Your Cart
Wykładziny gumowe na lodowisko

Wykładziny gumowe na lodowisko

Aby zapewnić użytkownikom całkowite bezpieczeństwo stosowania, na lodowiskach muszą być spełnione pewne standardy. Z tego względu jako podkłady używane są tam wykładziny gumowe typu RYFEL lub MOLET (metro). Wykonane z gumy ogólnego zastosowania, czyli SBR, antypoślizgowej i odpornej na działanie silnego nacisku, pozwalają bez przeszkód korzystać użytkownikom z radości, jaką daje korzystanie z lodowiska. Wykładzina gumowa musi idealnie zabezpieczać osoby znajdujące się na nim. Czym zatem musi się odznaczać dobra, odporna wykładzina gumowa na lodowisko?

Wykładzina Gumowa w Monety Szara

Tutaj kupisz: Maty gumowe na lodowiska: RYFEL oraz MOLET (metro)

Wykładziny gumowe na lodowisko z gumy SBR

Guma ogólnego zastosowania SBR, to najbardziej popularny rodzaj wykorzystywanych wykładziny gumowej, która idealnie sprawdzi się w zastosowaniu na lodowisko. Charakteryzuje się właściwościami antypoślizgowymi (poprzez wykorzystanie specjalnych wgłębień typu RYFEL lub prążków MOLET/metro). Jest wysoce odporna na ścieranie, co ma duże znaczenie, szczególnie w przypadku lodowiska, na którym porusza się przecież ostrymi łyżwami. Ponadto są to wykładziny gumowe bardzo wytrzymałe. RYFEL i MOLET zapewniają łatwe czyszczenie wykładziny z pozostałości śniegu, wody i piasku, a zatrzymując się we wgłębieniach, pozwala bezpiecznie korzystać z wykładziny, zapewniając właściwości antypoślizgowe i zabezpieczając lodowisko.

Wykładziny gumowe na lodowisko – zastosowanie

Wykładziny gumowe wykonane z gumy SBR, umożliwiają zabezpieczenie powierzchni przed uszkodzeniami, brudem czy płynami przemysłowymi. Dzięki właściwościom antypoślizgowym, zapobiegają poślizgnięciom. Oprócz lodowiska, idealnie nadają się do warsztatów, zakładów produkcyjnych, hal sportowych, wind, pomieszczeń gospodarskich, przyczep i naczep samochodów ciężarowych i nie tylko. Czym jednak różnią się od siebie wykładziny ryflowane i molet?

  • wykładziny/rolki ryflowane mogą mieć szeroki lub wąski RYFEL. Ich powierzchnia wyglądem przypomina rynny, co ułatwia odprowadzanie wszelkich płynów gromadzących się wewnątrz, dlatego powierzchnia górna ma właściwości antypoślizgowe
  • wykładziny/rolki typu metro mają na swojej powierzchni charakterystyczne, okrągłe prążki, pomiędzy którymi również zbierają się wszelkie zanieczyszczenia, nadając jej antypoślizgowość.

Pomimo różnic, oba typy, jakie posiada wykładzina gumowa z kauczuku ogólnego zastosowania SBR mają też wiele wspólnego. Obie odznaczają się dużą odpornością na dużą siłę nacisku, są odporne na oleje, zazwyczaj dostępne w kolorze czarnym, są odporne na ścieranie, co ma duże znaczenie w przypadku stosowania na lodowisko, nie szkodzą im również gorsze warunki atmosferyczne. Dzięki temu to właśnie te wykładziny gumowe są najczęściej używane na lodowisko i inne obiekty użytku publicznego.

mata gumowa na lodowisko

Wykładziny gumowe na lodowisko – parametry rolki

Oferujemy wykładziny gumowe na lodowisko w różnych dostępnych wymiarach. Rolki mają szerokość od 1000 mm, przez 1200 mm, do 1450 mm i długość 10000 mm. Wykładzina gumowa może być przez nas również docięta na specjalne zamówienie klienta – wykorzystujemy najnowsze technologie zapewniające precyzję cięcia. Oferujemy też różne dostępne kolory, nie tylko standardowy czarny. Dostępna w naszej ofercie wykładzina na lodowisko posiada różne grubości, od 3 do 20 mm.

Artykuły gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!