Producenci uszczelnień

Producenci uszczelnień

Firmy, które zajmują się produkcją uszczelnień technicznych, mają ręce pełne roboty. Popyta na tego rodzaju uszczelnienia jest bardzo duży. Są one używane w każdym przemyśle, budowlanym, samochodowym, elektrycznym a nawet w przemyśle lotniczym a także kosmicznym. Uszczelnienia techniczne są produkowane między innymi z silikonu, lateksu i oczywiście gumy. Produkcja tych komponentów odbywa się w procesie wulkanizacji ciśnieniowej. Mamy oczywiście wiele nowych rozwiązań technicznych takich jak specjalne wtryskarki, w których produkcja odbywa się drogą wtryskową.

oringi gumowe uszczelniacze

Jeśli chodzi o wulkanizację uszczelnień technicznych, polega ona na procesie, w którym  pomiędzy cząsteczkami polimeru (czyli substancji chemicznej o bardzo dużej masie cząsteczkowej) powstają tzw. mostki. Prowadzi to do utworzenia trójwymiarowej sieci nadcząsteczkowej, a ostatecznie do powstania gumy. Ta metoda jest wulkanizacją polimerów nienasyconych odbywającą się w podwyższonej temperaturze i ciśnieniu (240 – 280 stopni Celsjusza, 100 – 300 MPa), bez użycia chemicznych środków wulkanizacyjnych.

uszczelnienia techniczne oringi

Drugą metodą produkcji uszczelnień technicznych jest korzystanie z wtrysków. Na czym polega ta metoda. Półfabrykat wtłaczany jest w niej automatycznie do wieloelementowej formy. Dzięki jej zastosowaniu można osiągnąć dowolny wymagany kształt. Najczęściej tą metodą tworzy się uszczelnienia techniczne w małych rozmiarach i dużych ilościach. Głównie produkuje się standardowe uszczelnienia w typowych rozmiarach. Jeśli jednak potrzebujemy wyjątkowych kształtów lub rozmiarów uszczelnień, możemy skontaktować się bezpośrednio z producentem przez tel. lub fax. Możemy również wejść na stronę producenta i wysłać prośbę o kontakt. Podać swój tel. lub fax do kontaktu. Pamiętajmy że, każda strona internetowa używa plików cookies. Zbierają one istotne informację, które pomagają administratorowi dopasować oferty do potrzeb klienta. Oczywiście przed przetwarzaniem wszystkich danych, musimy wyrazić zgodę na używanie plików cookies oraz naszego numeru tel. do celów marketingowych. W razie wątpliwości, zachęcamy do kontaktu.

Wyroby gumowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!