Certyfikat NSF

Certyfikat NSF

Certyfikat NSF
– certyfikowane produkty dopuszczone do użytku w przemyśle spożywczym

NSF to Narodowa Organizacja Sanitarna typu non-profit (z ang. National Sanitary Foundation) założona w 1944 r. Celem organizacji National Sanitary Foundation jest promowanie bezpieczeństwa i zdrowia publicznego. Wyznacza standardy jakości i bezpieczeństwa żywności, produktów i wody pitnej, a także warunków sanitarnych.

Co to jest certyfikacja NSF?

Certyfikat NSF to gwarancja, że produkty lub żywność są dopuszczone do przemysłu spożywczego i spełniają standardy NFS w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. Produkty NSF przechodzą bardzo rygorystyczną procedurę kontrolną zanim zostaną dopuszczone do stosowania w przemyśle spożywczym.

Certyfikat NSF obejmuje analizę materiałów, testowanie produktów spożywczych i przegląd procesów produkcyjnych. Atest NSF daje gwarancję, że produkty przeznaczone do kontaktu z żywnością zostały poddane rygorystycznym testom i kontroli. Jeżeli organizacja NSF w trakcie corocznej, często niezapowiedzianej kontroli stwierdzi, że produkty dopuszczone do stosowania w przemyśle przetwórstwa spożywczego nie są zgodne z wymaganiami oraz nie spełniają standardów zdrowia publicznego, wówczas atest NSF zostaje cofnięty.

Znak NSF potwierdza, że produkty spełniają wszystkie wymagania NSF International amerykańskiej organizacji z siedzibą w stanie Michigan w USA. Każdy produkt, który pozytywnie przeszedł certyfikację, zyskuje prawo do noszenia znaku towarowego NSF, który jest honorowany również na terenie Polski.

Atest NSF

Kategorie dopuszczenia do przemysłu spożywczego

Wszystkie wyroby, które otrzymały pozytywną ocenę i zostały zarejestrowane przez NSF muszą być opatrzone logo oraz odpowiednimi kodami kategorii, dla których zostały zarejestrowane. W przemyśle spożywczym spotkać możemy m.in. kategorie:

C1 – symbol rejestracji NSF C1 oznacza, że produkty są odpowiednie do stosowania w obszarach przetwarzania wyrobów niejadalnych, obszarach nieprzetwarzanych lub na zewnątrz zakładów przetwarzania żywności.

A7 – NSF A7 oznacza natomiast środki przeznaczone do polerowania powierzchni metalowych, które nie mają kontaktu z żywnością w obszarach jej przetwarzania i wokół nich.

Klasyfikacja środków smarnych: kategoria NSF H1, NSF H2, NSF H3

Podstawowym atestem dla środków smarnych wymaganym w przemyśle spożywczym jest National Sanitary Foundation. Klasyfikacja środków smarnych dopuszczonych do kontaktu z żywnością podzielona jest na trzy kategorie na podstawie tego, co mogą zawierać i jak można jest stosować.

NSF H1

Certyfikaty NSF dla środków smarnych H1 mogą być stosowane w aplikacjach, które mogą mieć przypadkowy kontakt z żywnością. Środki smarne oznaczone H1 mogą mieść okazjonalny kontakt z żywnością w śladowych ilościach, nie przekraczających 0,001%, w przeciwnym razie żywność zostanie uznana za niebezpieczną do spożycia. Smary H1 są bezwonne, bez smaku, fizjologicznie obojętne. Są bezpieczne do spożycia przez ludzi w niewielkich ilościach. Formuła smarów zawiera substancje określone przez przepisy FDA. Najczęściej używane są m.in. urządzeniach i maszynach takich jak pompy, miksery, przenośniki taśmowe, jak również w zastosowaniach takich jak krojenie, obieranie, gotowanie.

NSF H2

Stosowane w zakładach przetwórstwa spożywczego jedynie w aplikacjach, które nie mają bezpośredniego kontaktu z żywnością. Smary H2 stosuje się w częściach maszyn w miejscach, w którym kontakt środka smarnego nie ma bezpośredniego kontaktu z żywnością, napojami lub produktami farmaceutycznymi (np. wózki widłowe). Smary H2 nie mogą zawierać substancji rakotwórczych, mutagennych, kwasów mineralnych, metali ciężkich (arsen, antymon, rtęć, selen, ołów, kadm) itp. Organizacja NSF określiła standardy, które muszą być spełniane przez środki smarne H2, które obejmują surowe parametry toksykologiczne.

NSF H3

Produkty oznaczone NSF H3 mogą zawierać wyłącznie oleje jadalne, które przez FDA są uznane za bezpieczne do spożycia przez ludzi. Zalicza się do nich oleje takie jak: kukurydziany, słonecznikowy, sojowy, z nasion bawełny. Używane jako środki antykorozyjne, w pełni biodegradowalne. Symbol kategorii NSF H3 oznacza, że wyroby używane są do czyszczenia i zapobiegania rdzy na hakach, przenośnikach taśmowych, wózkach itp.

Oringi NSF

Sprawdź ofertę na oringi i uszczelki NSF od Producenta Power Rubber

W Power Rubber oferujemy oringi i uszczelki NSF, które zostały przebadane przez niezależne laboratorium i dopuszczone do stosowania w procesach przesyłu i uzdatniania wody, a także do kontaktu z żywnością. Oringi i uszczelki z certyfikatem NSF zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, zgodnie z normami National Sanitary Foundation. Mieszanki gumowe przeszyły rygorystyczne testy w celu ustalenia dopuszczalnego poziomu substancji zanieczyszczających, które mogą wyciekać lub migrować z materiału w przypadku długotrwałego kontaktu z wodą pitną.

Kupując oringi i uszczelki NSF od Producenta Power Rubber możesz mieć pewność, że certyfikowana mieszanka jest bezpieczna, wolna od zanieczyszczeń oraz zgodna z przepisami i rygorystycznymi normami sanitarnymi. Produkty zostały dopuszczone do użytku w przetwórstwie spożywczym lub w każdym procesie, z którym mają kontakt z wodą pitną.

Wszelkie zapytania proszę kierować pod numerem telefonu: +48 22 292 40 24 lub +48 50 516 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!