Kliny po koła

Co to są Kliny pod koła?

Kliny pod koła to element wykonany z gumy umożliwiający zatrzymanie pojazdu w pożądanym miejscu. Nazywane są również blokadami kół, klinami pod opony, ogranicznikami kół. Dzięki swojej budowie- najczęściej o przekroju trójkąta – ograniczają ruch pojazdu zwiększając bezpieczeństwo.

Blokada pod koła umieszczona jest z przodu lub z tyłu pojazdu. Zaklinowane koło zapobiega przypadkowemu stoczeniu się lub przemieszczeniu pojazdu. Wykorzystywane do zastosowań prywatnych, a także w wielu branżach takich jak: lotnictwo, górnictwo, budownictwo.

Kliny pod koła samochodu osobowego, dostawczego, ciężarowego

Kliny to dodatkowy element zabezpieczający, który sprawdza się to stałego i tymczasowego zastosowania. Ich użytkowanie przynosi wiele korzyści, oto niektóre z nich:

Ochrona mienia

Kliny umieszczone pod kołami zapobiegają przypadkowemu i niekontrolowanemu przemieszczeniu się pojazdu w najmniej oczekiwanym momencie. Ich zastosowanie to gwarancja zmniejszenia liczby uszkodzeń pojazdów i mienia, a także poniesionych obrażeń.

Zabezpieczenie w przypadku awarii układu hamulcowego

Dzięki zastosowaniu gumowych klinów pod koła możemy pozwolić sobie na dodatkowe zabezpieczenie w przypadku, gdy układ hamulcowy ulegnie awarii lub okaże się niewystarczający, aby całkowicie zatrzymać pojazd. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych pojazdów ciężarowych (koparki, wywrotki).

Zatrzymanie pojazdu na pochyłej powierzchni

Zapobiegają ślizganiu się, toczeniu, przesuwaniu lub przypadkowemu ruchowi po zaparkowaniu pojazdu na pochyłej powierzchni. Produkty Power Rubber zapewniają dodatkową przyczepność oponom pojazdów zaparkowanych na stromych zboczach.

Gumowe kliny pod koła

Kliny pod koła samolotów

Jak się okazuje, najczęstszym miejscem występowania klinów jest ich wykorzystanie pod koła samolotów. Kliny do awionetek są również bardzo powszechne. Jak się okazuję, dużo łatwiej jest odblokować koła, jeżeli kliny wyposażone są w sznurki i/lub linki. Jednocześnie unikamy możliwego najechania pojazdu bezpośrednio na ludzi, jeżeli istnieje możliwość odsunięcia klinów z większego dystansu, niż dystansu równego wielkości klina.

Blokada po koła – jaką wybrać?

Zanim kierowca zdecyduje się na zakup, powinien wziąć pod uwagę:

 • rozmiar opon – każda blokada musi być dopasowana to danego typu pojazdu i szerokości opon; małe kliny świetnie nadają się do samochodów osobowych, natomiast ciężarówki, koparki wymagają większego i bardziej wytrzymałego produktu;

 • limit obciążenia roboczego – całkowita masa pojazdu wraz z załadunkiem to podstawa doboru odpowiedniego klina; nie należy przekraczać limitu obciążenia roboczego;

 • wysokość klina pod koło

 • wymaganą liczbę klinów do kół – pozwala na bezpieczne ustabilizowanie pojazdu; ich liczbę określana rodzaj powierzchni (luźny żwir, beton, bruk), nierówności, a także masa pojazdu;

 • materiał, z którego wykonany jest ogranicznik kół

Gumowe kliny pod koła

Kliny wykonane z gumy posiadają możliwość ich wyprodukowania z dowolnym bieżnikiem, który w zależności od potrzeby może zwiększać opór, jednocześnie zwiększając siłę tarcia lub np. w łatwy sposób odprowadzać medium w postaci różnorodnych cieczy, jak np. woda, oleje czy roztwory solanki.

Na rynku dostępne są również kliny pod koła z plastiku, aczkolwiek warto jest zwrócić uwagę, iż dużo łatwiej jest uszkodzić wyroby plastikowe niż gumowe. Wynika stąd łatwo, iż gumowe kliny są dużo lepszym rozwiązaniem, rozwiązaniem stosowanym w okresie wzmożonej aktywności oraz świadomości potencjalnego wykorzystania klinów.

Klin pod koła – produkt dostępny w sklepie Power Rubber

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty blokad po koła?

Blokady pod koła są ważnym akcesorium zwiększającym bezpieczeństwo. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości klinów do opon w dobrej cenie do wszystkich typów pojazdów, naczep i przyczep.

Produkty gumowe Power Rubber charakteryzuje wysoka trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, obciążenia, niekorzystne warunki atmosferyczne, oleje, wilgoć. wymagają konserwacji ani malowania. Są łatwe w użyciu i przechowywaniu. Skutecznie chronią przed niekontrolowanym przemieszczeniem auta w pomieszczeniach zamkniętych (m.in. w garażu). Co więcej, rowkowana powierzchnia zapewnia lepszą przyczepność klinów.

Niektóre modele posiadają dodatkowe wyposażenie – ergonomiczny uchwyt do przenoszenia. Uchwyt pozwala również na bezproblemowe usunięcie blokady spod kół.

Zastosowanie:

 • holowanie pojazdu

 • transport auta na lawecie

 • naprawa w warsztacie samochodowym

 • zabezpieczenie podczas załadunku i rozładunku towarów

 • przeznaczone do zatrzymania tirów podczas serwisu

 • parkowanie na nierównym, pochyłym terenie

 • skuteczne zatrzymanie pojazdu w sytuacjach awaryjnych (np. zmiana kół)

Blokady pod koła

Sprawdź pełną ofertę na naszej stronie: Kliny pod koła samochodów ciężarowych

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego klina pod koła, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Wystawiamy faktury w formie papierowej lub elektronicznej.

   

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!