Your Cart
Slupek-drogowy-6

Słupki Drogowe Plastikowe

Obecnie w Polsce jest duża liczba remontów dróg, zarówno tych starych pamiętających czasy PRL, ale również tych nowych, nawet kilku letnich lub kilku miesięcznych. Powstają nowe, docelowo remontowane, zarówno drogi ekspresowe, szybkiego ruchu oraz te najmniejsze – osiedlowe. Jak powszechnie wiadomo, obszar takich remontów jest niebezpieczny, zwłaszcza warto tutaj podkreślić wszelakie dostępy do rowów czy uskoków w warstwach drogi. To co pozwala zabezpieczyć przestrzeń jezdni od obszaru jej remontu to słupki drogowe plastikowe.

Główna przyczyna remontów w Polsce to pęknięcie starych rur umieszczonych pod powierzchnią jezdną, które to pamiętają czasy komunistyczne. Rury, które nie zostały wymienione, bądź inni za ich wirtualną wymianę wypili za swoje zdrowie. Pomimo wadliwych rur, jest jeszcze jedna przyczyna napraw powierzchni drogowych: są to dziury.  Tutaj możemy zadać sobie pytanie: Jak powstają dziury w jezdni? Dziury w jezdni są głównie skutkiem procesów eolicznych, spowodowane ruchem wiatru. I tak to wiatr może wywiewać elementy, powiększając dziury- mówimy wtedy o zjawisku deflacji. Wiatr może również nanosić elementy, osłabiając strukturę danej dziury. W zależności od pory roku, osadzona woda (ale i nie tylko, gdyż mogą to być to różne ciecze) wędrują głęboko w strukturę powierzchni drogowe: asfaltowej, betonowej, brukowej, bądź piaskowej. Pod wpływem temperatury ujemnej zwiększają swoją objętość z racji zmiany stanu skupienia, co powoduje osłabienie konstrukcji powierzchni drogowej, tym samym zwiększa niebezpieczeństwo na drodze.

Inny rodzaj uszkodzeń dróg to uszkodzenia mechaniczne. Upadek przedmiotów, kolizje drogowe, gwałtowne hamowania, czy jazda przeciążonymi pojazdami przyczyniają się znacząco.

Słupek parkingowy 21
Tutaj kupisz: Słupki drogowe – cena zaskakuje

Słupki Drogowe odblaskowe – Biało Czerwona kolorystyka

Najpopularniejsze w Polsce występują słupki biało czerwone. Kolorystyka nawiązująca do barw narodowych, przyjęła się bardzo dobrze, ale to wynika również z znaczenia kolorów oraz ergonomii. Dużo prościej odróżnić kolor czerwony od białego, niż gdyby element był jednolitego koloru czerwonego. Tutaj już wkraczamy w naszą motorykę, znaczenie kolorów. Nasz mózg łączy kolor czerwony z krwią. W celu zobaczenia krwi, należy zobaczyć wnętrze naszego organizmy, czyli musiało pojawić się niebezpieczeństwo – i tak został zastosowany kolor czerwony na słupkach drogowych. Ma ostrzegać przed niebezpieczeństwem.

słupki ostrzegawcze drogowe odblaskowe

Słupki Drogowe – Podstawa musi być solidna

Nawiązując do Słupków plastikowych warto przytoczyć ich podstawę, która pozwala im być doskonale widzialnym. Podstawa to najczęściej prostopadłościan z otworem umożliwiającym montaż słupka. Podstawa może być wykonana z gumy, betonu bądź PCV. Dane materiały umożliwiają stosowanie tych osłon podczas dużych mrozów oraz opadów atmosferycznych. Pozwalają być w pozycji frontalnej podczas całych dni remontów drogowych.

Wyroby gumowe sklep internetowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów