Your Cart
bezpiczeny-plac-zabaw

Bezpieczeństwo na Placu Zabaw, a Nasze Dzieci

Bezpieczeństwo na Placu Zabaw, a Nasze Dzieci

Serce rośnie, gdy podczas niedzielnego spaceru mijamy maluchy bawiące się na placu zabaw. Wystarczy pomyśleć, że wśród biegających tam dzieci są takie, które już niedługo będą wpływać na losy naszego kraju, by przestać baczyć na dochodzący do naszych uszu hałas. Tu rodzą się pierwsze przyjaźnie, a czasami również głębsze uczucia. Tutaj też poznajemy pojęcia współpracy, rywalizacji i uczymy się rozwiązywać problemy. Nie sposób doszukiwać się negatywnych cech takiej formy spędzania czasu przez nasze pociechy. Niemniej jednak często rodzice boją się wysyłać dzieci na place zabaw. W dużej mierze spowodowane jest to obawą o ich zdrowie, gdyż ich lekkomyślność w połączeniu ze źle przygotowanym obiektem może doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Jak zwiększyć Bezpieczeństwo na placu zabaw?

Jednym z największych niebezpieczeństw, które czekają na dzieci bawiące się na placach zabaw są upadki na twarde podłoże. W celu uniknięcia zagrożenia i poprawy samopoczucia użytkowników placyków oraz ich rodziców warto stosować maty gumowe na place zabaw znajdujące się w ofercie firmy POWER RUBBER. Zmniejszenie skutków ubocznych kontaktu z podłożem jest tylko jedną z wielu zalet nawierzchni bezpiecznych. Mają one postać ażurowej maty umożliwiającej przepływ wody. Jest to szczególnie istotne w czasie ulewnych deszczów lub w przypadku podlewania trawy, którą możemy elegancko obsiać nasz plac zabaw. Pozostawienie nawierzchni w pierwotnej formie także przynosi korzyści. Jedną z nich jest antypoślizgowość. Nie zapominajmy również, że konstrukcja nawierzchni pozwala na dopasowanie jej do różnego kształtu i pofalowania terenu. Całość jest natomiast wykonana z surowców pochodzących z recyklingu.

płyty gumowe na plac zabaw dla dzieci

Gdzie jeszcze zastosujesz maty?

Wspomniana charakterystyka nawierzchni bezpiecznych sprawia, że można je wykorzystywać nie tylko na placach zabaw. Miejscami, gdzie doskonale się sprawdzą są również obiekty aktywności fizycznej znajdujące się na świeżym powietrzu. Należą do nich chociażby siłownie plenerowe. Kolejną przestrzeń, gdzie wykorzystuje się nawierzchnie bezpieczne stanowią lokale gastronomiczne. W tym przypadku kluczowe jest, by ograniczyć hałas wywołany upadającymi naczyniami. Zastosowanie mat pozwala też wierzyć, że zmniejszy się liczba potłuczonego szkła. Nawierzchnie bezpieczne są więc genialne pod tak dużą liczbą względów, że naprawdę trudno oprzeć się pokusie, by nie sprawić sobie chociażby małego kawałka.

 

 

bezpiczeny-plac-zabaw
bezpieczny plac zabaw z kolorowymi matami gumowymi

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!