Dron oringi uszczelki

Oringi to wielofunkcyjne uszczelki mechaniczne. Ich nazwa pochodzi od okrągłego kształtu w przekroju poprzecznym, który przypomina pierścień. Od wielu lat jest to niewątpliwie najpopularniejszy rodzaj uszczelki, który znajduje zastosowanie we właściwie każdej branży. Począwszy od przemysłu motoryzacyjnego, medycznego, chemicznego, spożywczego, a nawet w elektronice i w dronach. Oringi cechują się także niskim kosztem produkcji, przez co są powszechnie obecne.

Dron oring uszczelki – charakterystyka

Ten popularny rodzaj izolacji jest stworzony do umieszczenia między dwiema lub większą ilością części na granicy łączenia. Oringi są wykonywane z różnych materiałów, co gwarantuje odmienne właściwości. Zależnie od tworzywa można stosować je w zależności od wymagań systemu statycznego lub dynamicznego. Zawsze jednak elastyczny charakter gumy umożliwia zmniejszenie skutków drobnych niedoskonałości elementów uszczelnianych lub ich zużycia. W przypadku maszyn lub dronów uszczelki tworzą szczelne połączenia i zapobiegają przedostawania się płynów i gazów na zewnątrz lub do wewnątrz systemu. Pierścienie uszczelniające są obecnie powszechnie dostępne na rynku w niemalże każdym profesjonalnym sklepie budowlanym lub hurtowni z akcesoriami gumowymi. Podstawowe parametry, które warto wziąć pod uwagę to średnica wewnętrzna oringu oraz jego grubość. Dobre dobranie pierścienia zapewnia wysoką szczelność systemu.

Uszczelnienia oringi

 

 

Właściwości oringów w zależności od materiałów

Zależnie od rodzaju materiału, z którego jest wykonany oring, pierścień uszczelniający może być odporny na różnorodne czynniki. Do najpopularniejszych elastomerów, używanych do produkcji tych uszczelnień należą między innymi silikon, NBR oraz EPDM. Oringi silikonowe VMQ mają właściwości hydrofobowe, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w środowiskach pracy z wilgocią, ponieważ nie pochłaniają wody. Mogą także uzyskać specjalny certyfikat FDA, który umożliwia takim uszczelkom bezpieczny kontakt z żywnością. Oringi VMQ mogą być także używane w temperaturze od -50 st. Celsjusza do +240 st. Celsjusza. Są również niewrażliwe na działanie ozonu. Przykładem zastosowania może być dron oring uszczelki. Pierścienie wykonane z elastomeru EPDM cechują się wysoką elastycznością, która gwarantuje niepodatność na trwałe deformacje czy odkształcenia. Ten wysokiej jakości materiał jest także odporny na działanie różnych warunków atmosferycznych, gorącą wodę oraz parę wodną. Oringi z EPDM są wytrzymałe na kontakt ze związkami chemicznymi, kwasami organicznymi i nieorganicznymi, a także w niskim stężeniu z zasadami, ketonami i alkoholami. NBR zapewnia wytrzymałość na ścieranie oraz nie wchodzi w reakcje z olejami ani smarami.

Wyroby gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!