Oringi do klimatyzacji

Gdzie kupić oringi do klimatyzacji?

Oringi do klimatyzacji, to uszczelniania techniczne, których zadaniem jest zabezpieczenie i utrzymanie wysokiej wydajności połączenia, a także zapobieganie utracie ogrzanego lub schłodzonego powietrza oraz przedostawaniu się zanieczyszczeń przez zamknięte, uszczelnione obszary. Co więcej, znacząco wpływają na trwałość klimatyzacji (wydłużają żywotność całego systemu AC (Air Conditioning)).

Oringi w układach klimatyzacji

O-ringi są kluczowym i niezbędnym elementem w przemyśle motoryzacyjnym. Zapobiegają niepożądanym wyciekom, zapewniając bezpieczne uszczelnienie. Właściwy dobór materiałów ma kluczowe znaczenie w zapewnieniu optymalnej wydajności w każdym środowisku pracy. Powszechnie używane są m.in. w układach hamulcowych i klimatyzacji.

Na rynku dostępnym jest wiele firm i marek, które oferują pierścienie uszczelniające na sztuki lub w zestawach (np. zawierających 8 lub 18 różnych rozmiarów – w sumie 270 szt.).

Układy klimatyzacji samochodowej

Samochodowy system klimatyzacji wymaga zastosowania specjalnych uszczelniaczy technicznych. Mają one na celu zapobieganie wyciekom gazów i cieczy, w tym czynników chłodniczych do obszarów, w których nie powinny się znaleźć.  Klimatyzacja odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu uczucia komfortu, zwłaszcza w upalne dni. Jak się jednak okazuje, układy te, często ulegają przeciekom.

Oringi w układach klimatyzacji

Co powoduje przecieki w układach klimatyzacji samochodowej?

Przecieki mogą być spowodowane przez:

  • uszkodzenie osuszacza klimatyzacji

  • wyciek zielonego płynu (oznacza rozszczelnienie systemu, warto sprawdzić stan uszczelek)

  • wyciek oleju ze sprężarki

  • uszkodzona chłodnica (często spowodowana kolizją lub drobną stłuczką, na przykład ze słupkami parkingowymi)

  • uszkodzony kompresor

  • brudne lub zatkane filtry powietrza (ważne jest serwisowanie klimatyzacji w samochodzie)

  • niski poziom lub brak czynnika chłodniczego w układzie (często jest oznaką braku szczelności)

  • zablokowany zawór rozprężny

  • nieszczelność układu (to najczęstszy przypadek, dlaczego klimatyzacja nie działa poprawnie; wynika on z uszkodzenia elementów składowych klimatyzacji; z tego powodu warto zdiagnozować wyciek wykonując test szczelności; jednym z rozwiązań jest użycie hydrogenu, który wskazuje miejsca ubytku czynnika w klimatyzacji.)

Gdzie kupić o-ringi do klimatyzacji? – Odpowiadamy

Uszczelniania techniczne – produkty dostępne w naszej ofercie sklepu Power Rubber

W sklepie internetowym Power Rubber oferujemy uszczelki gumowe do klimatyzatorów najwyższej jakości stosowane w celu zapewnienia integralności i wydajności systemów, w których będą stosowane. Szeroka gama rozmiarów uszczelek, zarówno w rozmiarach calowych, jak i metrycznych.

Produkty dostępne w naszym sklepie to gwarancja braku wycieków, odporność na promieniowanie UV, ozon i warunki atmosferyczne, a także na degradację spowodowaną kontaktem z czynnikami chłodniczymi (np. R12, R134A).

Zestaw oringów do klimatyzacji

Zestaw oringów

Oferta obejmuje również zestaw uszczelek w pudełkach wykonanych z materiałów, takich jak: NBR, FKM (Viton®), FPM, EPDM, HNBR, Silikon i in. Zestaw oringów dostępny jest również w szerokiej gamie rozmiarów.

Nasze komplet o-ringów znajduje zastosowanie w uszczelnianiu paneli otwierających, klap i drzwi, a także w pochłanianiu wibracji przenoszonych z silnika lub wentylatora na inne komponenty systemu.

Sprzedaży wysyłkowa

POWER Rubber oferuje sprzedaż wysyłkową uszczelek gumowych.  Oferujemy możliwość płatności online, przelewem oraz za pobraniem.

Oringi do klimatyzacji – Warszawa

Jeżeli szukasz szerokiego wyboru uszczelek do klimatyzacji, zapraszamy do Power Rubber. Ponad 1,5 miliona różnych oringów dostępnych od ręki. Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 22 292 40 24 lub +48 50 516 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Dane adresowe:

ul. Domaniewska 1 05-800 Pruszków k. m.st. Warszawa woj. Mazowieckie

 

Poniedziałek – Piątek od 8.00 do 17.00

Sobota Czynne od 8.00 do 12.00

   

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!