doradzić w wyborze, biorąc pod uwagę również gęstość tworzywa, pod kątem typu warsztatu oraz maszyn, których drgania mają być tłumione. Grubość maty ma również ogromne znaczenie – im grubsza, tym lepsze właściwości antywibracyjne powinna posiadać, a co za tym idzie – tym lepsza wibroizolacja. Swój wybór należy oczywiście uzależnić od wagi izolowanego urządzenia. Należy pamiętać, że maty antywibracyjne najlepiej sprawdzą się w przypadku tłumienia głównie dźwięku materiałowego. W kwestii zastosowań oznacza to, że są stosowane raczej do mniej wymagającej pracy. Chcąc uzyskać większą skuteczność, należy wybierać maty o większej twardości i grubsze. W przypadku mat do wibroizolacji można wyróżnić dwa typy powierzchni- gładką lub profilowaną. Część specjalnych, wysokiej jakości produktów jest także wzmacniana dodatkowo włóknami PE. Jest to wtedy tak zwana metoda warstwowa. Maty do maszyn są bardzo łatwe w montażu, co znacznie ułatwia samodzielne położenie takiego tworzywa, a tymczasem początek pracy w cichszych, spokojniejszych.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!