Your Cart
pierscienie osadcze sprezynujace segera

Pierścienie Osadcze Sprężynujące – Poradnik – Wszystko co Warto wiedzieć

Pierścienie osadcze sprężynujące to wyrób metalowy mający na celu zabezpieczenie elementów przed niekontrolowanym ruchem poziomym w innej płaszczyźnie niż oczekiwany – chronią przez zajściem przesunięcia czołowego nazywanego również przesunięciem osiowym.  

 

pierscienie-osadcze-zewnetrzne

Pierścienie osadcze sprężynujące – Rodzaje

Jak już wiemy, pierścienie Segera – również pod taką nazwą występują na naszym rynku mają szerokie spektrum zastosowań.  Do opisania zastosowania przejdziemy jeszcze w tym artykule, ale sprawdźmy jakie rodzaje segerów występują, które pozwalają nam spełnić ten szeroki zakres zastosowań. I tak wyróżniamy:

Pierścienie Osadcze Sprężynujące Wewnętrzne

Pierścienie osadcze wewnętrzne odnajdziemy wewnątrz otworów. Zgodnie z ich nazwą – znajdują się wewnątrz elementów, zabezpieczając przed przesunięciem czołowym od środka.

Co jest charakterystyczne dla Pierścienie osadczych Wewnętrznych?

Zastanawiając się jak poznać najszybciej rodzaj zastosowanego pierścienia

Pierścienie Osadcze Sprężynujące Zewnętrzne

Pierscien Osadczy Zewnetrzny Sprezynujacy

Tutaj kupisz: Pierścienie osadnicze wewnętrzne i zewnętrzne 

pierscień osadczy wewnętrznie

Przykład: Pierścień Osadczy Sprężynujący Zewnętrzny

Pierścienie zabezpieczające zewnętrzne odnajdziemy na zewnątrz konstrukcji, dlatego też wydaje się, że są one stosowane częściej niż pierścienie wewnętrzne.

Co charakteryzuje Pierścienie Osadcze Zewnętrzne?

Charakterystyczne dla pierścieni typu Seger jest kształt elementów pozwalających na ich zamocowanie lub demontaż w dalszym etapie np. serwisowania.

pierścienie osadcze zewnętrzne

Zastosowanie – Pierścienie osadczych sprężynujących

Nasze pierścienie produkowane są już od bardzo małych rozmiarów – nawet 3mm dla średnicy wewnętrznej segera. Ich rozmiar nie wyklucza ich z szerokiego spektrum zastosowań, a nawet pomaga zastosować w większym obszarze.

Dlaczego Segery są ważne?

Mimo niewielkiego rozmiaru, a w porównaniu do całych konstrukcji stanowiące czasami dziesięciotysięczne tych finalnych wyrobów są używane w celu redukcji możliwego do wystąpienia przesunięcia czołowego.

Dodatkowo zastosowanie pierścieni osadczych redukuje uszkodzenia elementów zabezpieczonych. To pierścienie ograniczają ich pole manewru – ukierunkowując w miejsca dla nich przeznaczone.

Pierścień Osadczy – Rysunek Techniczny

Użycie pierścieni Segera zawdzięczają swoją funkcjonalność dzięki swojej budowie. Przyjżyjmy sie bliżej budowie zwracając uwagę na rysunek techniczny.

 

rysunek techniczny pierscien osadczy zewnetrzny

                                             Rysunek techniczny Pierścienia osadczego zewnętrznego

pierscien osadczy zewnetrzny rysunek techniczny

Rysunek techniczny Pierścienia osadczego zewnętrznego

Segery – Zastosowanie

Jak już wiemy pierścienie zabepieczające służą do ochrony większych elementów przed ich ewentualnym przesunięciem. Pierścienie Seger dzięki swoim właściwościom znalazły swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Stosowane są zarówno w dziedzinie motoryzacji, przemysłu, a także w majsterkowaniu w zaciszu domowym.

Sprawdźmy zatem, gdzie nasze zabezpieczenia są stosowane:

pierscienie osadcze w wale kardanaBranża Automotive

Pierścienie zabezpieczające służą jako elementy umożliwiające zabezpieczenie przekładni przegubowych nazywanymi również wałami (liczba mnoga od wał). Odnajdziemy również zabezpieczenia przy kołach zębatych, łożyskach, a nawet tarczach hamulcowych. Przykładem jest zastosowanie w wale Kardana.

Urządzenia wirujące

Dla podkreślenia znaczenia oferowanych elementów zabezpieczających przytoczymy przykład zastosowania w urządzeniu, w którym większość z nas miała kontakt i miło to wspomina.

Urządzenie to występuję w każdym wesołym miasteczku. Ba! Nawet w kilku miejscach. Jest spotykane na jarmarkach i miejscach zabaw dla dzieci.

 

 

Co to takiego?

Podpowiemy dalej: produkt może być biały lub różowy

Czy już wiesz co to jest?

Jeżeli wyobrażona przez Ciebie została wata cukrowa to znasz się na temacie!

Jeżeli natomiast wizja dotyczyła innego przedmiotu, zapraszamy do podzielenia się pomysłem w komentarzu.

pierscienie segera w maszynie do waty cukrowej

Pierścienie osadcze – Montaż

Montaż Pierścieni to również ważny element. Z racji dużej odpowiedzialności jaka leży na pierścieniach, rynek oferuje dedykowane narzędzia do montażu.

Szczypce Segera –  Pierścieni Osadczych

Jak już wiemy, pierścienie osadcze sprężynujące występują w dwóch wariantach: wewnętrznych oraz zewnętrznych. Również w takie rodzaje sprzętu występującą do ich obsługi. Są to oddzielne szczypce do montażu i demontażu pierścieni wewnętrznych oraz inne dedykowane do obsługi pierścieni zewnętrznych.

Pierścienie osadcze – Zdejmowanie

Do zdejmowanie pierścieni osadczych są dedykowane specjalne szczypce. Warto jest pamiętać o jednym kluczowym elemencie przy ich demontażu:  BHP przede wszystkim!

Te zabezpieczenia potrafią z racji wykonania z stali mogą wyrządzić szkody, dlatego wszelakie zabezpieczenia BHP są bardzo ważne. Pamiętaj o bezpieczeństwie na pierwszym miejscu, szczególnie przy demontażu!

 

Podsumowując:

Pierścień Segera jest również nazywany Pierścień osadczym sprężynującym. Rozróżniamy pierścienie osadcze sprężynujące wewnętrzne i zewnętrzne, a do montażu używamy specjalnych szczypcy- również dedykowanych dla każdego z rodzaju.
Pierścienie dbają o właściwy tor poruszanych się elementów, tym samym wpływają na wydłużenie pracy poszczególnych produktów – wydłużają żywotność urządzeń.

Pierścienie osadcze kupisz w naszym sklepie:    -> tutaj

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów