Your Cart
Maty basenowe

Antybakteryjne i antygrzybiczne maty basenowe

Publiczne obiekty rekreacyjno-sportowe to miejsca, które są szczególnie narażone na rozwój bakterii i grzybów.

Mata basenowa higieniczna wykonana jest z wytrzymałego na intensywne użytkowanie materiału PVC. Polichlorek winylu (PVC) jest odporny na działanie chloru, a także kosmetyków (m.in. olejów będących składnikiem szamponów i środków myjących). Mata do basenu niebieska PVC wzbogacona jest o środek antybakteryjny i antygrzybiczny, który ułatwia utrzymanie higieny w wilgotnych miejscach.

Mata antybakteryjna i antygrzybiczna do basenów ma wiele zalet, oto one:

Ograniczają rozprzestrzenianie się bakterii

Przed wejściem do szatni, bardzo ważna jest zmiana obuwia. Obowiązek prysznica przed wejściem na basen, higiena rąk, a także dezynfekcja stóp jest kluczowa w ograniczeniu rozprzestrzeniania się infekcji (w tym gronkowca).

Mata basenowa higieniczna zawiera specjalny środek antybakteryjny i antygrzybiczny, który ogranicza rozwój bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów. Pozwala to na uniknięcie nieprzyjemnych infekcji, w tym grzybicy stóp i skóry.

Izolacja termiczna

Mata do basenu niebieska stanowi dobrą izolację pomiędzy zimną podłogą a bosymi stopami. Jest wygodna w użytkowaniu i posiada właściwości antypoślizgowe.

Właściwości antypoślizgowe

Maty basenowe antypoślizgowe są idealnym rozwiązaniem do strefy basenowej. Powierzchnia na basenach, w przebieralniach, pod prysznicem jest wilgotna i śliska. Obszar wokół basenu jest wyjątkowo trudny do utrzymania go w suchości z powodu wody, która cały czas gromadzi się na powierzchni.

Mata do basenu niebieska PVC odporna na UV szerokość 120 cm, dzięki swoim właściwościom antypoślizgowym minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się na mokrej i śliskiej podłodze. To doskonałe rozwiązanie również do obiektów SPA, które zapewnia bardzo dobrą przyczepność dla stóp.

Maty basenowe antypoślizgowe są łatwe w montażu, dobrze trzymają się podłoża i nie przesuwają się po nim.

Drenaż wody

Maty basenowe antypoślizgowe wyposażone są w siateczkę z otworami, która zapewnia natychmiastowe odprowadzenie wody. Drenaż wody zapobiega zastojom, ograniczając rozwój mikroorganizmów powodujących choroby skóry. Otwory pozwalają również na szybkie odprowadzenie piany z mydła lub szamponu.

Łatwy montaż i utrzymanie w czystości

Antybakteryjne i antygrzybiczne maty do basenów odporne na UV szerokość 120 cm są łatwe w montażu i łączeniu. Ich kształt można dopasować do wielkości przebieralni, prysznica, korytarza, basenu. Można je również łatwo zdemontować, zwinąć i przetransportować w inne miejsce.

Aby usunąć osad z brudu zalecane jest użycie specjalnego środka, po czym powierzchnię należy dokładnie spłukać wodą.

Mata antygrzybiczna i jednorazowe kapcie w obiektach publicznych

Wilgotny klimat panujący w strefie basenowej, na saunie, obiektach SPA stwarza idealne warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Maty basenowe antypoślizgowe odporne na UV szerokość 120 cm i jednorazowe kapcie hotelowe chronią stopy przed kontaktem z podłogą.

Jednorazowe kapcie

Jednorazowe kapcie hotelowe zapewniają odpowiednią wentylację dla stóp. Antypoślizgowa powierzchnia daje dobrą przyczepność, minimalizując ryzyko poślizgnięcia się. Wybór odpowiednich jednorazowych kapci hotelowych powinien uwzględnić również stopień absorpcji wody oraz komfort noszenia.

Jednorazowe kapcie hotelowe to higieniczne rozwiązanie zapobiegające grzybicy stóp i przenoszeniu mikroorganizmów chorobotwórczych po całym obiekcie SPA lub strefie basenowej. To idealne świadczenie dla gości, które dba o ich zdrowie poprzez ograniczenie ryzyka związanego z przenoszeniem się bakterii i grzybów. Niektóre modele kapci nasączone są specjalnym środkiem antybakteryjnym i antygrzybicznym.

Mata do basenu niebieska PVC

Mata ze środkiem antybakteryjnym i antygrzybicznym bardzo dobrze sprawdza się obiektach sportowo-rekreacyjnych. Wilgotne powierzchnie wymagają dobrej przyczepności stóp, aby uniknąć groźnego poślizgnięcia się.

Mata basenowa stosowana w obiektach SPA, strefach basenowych i wellness zapewnia ochronę przed przenoszeniem bakterii i grzybów, zapewniając wysoką higienę dla stóp, które mają stały kontakt z podłożem.

Mata basenowa higieniczna w obiektach publicznych – korzyści ze stosowania:

 • ograniczają wypadki spowodowane poślizgnięciem się na mokrej powierzchni
 • wodoodporne właściwości przeciwdziałają rozwojowi pleśni
 • wygodna i bezpieczna dla dzieci i osób starszych
 • łatwe do czyszczenia i mycia
 • minimalizują zmęczenie stóp (bardzo dobre rozwiązanie w obiektach SPA, senatoriach)
 • mata odporna na UV szerokość 120 cm pozwala na natychmiastowy drenaż wody
 • środki antybakteryjne i antygrzybiczne stanowią barierę dla rozwoju mikroorganizmów

mata na basen antypoślizgowa diamond pomarańczowa

Mata basenowa higieniczna – Zastosowanie

Mata basenowa antypoślizgowa ze środkiem antybakteryjnym i antygrzybicznym sprawdzi się we wszystkich miejscach narażonych na wilgoć. Mokra i śliska powierzchnia niesie za sobą ryzyko rozwoju infekcji, a także wypadków spowodowanych poślizgnięciem się.

Mata do basenu niebieska PVC jest odporna na promieniowanie UV, warunki atmosferyczne, dlatego można ją stosować na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Mata antypoślizgowa posiada szeroki zakres zastosowań:

 • baseny
 • prysznice
 • szatnie
 • przebieralnie
 • korytarze
 • obiekty SPA
 • jacuzzi
 • łodzie
 • siłownie i kluby fitness

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!