Elementy niwelujące wibracje – korzyści wynikające ze stosowania

Elementy niwelujące wibracje – korzyści wynikające ze stosowania

Drgania oraz wibracje w dużym natężeniu mają negatywny wpływ nie tylko na zdrowie i ogólne samopoczucie człowieka, ale także na stan techniczny maszyn. Warto zadbać o odpowiednią wibroizolację urządzeń, które zminimalizują i stłumią wszystkie drgania. Profesjonalne dodatki do maszyn pozwalają na zmniejszenie hałasu, a także ochronę poszczególnych części maszyny oraz większą trwałość. W tym artykule przybliżymy pozostałe zalety stosowania specjalistycznych amortyzatorów w warsztacie i miejscu pracy.

Gumowe amortyzatory drgań

Czym dokładniej są wibroizolatory?

Nawet profesjonalne maszyny od renomowanych producentów mogą stanowić źródło intensywnych, szkodliwych drgań. Najczęściej są one wynikiem intensywnej pracy silników, przekładni, wałów czy innych podzespołów. Naturalnym powodem jest starzenie i zużywanie się urządzenia, ale również otarcia o podłoże. Wibroizolatory do funkcjonalne amortyzatory, które służą do izolacji poszczególnych elementów w maszynach w warsztacie przed wibracjami. Ich działanie jest oparte na bardzo prostej zasadzie odseparowania wrażliwych części, które mogą być podatne na drgania i otarcia. Wibroizolatory najczęściej są wykonane z gumy, która zapewnia odpowiednie wygłuszenie powstającego hałasu, a jednocześnie jest bardzo odporna i trwała nawet przy wzmożonym użytkowaniu. Jest to również dobry sposób na zabezpieczenie podzespołów elektronicznych, czujników, a nawet całych części korpusów. Nakładając amortyzatory na nóżki maszyny, można ją ochronić przez drgania wtórne pochodzęce z posadzki.

Wibroizolatory daszkowe

Tutaj kupisz amortyzatory gumowe różnego typu

Zalety stosowania amortyzatorów gumowych w warsztacie

Wibroizolatory ograniczają dalszą transmisję drgań z maszyn stacjonarnych. Ich skuteczność jest mocno zależna od konstrukcji urządzenia, ale również od podłoża, na którym się znajduje. Warto skontaktować się z profesjonalistą, aby odpowiednio dobrać amortyzator do masy oraz częstotliwości pracy maszyny w warsztacie. Standardowo najpopularniejsze na rynku wibroizolatory są małymi nakładkami zbudowanymi ze stalowych sprężyn i gumowych lub pneumatycznych części, które izolują drgania. Takie połączenie daje gwarancję lepszego pochłonięcia wibracji i znaczne zmniejszenie hałasu. Już w krótkim czasie przekłada się to na komfort codziennej pracy, niwelując powstający rezonans. Zapobiega to urazom, uszkodzeniom wewnątrz organizmu, a także powoduje mniejsze zmęczenie. Doświadczenie intensywnego drgania nie jest naturalne dla człowieka i powoduje poczucie dużego dyskomfortu. Długi kontakt może powodować ból poszczególnych części ciała, a w szczególności narażone są stawy.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!