Słupki drogowe plastikowe

Słupki drogowe plastikowe

Obecnie w Polsce jest duża liczba remontów dróg. Powstają nowe, docelowo remontowane, zarówno drogi ekspresowe, szybkiego ruchu oraz te najmniejsze – osiedlowe.

Jak powszechnie wiadomo, obszar takich remontów jest niebezpieczny, zwłaszcza warto tutaj podkreślić wszelakie dostępy do rowów czy uskoków w warstwach drogi. To co pozwala zabezpieczyć przestrzeń jezdni od obszaru jej remontu to słupki drogowe plastikowe.

Główne przyczyny remontów w Polsce to pęknięcie starych rur umieszczonych pod powierzchnią jezdni, naprawa powierzchni drogowych z powodu dziur. Dziury w jezdni są głównie skutkiem procesów eolicznych, spowodowane ruchem wiatru. I tak to wiatr może wywiewać elementy, powiększając dziury- mówimy wtedy o zjawisku deflacji. Wiatr może również nanosić elementy, osłabiając strukturę danej dziury. W zależności od pory roku, osadzona woda (ale i nie tylko, gdyż mogą to być to różne ciecze) wędrują głęboko w strukturę powierzchni drogowe: asfaltowej, betonowej, brukowej, bądź piaskowej. Pod wpływem temperatury ujemnej zwiększają swoją objętość z racji zmiany stanu skupienia, co powoduje osłabienie konstrukcji powierzchni drogowej, tym samym zwiększa niebezpieczeństwo na drodze.

Inny rodzaj uszkodzeń dróg to uszkodzenia mechaniczne. Upadek przedmiotów, kolizje drogowe, gwałtowne hamowania, czy jazda przeciążonymi pojazdami przyczyniają się znacząco.

Słupki drogowe plastikowe – dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Słupki drogowe plastikowe to ważny element bezpieczeństwa ruchu drogowego. Instaluje się je w celu zarządzania ruchem, oraz właściwego oznakowania miejsc niebezpiecznych. W sklepie Power Rubber oferujemy słupki drogowe o pożądanych parametrach, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które cechuje:

Wytrzymałość

Blokady wykonane z plastiku to doskonała alternatywa dla słupków wykonanych ze stali lub betonu. Wykonane z tego materiału słupki są wytrzymałe, odporne na ścieranie, a także wyróżniają się elastycznością. Nie ulegają degradacji pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych (śnieg, mróz, deszcz), dlatego mogą być używane przez cały rok.

Stabilność

Podstawa to najczęściej prostopadłościan z otworem umożliwiającym montaż słupka. Może być wykonana z gumy, betonu lub PCV. Dane materiału umożliwiają stosowanie tych osłon podczas dużych mrozów oraz opadów atmosferycznych. Nasze solidne i funkcjonalne blokady nie przewracają się podczas podmuchów wiatru. Pozwalają być w pozycji frontalnej podczas remontu dróg.

Widoczność

Elastyczne słupki to doskonałe rozwiązanie oznakowania jezdni po zmroku i w trudnych warunkach pogodowych. Dodatkowo montaż elementów odblaskowych lub taśm ostrzegawczych znacząco zwiększa ich widoczność.

Biało-czerwona kolorystyka

Najpopularniejsze w Polsce występują słupki biało czerwone. Kolorystyka nawiązująca do barw narodowych, przyjęła się bardzo dobrze, ale to wynika również ze znaczenia kolorów oraz ergonomii. Dużo prościej odróżnić kolor czerwony od białego, niż gdyby element był jednolitego koloru czerwonego. Tutaj już wkraczamy w naszą motorykę, znaczenie kolorów. Nasz mózg łączy kolor czerwony z krwią. W celu zobaczenia krwi, należy zobaczyć wnętrze naszego organizmy, czyli musiało pojawić się niebezpieczeństwo – i tak został zastosowany kolor czerwony na słupkach drogowych. Ma ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Sprawdź nasze Słupki drogowe – cena zaskakuje.

Elastyczność

Elastyczne słupki nie powodują uszkodzeń pojazdu, który w nie uderzy. Jeżeli przejedzie po nich samochód, może zostać odchylony pod dużym kątem, po czym powraca do pierwotnego kształtu w pozycji pionowej. Doskonale sprawdzają się na placach do nauki jazdy, parkingach w strefach handlowych, zapobiegania nieautoryzowanemu parkowaniu na chodnikach.

Istnieje wiele rodzajów słupków (pachołki drogowe, plastikowe słupki parkingowe, bariery drogowe, stojaki odgradzające, słupki do łańcucha). W Power Rubber oferujemy słupki w atrakcyjnych cenach.

Słupki drogowe

Słupki plastikowe ostrzegawcze – szerokie zastosowanie

Słupki używane są najczęściej w przestrzeniach publicznych o mieszanym przeznaczeniu, a także w trakcie trwających robót drogowych i prac budowlanych.

Zarządzanie ruchem

Słupki drogowe odgrywają istotną rolę w zarządzaniu ruchem. Wyznaczają strefy wolne od ruchu pojazdów, zapobiegają nieautoryzowanemu parkowaniu na chodnikach, wyznaczają ciągi komunikacyjne pieszych, pozwalają na zwężenie pasów ruchu na jezdni. Często instaluje się je w celu:

  • oznaczania krawędzi niebezpiecznych elementów i przeszkód na drodze

  • wyznaczania toru jazdy podczas tymczasowej zmiany organizacji ruchu (prace remontowe, wjazd i wyjazd z placu budowy)

  • oznaczenia zawężonego pasa ruchu, pasa awaryjnego

Zwiększają bezpieczeństwo uczestników ruchu

Słupki ostrzegają kierowców o wielu rodzajach niebezpieczeństw na drodze tj. wąski drogi, wysokie krawężniki, roboty budowlane, dziury w jezdni, strefy wyłączone z ruchu pojazdów.

Są często stosowane w formie barier zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa pieszych. Wyznaczają ciągi komunikacyjne pieszych i rowerzystów, wskazują obszary uznane potencjalnie za niebezpieczne (np. plac budowy, prace remontowe).

Zarówno słupki, jak i pachołki drogowe znajdują zastosowanie w obiektach takich jak magazyny i hale produkcyjne, duże place, parkingi.

Plastikowe słupki drogowe

Słupki parkingowe plastikowe – poznaj asortyment naszego sklepu internetowego

Dostępne w kilku rozmiarach (np. wys. 100 cm), stylach i kolorach doskonale sprawdzają się jako element dekoracyjny. Słupek parkingowy zaprojektowano w taki sposób, aby był odporny na powtarzające się uderzenia oraz sprostał trudnym warunkom atmosferycznym.

Słupek parkingowy oddziela chodnik lub ścieżkę rowerową od parkingów, co chroni pieszych i rowerzystów przed pojazdami próbującymi wjechać na krawężnik. Co więcej, chroni również infrastrukturę budowlaną, szklane witryny sklepowe przed uszkodzeniami.

Automatyczna blokada miejsc parkingowych zapobiega natomiast nieautoryzowanemu parkowaniu pojazdu wokół posesji lub prywatnym miejscu postojowym.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na słupki drogowe parkingowe.

Aby najlepiej dopasować się do wymagań Klienta, oferujemy słupki różnych typów, w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów. Całą gamę słupków drogowych plastikowych , którą oferujemy w Power Rubber znajdziesz tutaj.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.

   

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!