Podłoga do domowej siłowni

Podłoga do domowej siłowni

Zdrowa dieta oraz aktywny tryb życia to podstawa do posiadania większych zasobów energii oraz rozpowszechniający się standard człowieka w XXI wieku, zwłaszcza w dużych miastach. Miastach pełnych tłoku, pośpiechu oraz braku czasu.

Jak obecnie staramy się rozwiązywać brak czasu oraz aktywny tryb życia?

Skracamy dystans pomiędzy punktami, które chcemy odwiedzić. Ograniczając potrzebny do przebycia dystans zyskujemy na czasie. Zbędne pokonane kilometry w samochodzie czy komunikacji, zwłaszcza po treningu z sali fitness czy siłowni to też niedogodne aspekty posiadania siłowni po za domem oraz kluczowy czynnik zniechęcający do odwiedzin obiektów sportowych, co zdecydowanie widoczne jest zimą. Skrócenie tego dystansu pozwala minimalizować straty poświęcone na dojazdy i zamianę ich np. na dodatkową serię ćwiczeń, bądź w ogóle ich rozpoczęcie. Tutaj z rozwiązaniem przychodzi domowa siłownia.

Bliskość siłowni od miejsca zamieszkania pozwala nam na minimalizowanie strat poświęconych na dojazdy. Zdecydowanie najwięcej możemy zyskamy posiadając takie miejsce do ćwiczeń we własnym domu.

Od czego zacząć wyposażać domową siłownię?

Wyposażenie siłowni domowej powinniśmy rozpocząć od podstaw, tzn. musimy zadbać o zabezpieczenie podłoża. Inwestując w gumowe podłogi do domowej siłowni, chronimy podłoże przed upadającymi ciężarami minimalizując ryzyko powstania uszkodzeń (zarysowania, odpryski, dziury). Równie ważne jest wycieczenie, czyli redukcja hałasu powstającego przy wykonywaniu ćwiczeń. Aby zaaranżować strefę do ćwiczeń w domu, należy zadbać o wczesną instalację wykładziny, która pozwoli zredukować ilość prac, zwłaszcza w trakcie przesuwania maszyn i urządzeń do ćwiczeń.

Podłoga do domowej siłowni typu puzzle

Tu znajdziesz podłogi do siłowni – puzzle, w rolce i wiele innych

Rodzaje podłogi do domowej siłowni

Jeżeli chcesz zabezpieczyć dokładnie panele, glazurę, terakotę, płytki, panele podłogowe lub parkiet, powinieneś wybrać produkt wykonany z litej gumy. Upuszczenie ciężarka, bądź hantli, dzięki doskonałej gęstości gumy redukuje prędkość elementów wyposażenia siłowni przy ich niekontrolowanym spadku przez tłumienie i amortyzacje drgań. Umiejscowienie maszyn do ćwiczeń bezpośrednio na drewnianej podłodze lub terakocie prowadzi do jej uszkodzenia i kosztownej naprawy.

W produkcji dostępne są dwa rodzaje gumowych podłóg:

  1. Pierwszy z nich do gumowa mata w rolce. Pozwala ona na szybki montaż oraz małą liczbę łączeń dla poszczególnych fragmentów mat. Produkcja tych mat odbywa się do 10 mm ich grubości, co stanowi idealne rozwiązania pod sprzęt sportowy czy ćwiczenia fitness.

  2. Do treningów z cięższym wyposażeniem zalecamy drugi typ podłóg, podłogi typu puzzle. Ten typ podłóg produkowany jest od 10 mm, co 5 mm, aż do 25 mm. Pozwalają na doskonałe wygłuszenie, łatwy montaż oraz przyjemny sposób wniesienia do docelowego miejsca ćwiczeń.

Pomieszczenie z odpowiednią wentylacją i dobrze zabezpieczoną posadzką jest gotowe do dalszego wyposażania. Gumowe maty na siłownie pozwalają na ćwiczenie z większą intensywnością i większymi ciężarami, dzięki wyciszeniu i redukcji hałasu. Można postawić na nich maszyny lub sprzęt cardio.

Wytrzymała mata puzzle do domowej siłowni – dostępna w naszym sklepie

Gumowa podłoga ma wiele zalet, dzięki którym doskonale sprawdza się zarówno w obiektach komercyjnych, jak i zastosowaniach domowych. Oto one:

Trwała i odporna na uszkodzenia

Gumowa wykładzina idealnie nadaje się do domowej strefy fitness. Jest odporna na uszkodzenia, ścieranie, duże natężenie ruchu. Nie musisz martwić się również o rozlane płyny (wodę, izotonik) – nasze puzzle gumowe są wodoodporne, dzięki czemu nie rozwinie się na nich pleśń.

Podłoga typu puzzle jest elastyczna, dzięki czemu jest niezwykle trwała i sprężysta. Wykonana jest z gumy o dużej gęstości. Skutecznie pochłania uderzenia sztangi i hantli w trakcie ćwiczeń. Dzięki wysokiej wytrzymałości nie deformuje się i nie odkształca pod obciążeniem (ławeczka, drabinka, drążek do podciągania, ciężki sprzęt, maszyny do cardio). Warstwa wierzchnia odporna na zarysowania!

Antypoślizgowa nawierzchnia

Nasze nawierzchnie wykonane z wysokiej jakości mieszanek kauczuku to bardzo bezpieczny i najpopularniejszy rodzaj podłogi. Antypoślizgowa nawierzchnia gwarantuje odpowiednią przyczepność, nawet gdy jest morka. Minimalizuje to ryzyko przypadkowego poślizgnięcia się lub upadku.

Ten rodzaj nawierzchni dedykowany jest również do siłowni komercyjnych, sal gimnastycznych, obiektów do treningów CrossFit, placówek oświatowych i in.

Dźwiękochłonna

Gumowe maty lepiej poradzą sobie z obniżeniem poziomu hałasu w pomieszczeniu niż wykładziny wykonane z innego materiału. Jest to spowodowane tym, że charakteryzuje je wysoka elastyczność, dzięki czemu są dźwiękochłonne. Jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli domów i mieszkań, ponieważ zapewni izolację dźwiękową i cieplną, co podniesie komfort osób przebywających w sąsiadujących pomieszczeniach.

Zapewnia amortyzację

Podnoszenie ciężarów, przysiady, ćwiczenia dynamiczne z ciężarem własnego ciała mogą obciążać stawy. Profesjonalna mata z gumy do siłowni zapewnia amortyzację, co znacznie poprawia komfort podczas różnego rodzaju treningów (siłowego, CrossFit), a także zmniejsza urazy i zmęczenie. Tego rodzaju podłoga sportowa absorbuje uderzenia podczas ćwiczeń, zmniejszając obciążenia stawów biodrowych, kolanowych, skokowych, a także ból pleców.

Jeżeli szukasz estetycznej, zapewniającej stabilność podłogi z dobrymi parametrami, która będzie skutecznie amortyzować całą powierzchnię strefy treningowej, zapraszamy do kontaktu!

Łatwy montaż

Dużą zaletą podłogi typu puzzle jest jej szybki i łatwy montaż, który nie wymaga klejenia oraz demontaż. W razie jakiegokolwiek uszkodzenia płyty, nie trzeba wymieniać całej podłogi – wystarczy wymienić jeden element.

Prosta konserwacja i czyszczenie

Najlepszym rozwiązaniem do siłowni w domu jest nawierzchnia gumowa, która jest higieniczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Odporna na pot i wodę, dzięki czemu nie powoduje gromadzenia się bakterii lub powstawania pleśni. Stosunkowo łatwa w utrzymaniu czystości – wystarczy ją odkurzyć i raz na jakiś czas umyć wodą z delikatnym detergentem.

Wykładzina gumowa do siłowni domowej

Kontakt w sprawie Podłogi do domowej siłowni

Jeżeli potrzebujesz wysokiej jakości, elastycznej i trwałej podłogi do swojej domowej siłowni, zapraszamy do kontaktu telefonicznego+48 505 16 03 03, bądź mailowo (power@powerrubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!