Cięcie wodą Pruszków

Cięcie wodą Pruszków

Cięcie strumieniem wody jest bardzo nowoczesną metodą, która umożliwia wycinacie nawet skomplikowanych i nieregularnych kształtów z różnorodnego rodzaju materiałów. Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Podczas cięcia na zimno temperatura krawędzi nie przekracza 100 st. Celsjusza, dzięki czemu można uniknąć odkształceń termicznych. Ten fakt uznaje się za największą zaletę tej technologii i to sprawia, że konkuruje ona z innymi rodzajami obróbek, przykładowo cięciem laserowym. Cięcie wodą poleca się we wszystkich przypadkach, kiedy inne metody nie przyniosły satysfakcjonujących efektów. Bardzo sprężony strumień wody pozostawia idealnie gładkie krawędzie i pozwala na wysoką precyzję cięcia. Warto też dodać, że wykorzystanie takiej technologii i automatyzacji procesu pozwala na skrócenie całego cięcia, a jednocześnie obniża koszty.

Jakie są zalety metody water jet?

Nieustannie przybywa zwolenników cięcia sprężonym strumieniem wody. Zadowoleni klienci doceniają przede wszystkim wysoki stopień precyzji. To sprawia, że kosztowne docinanie i wykończanie materiału staje się zbędne. Znacząco zmniejsza to także koszt całego procesu. Strumień wody osiąga nawet 4000 bar i osiąga prędkość 330 m/s. Dzięki takiej wysokiej prędkości i ogromnej sile cięcie gwarantuje bardzo dobrą jakość krawędzi. Są one idealnie gładkie i doskonale nadają się do eleganckiego wykończania krawędzi płytek w narożnikach. Cięcie strumieniem wody to proces przeprowadzany na zimno. Wyklucza to tworzenie się deformacji termicznych. Temperatura ostrza nie przekracza 100 st. Celsjusza co powoduje, że w materiale nie tworzą się rozgrzane strefy, a cała obróbka jest bezproblemowa i bez naprężania tworzywa. Krawędzie są przycinane bez zadziorów, zadrapań i innych nierówności. Przy prawidłowej obróbce ta technika nie pozostawia też odprysków w delikatnych materiałach takich jak szkło. Wiele osób docenia też tę cięcie wodą za znacząco większe bezpieczeństwo dla ludzi, a także środowiska. Podczas procesu nie są wytwarzane zbędne odpady, a także nie wymaga on stosowania chemikaliów ani innych szkodliwych substancji. Nie jest także potrzebne kosztowne używanie chłodziwa. Dodatkowo ta technika optymalnie wykorzystuje tworzywo za pomocą zaawansowanego oprogramowania CAD/CAM. Water jet to nowoczesna i ekologiczna metoda o wysokiej skuteczności. Szerokość szczeliny cięcia wynosi około 0,1 mm. To kolejny czynnik, który zapewnia dokładne cięcie.

Cięcie wodą – doskonałe efekty dostępne dla każdego

Gładko wykończone krawędzie płytek dają bardzo elegancki i schludny efekt. Obecnie metoda cięcia materiałów różnego pochodzenia za wysoce sprężonego strumienia wody należy do jednych z najpopularniejszych sposobów obróbki. Wynika to z jej skuteczności i precyzji. W ciągu kilku ostatnich lat cięcie należy do coraz popularniejszych usług nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Szybko zastępuje dotychczasowe metody cięcia laserem lub mechaniczne.

waterjet-z-pruszków

Opis procesu cięcia strumieniem

Woda przepływa przez bardzo wąską dyszę o średnicy około 0,1 mm. Osiąga w ten sposób wysokie ciśnienie i prędkość przewyższającą prędkość dźwięku. Takie parametry sprawiają, że wodą można ciąć rozmaite materiały. Należą do nich tworzywa sztuczne, drewno, szkło, metal, ceramika, gres i wiele innych. Nasze zaawansowane technicznie maszyny sprawiają, że obróbka jest zupełnie bezproblemowa. Cięcie metodą water jet jest konkurencyjne wobec innych form takich jak laser. Specjaliści polecają cięcie wodą szczególnie w przypadku delikatnych, kruchych i cennych materiałów w limitowanej ilości. Podczas procesu struktura tworzywa nie zostaje uszkodzona, co bezpośrednio przekłada się na trwałość produktu po obróbce.

 

Cięcie wodą – cena robi wrażenie

Cięcie płytek w Pruszkowie – podsumowanie

Coraz chętniej przedsiębiorcy w całej Polsce korzystają z możliwości cięcia wodą. Klienci chwalą tę metodę za wysoką precyzję wykonania, gładkie krawędzie, doskonała jakość w stosunku do ceny oraz brak konieczności dalszej obróbki. Cięcie wodą o wysokim ciśnieniu idealnie nadaje się do różnorodnych materiałów – drewna, stali, różnego rodzaju blach, tworzyw sztucznych i wielu innym. Co więcej, strumień wody może precyzyjnie obrobić metale nawet o większej grubości. Efekty są dużo lepsze niż w przypadku tradycyjnego lasera. Cięcie wodą to także wskazane w rozwiązanie w przypadku materiałów, które nie mogą być poddawane działaniu wysokiej temperatury. Dzieje się tak przykładowo przy tworzywach po uprzedniej obróbce cieplnej. Kontakt z nagrzanym ostrzem mógłby spowodować nieodwracalne odkształcenia termiczne. Cięcie wodą to metoda stosowana na zimno, dzięki czemu nie ma takiego ryzyka. Water jet to obróbka odpowiednia także do cięcia szkła. Z pomocą tej technologii można dowolnie nadawać rozmaite profile i kształty także ceramice i porcelanie, co byłoby niemożliwe w przypadku innych metod. Klienci zainteresowani cięciem wodą z Warszawy oraz innych miejscowości takich jak Pruszków chętnie korzystają z profesjonalnej usługi obróbki strumieniem wody w celu osiągnięcia najlepszych efektów. Poszczególne elementy można przyciąć idealnie na zamówienie, co pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Serdecznie zapraszamy na stronę internetową, w celu zapoznania się z ofertą. Nasze usługi obejmują kompleksową pomoc w cięciu materiałów. Chętnie także doradzimy, jaka obróbka będzie najlepsza do Państwa potrzeb.

 

Zapraszamy do skorzystania z usług cięcia wodą pod katem jak i normalnie.

 

Telefon kontaktowy : 505 16 03 03

Wyroby gumowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!