Maty pod sprzęt sportowy – Maty gumowe w rolce

Maty pod sprzęt sportowy – Maty gumowe w rolce

Podłoga w obiektach sportowych to obszar narażony na intensywne natężenie ruchu. Maty pod sprzęt sportowy muszą być solidne, trwałe, łatwe w utrzymaniu oraz zapewniać dobrą amortyzację w razie upuszczenia sprzętu.

Mata gumowa w rolce to rodzaj popularnej podłogi, która doskonale sprawdzi się w siłowniach domowych i komercyjnych, klubach fitness, obiektach do treningu funkcjonalnego i CrossFit.

Jakie zalety i cechy powinny posiadać maty pod sprzęt sportowy?

 

Bezpieczeństwo

Amortyzacja

Gumowa powierzchnia jest elastyczna i elastyczna, dzięki czemu amortyzuje wstrząsy. Amortyzowana powierzchnia chroni układ kostno-stawowy przed obciążeniami i urazami powstałymi podczas ćwiczeń, takich jak np. skakanie na skakance, zeskakiwanie ze skrzyni.

Antypoślizgowa powierzchnia

Gumowa nawierzchnia zapewnia bardzo dobrą przyczepność dla stóp, co minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się i upadu. Mata gumowe spełnia swoją funkcję nawet, gdy jest wilgotna.

Mata pod sprzęt pozwala kontrolować sztangę i hantle opuszczane na podłogę. Zapobiega toczeniu się sprzętu po powierzchni, chroniąc użytkowników przed kontuzją i przypadkowym potknięciem się.

 

Ochrona podłogi i sprzętu

Maty gumowe to warstwa ochronna, która pochłania wstrząsy, które generują maszyny na siłowni i sprzęt. Chronią one podłogę przed zadrapaniami, zarysowaniem, pęknięciami i innymi uszkodzeniami związanymi z upuszczeniem sprzętu (sztangi, hantli, piłek lekarskich) podczas treningu.

 

Wysoki komfort

Maty wykonane z gumy są elastyczne i sprężyste, dzięki czemu pochłaniają wstrząsy i są przyjemne w użytkowaniu. Pełnią również funkcję antyzmęczeniową.

Izolacja termiczna

Gumowa mata zapewnia izolację termiczną pomiędzy stopami a zimną podłogą. Użytkownicy podczas treningu nie odczuwają dyskomfortu spowodowanego zimną nawierzchnią.

Izolacja akustyczna

Maty pod sprzęt sportowy tłumią hałas powstały w wyniku upadku sprzętu na podłogę. Zapewniają pochłanianie nieprzyjemnego hałasu, który może być uciążliwy dla ćwiczących w pomieszczeniu obok lub sąsiadów (w przypadku siłowni domowej).

Mata ochronna pod sprzęt fitness w rolce

Estetyczny wygląd

Maty gumowe w rolce występują w różnych grubościach i kolorach. Przy prawidłowym montażu maty w rolce oferują elegancki, jednolity wygląd podłogi.

 

Trwałość i wytrzymałość

To wygodne i wszechstronne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się, jako ochrona podłogi w salach do treningu funkcjonalnego, CrossFit lub zajęć grupowych. Maty gumowe są wytrzymałe na intensywne użytkowanie, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w strefach wzmożonego ruchu. Gwarantują dobrą przyczepność, stabilność, odporność na duże obciążenia i silne uderzenia.

Podłoga gumowa jest wodoodporna, dlatego wilgoć lub rozlane napoje nie uszkodzą jej.

 

Łatwy montaż, konserwacja i utrzymanie czystości

Można je dostosować do każdej wielkości pomieszczenia. Wystarczy rozwinąć matę i precyzyjne dociąć ją do odpowiedniego wymiaru.

Uniwersalność mat gumowych pozwala na zastosowanie ich w różnych obiektach sportowych oraz siłowni domowej. Można je zamontować na betonowym i drewnianym podłożu.

Maty gumowe są odporne na plamy, a dzięki wodoodpornym właściwościom nie rozwija się na nich pleśń. Guma jest łatwa do utrzymania jej w czystości.

Wyroby gumowe sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!