Maty dezynfekcyjne

Maty dezynfekcyjne przejściowe

Maty dezynfekcyjne nazywamy także matami odkażającymi. Służą one nie tylko do usuwania brudu i wilgoci z butów, ale również pełnią bardzo ważną funkcję jaką jest bioasekuracja, czyli ochrona przed rozprzestrzenianiem się szkodliwych czynników biologicznych takich jak drobnoustroje, wirusy, bakterie i grzyby.

Umieszcza się je na wejściach i wyjściach ze wszystkich wrażliwych obszarów, aby zapobiec przenoszeniu potencjalnie niebezpiecznych zanieczyszczeń i czynników chorobotwórczych przenoszonych na obuwiu, kołach pojazdu, kopytach zwierząt. Maty powinny być umieszczane w miejscach, które wymagają szczególnej czystości i sterylności.

Maty dezynfekujące – zalety i właściwości

Powierzchnia maty do dezynfekcji wykonana jest z przepuszczalnej i solidnej pianki poliuretanowej, obszytej materiałem zabezpieczającym przed zużyciem. Materiał nasączony jest specjalnym roztworem zawierającym środek dezynfekujący. Co więcej, wkład chłonny daje gwarancję na to, że środek płyn dezynfekcyjny pozostaje w tym samym stężeniu.

Dolna powierzchnia maty do dezynfekcji wykonana jest z wysokiej jakości nieprzepuszczalnego, antybakteryjnego materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Specjalnie zaprojektowane boki maty zapobiegają wyciekom lub wypłukaniu płynu do dezynfekcji.

Mata do dezynfekcji jest praktyczna i łatwa w użyciu. Wystarczy wybrać i dopasować odpowiedni wymiar maty, a potem umieścić ją przy wejściu przed pomieszczeniami na równym podłożu. Następnie należy wlać płyn dezynfekcyjny na górną powierzchnię maty, który natychmiastowo zostanie wchłonięty przez wkład chłonny.

Maty dezynfekujące cechuje funkcjonalność – to jeden ze skutecznych sposobów walki z zagrożeniami, do których zaliczamy ryzyko przedostania się zanieczyszczeń i groźnych wirusów (ASF, wysoce zjadliwej ptasiej grypy). Wykorzystywać je można nie tylko w gospodarstwie rolnym i fermach, ale dbając o bezpieczeństwo sprawdzą się one również w innych obszarach, np. w lecznicach weterynaryjnych, sklepach, placówkach medycznych. To zabezpieczenie zarówno ludzi, jak i zwierząt przed chorowaniem.

Istotne są również właściwości antypoślizgowe maty, dzięki którym jest ona stabilnie przytwierdzona i nie przesuwa się po podłożu. Antypoślizgowa nawierzchnia dodatkowo minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się i upadku.

Maty dezynfekujące

Gdzie stosować maty do dezynfekcji?

W naszym asortymencie znajdą Państwo produkty najwyższej jakości, które mają szerokie zastosowanie w hodowli drobiu, chlewniach, oborach, na fermie, przy wejściach, wyjściach z budynków inwentarskich. Maty zapewniają szybko dezynfekcję, są mobilne, łatwe w montażu, dzięki temu są jednym z podstawowych elementów wyposażenia w takich obiektach jak:

 • szpitale

 • centra medyczne

 • branża farmaceutyczna

 • zakłady produkcyjne

 • laboratoria

 • kurnik

 • fabryki

 • przejścia graniczne np. w szklarniach

 • przetwórstwo spożywcze

 • wejścia do sklepów

 • lecznice weterynaryjne

 • branża kosmetyczna

 • hale pieczarkarskie

 • budynki biurowe

Maty do dezynfekcji

Maty dezynfekcyjne kupisz tutaj

Maty do dezynfekcji w gospodarstwie rolnym

To proste i skuteczne rozwiązanie, które zapewnia higieniczne przemieszczanie się ludzi w obszarach gospodarczych. Maty stanowią skuteczną ochronę przed czynnikami chorobotwórczymi (np. ASF), co jest niezwykle istotne w hodowli zwierząt. Napełnienie i uzupełnienie roztworu do dezynfekcji jest niezwykle proste. Aby zachować higienę, mata powinna być regularnie czyszczona. Można spłukać ją np. myjką wysokociśnieniową w pozycji pionowej, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Maty spełniają wszystkie wymogi i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi mają minimalną długość 100 cm (tzw. standard).

Maty dezynfekcyjne – szeroki wybór w sklepie Power Rubber

Jeżeli szukasz skutecznej ochrony przed patogenami i czynnikami chorobotwórczymi, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. To rozwiązanie, które w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy, a także posiada potwierdzoną skuteczność w ograniczaniu skażenia i zarażania groźnymi chorobami.

Rodzaje mat odkażających

Maty dezynfekcyjne możemy podzielić na:

Poprzez nacisk wywołany butami bądź kołami pojazdu, wydzielany jest preparat dezynfekcyjny. Wkład chłonący preparat jest wymieniany. Należy wymieniać go, czyścić oraz nasączać regularnie. Maty dezynfekcyjne zapewniają czystość i higienę oraz chronią miejsca i przebywających w nich ludzi oraz zwierzęta przed ryzykiem przeniesienia na nich szkodliwych bakterii.

W Power Rubber maty dostępne są w kilku wymiarach i grubościach. Stworzone są z pianki z poliuretanu i materiału, który ją zabezpiecza. Nasączane są one preparatami odkażającymi, dzięki którym posiadają swoje dezynfekujące właściwości. Preparaty te pozwalają na unicestwienie obecnych bakterii i wirusów, minimalizując ryzyko ich rozprzestrzenienia. W Polsce stosowane były przede wszystkim w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń i ptasiej grypy.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.    

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!