Your Cart
maty dezynfekcyjne do chlewni

Maty dezynfekcyjne

Maty dezynfekcyjne to maty odkażające

Maty dezynfekcyjne nazywamy także matami odkażającymi. Dzięki swojej użyteczności, są szczególnie pożądane w miejscach, które wyjątkowo narażone są na obecność szkodliwych wirusów i bakterii. Także w tych miejscach, które wymagają szczególnej czystości i sterylności.

 

Cel zastosowania mat dezyfekcyjnych

Maty dezynfekcyjne chronią miejsca, a także przebywających w nich ludzi i zwierzęta przed ryzykiem przeniesienia na nich szkodliwych bakterii.

maty odkażające dla zwierząt

Maty dezynfekcyjne – Zastosowanie

Maty dezynfekcyjne najczęściej stosowane są wszędzie tam, gdzie produkowana i przechowywana jest żywność. Uniemożliwiają one wirusom i bakteriom wniknięcie do miejsc, które mają z żywnością bezpośredni kontakt. Stosowane także w miejscach, takich jak kurniki, chlewy, obory oraz tam, gdzie odbywa się obróbka mięsa czy leczenie zwierząt. Zapewniają one odpowiednią higienę i czystość, minimalizując ryzyko zarażenia. Maty dezynfekcyjne stosuje się również tam, gdzie panują epidemie chorób zwierzęcych, aby te nie rozprzestrzeniały się dalej. Dzięki swojemu szerokiemu spektrum  zastosowań, używane są także w fabrykach leków, kosmetyków, żywności oraz w laboratoriach. Są bezpiecznym i skutecznym zabezpieczeniem.

mata dezynfekcyjna antypoślizgowa

Maty dezynfekcyjne – opis budowy produktu

Maty dezynfekcyjne stworzone są z pianki z poliuretanu i materiału, który ją zabezpiecza. Nasączane są one preparatami odkażającymi, dzięki którym posiadają swoje dezynfekujące właściwości. Preparaty te pozwalają na unicestwienie obecnych bakterii i wirusów, minimalizując ryzyko ich rozprzestrzenienia. W Polsce stosowane były przede wszystkim w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń i ptasiej grypy.

Rodzaje Mat dezynfekcyjnych

Maty dezynfekcyjne możemy podzielić:

Poprzez nacisk wywołany butami bądź kołami pojazdu, wydzielany jest preparat dezynfekujący. Wkład chłonący preparat jest wymieniany. Należy wymieniać go, czyścić oraz nasączać regularnie. Maty dezynfekcyjne zapewniają czystość i higienę wszędzie tam, gdzie panuje ryzyko przenoszenia niebezpiecznych wirusów i bakterii.

Prawda, że warto zastosować?

Wyroby gumowe sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!