Bariery drogowe plastikowe

Bariery drogowe plastikowe

Bariery drogowe U-14e (separatory ruchu) to urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, które wykorzystuje się m.in. do zabezpieczenia obszaru, w którym trwają roboty drogowe lub prace remontowe, wyznaczania stref tymczasowych oraz ciągów komunikacyjnych pieszych.

Stosuje się je w celu ochrony i ostrzegania uczestników ruchu przed potencjalnymi zagrożeniami i niebezpieczeństwami (głębokie wykopy, kolizje, prace budowlane, zwężenie drogi).

Sprawdź zalety naszych barier ochronnych

Firma Power Rubber oferuje szeroki wybór barier ochronnych, które mają wiele wspaniałych zalet, oto one:

Wytrzymałość i trwałość

Barierka ostrzegawcza jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia. Zachowuje swój kształt i elastyczność w szerokim zakresie temperatur. Uformowane są w pojedyncze bloki, bez żadnych ruchomych części i metalowych wystających elementów, które mogłyby się uszkodzić, poluzować lub rdzewieć. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa odpornego na działanie warunków atmosferycznych.

Mogą być stosowane w miejscach narażonych na oddziaływanie pola elektromagnetycznego, ponieważ materiał, z którego są wykonane nie przewodzi prądu.

Widoczność

W zastosowaniach drogowych (np. na autostradzie) widoczność jest czynnikiem, który wpływa na skuteczność zapory polietylenowej. W Power Rubber bariery ostrzegawcze nie tracą koloru nawet przy długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne. W trakcie produkcji, poddając obróbce plastik polietylenowy, dodajemy do niego inhibitor światła ultrafioletowego, aby zapobiec blaknięciu kolorów.

Barierki mają możliwość zamontowania świateł, a odblaskowe pasy biało-czerwone dodatkowo zwiększają widoczność podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych (mgła, deszcz) lub słabym oświetleniu.

Bezproblemowy montaż i demontaż

Nasze profesjonalne zapory drogowe są lekkie (puste w środku), dzięki czemu można jest ustawić w dowolnym miejscu, a następnie napełnić wodą lub piaskiem. Waga bez wypełnienia zapewnia im mobilność, co znacznie zmniejsza koszty ich transportu oraz wymaga mniejszego nakładu siły roboczej podczas irch rozstawiania. Dodatkowe wypełnienie jest potrzebne, aby absorbować uderzenia, a także zabezpieczyć barierę przed przewróceniem się.

Dzięki swojej konstrukcji są łatwe w montażu – każda barierka posiada koniec męski i żeński. Umożliwia to proste i szybkie rozstawienie barykady na jezdni bez użycia szpilek.

Warianty kolorystyczne

Jeżeli spróbujemy sięgnąć do swojej pamięci to skojarzymy bariery drogowe w dwóch wariantach kolorystycznych. Można powiedzieć, że są to dwa warianty w barwach narodowych: bariera drogowa plastikowa czerwona oraz bariera drogowa plastikowa biała.

Plastik polietylenowy można barwić na dowolny kolor. Dla naszych Klientów jesteśmy w stanie wyprodukować również wariant w kolorze czarnym, aczkolwiek chcemy podkreślić iż bariery czerwone oraz białe są lepiej widoczne.

Czyszczenie i konserwacja

Często zdarza się tak, że zakupione już bariery i funkcjonujące w zamontowanym miejscu, wraz z upływem czasu są zakurzone. Co zatem zrobić, aby przywrócić im ich blask? Jaki wybrać najlepszy sposób na ich czyszczenie? Tutaj polecamy dwa sposoby.

Pierwszy sposób to czyszczenie przy pomocy myjki ciśnieniowej. W zależności od stopnia zabrudzeń, można skorzystać z substancji chemicznych. Warto dobrze wycelować strumieniem, aby zadbać o trwałość produktu.

Drugi sposób to czyszczenie przy pomocy szczotki oraz miski z wodą wraz z dodatkiem umożliwiającym mycie. Należy zwilżyć powierzchnię zapory, a następnie wykonując ruchy koliste bądź dłużne, aby domyć dodatkowe elementy, które na nich występują.

Pierwszy sposób umożliwia czyszczenie w wersji mobilnej poprzez wyposażenie samochodu w zbiornik z wodą oraz zasilanie. Pozwala na redukcję czasu i możliwość czyszczenia barier w miejscu pracy.

Produkt przyjazny dla środowiska

Polietylen (PE) w 100% nadaje się do recyklingu. Doskonale nadaje się do przetworzenia na coś innego. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy mają na względzie dobro naszej planety.

Bariery drogowe U-14

Bariery drogowe plastikowe z tworzywa – zastosowanie

Nasze bariery drogowe wykonane są z wysokiej jakości tworzywa – wytrzymałego polietylenu (PE). Są idealnym rozwiązaniem przeznaczonym do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowym, a także:

  • wyznaczania ciągów komunikacyjnych

  • wygradzania miejsc robót prowadzonych w pasie drogowym

  • zabezpieczania prac remontowych, montażowych, budowlanych

  • oznakowania innych obszarów (np. imprez masowych) w celu zwiększenia bezpieczeństwa

  • aby odseparować pracowników od potencjalnych zagrożeń

  • zmniejszenia natężenia ruchu na drogach

  • wyznaczania lub zwężenia pasa ruchu (np. podczas budowy lub remontu drogi)

  • przekierowania ruchu pojazdów i pieszych na drogę tymczasową

  • wyznaczania obszarów wyłączonych tymczasowo z użytku np. ścieżki rowerowe, ciągi piesze)

Bariera drogowa błotochron – zapora przeciwbryzgowa

Zapora z ekranem z poliwęglanu przeznaczona jest do ochrony pieszych, rowerzystów i budynków przed zabrudzeniami, które mogą powodować przemieszczające się pojazdy. Błotochrony skutecznie chronią przed rozchlapywaniem nieczystości z ulicy przez przejeżdżające pojazdy. Cała konstrukcja ekranów przeciwbłotnych jest trwała i odporna na uszkodzenia, a także zmienne warunki atmosferyczne.

W swojej ofercie mamy również barierki tymczasowe, do których można zamontować stopy skrętne 360 stopni umożliwiające ich rozstawienie na każdym terenie.

Bariery drogowe

Power Rubber – producent barier drogowych U-14e

Bariery drogowe plastikowe są wytworzone z tworzywa, które pozwala na zwiększenie okresu użytkowania, dzięki przypisanym właściwościom. Produkcja z tworzywa pozwala również na uzyskanie zróżnicowanych wariantów kolorystycznych. Kolejnym plusem jest niska waga barier. Jest to bardzo dobra cecha, ważna dla transportu akcesoriów drogowych. Pozwala na spiętrowanie, czyli lepsze wypełnienie pojazdu podczas ich transportu.

Plastikowe bariery drogowe – sposób wypełnienia

W Power Rubber oferujemy bariery drogowe U-14 pełniące funkcję blokady, tzn. blokady wjazdu bądź wyjazdu. Sama bariera jest za lekka, aby mogła realizować tą funkcję. Co zatem należy zrobić, aby była ona również zabezpieczeniem? Należy je dociążyć wodą lub piaskiem, dlatego stosujemy dwa rozwiązania:

1. polecamy wsypać piach do środka

2. polecamy wlać wodę do środka

W każdy z podanych rozwiązań ma swoje wady oraz zalety. Bariera drogowa wypełniona piachem jest stabilna, odporna na mrozy, ale trudna do opróżnienia. Bariery plastikowe wypełnione wodą nie są odporne na pracę w warunkach zbliżonych do 0°C (32° Fahrenheit). Skutkiem może być pęknięcie bariery z racji tworzywa, z którego jest wykonana, tj. plastiku. Jednakże, w okresy wakacyjne, wypełnienie wodą barier jest jednym z sposobów wypełnienia barier drogowych oraz najprostszym możliwym, takim, który zapewnia bezpieczeństwo na drodze jej użytkownikom oraz naszym Pracownikom.

Gdzie można zamówić przenośne bariery plastikowe?

Zapory drogowe PCV i PE kupisz w sklepie Power Rubber. Chętnie doradzimy i odpowiemy na pytania, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie. W celu uzgodnienia szczegółów, zapraszamy do kontaktu.

Warto!

Sprawdź naszą ofertę na: Bariery Plastikowe

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!