Your Cart
guma metro

Guma metro

Wykładzina z gumy niesie za sobą wiele zalet, choć mało osób zdaje sobie sprawę z bogactwa możliwości, jakie daje to tworzywo. Jest to gwarancja wytrzymałości i przede wszystkim funkcjonalności, ponieważ dzięki różnorodności form ten materiał może być stosowany niemalże w każdych warunkach. Dobrym przykładem może być niezwykle praktyczna i popularna metro molet. Jest to uniwersalne podłoże, bardzo proste i szybkie w montażu. Klienci cenią sobie jej właściwości antypoślizgowe, a co za tym idzie – wyższy poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy lub w przestrzeni mieszkalnej.

Czym wyróżnia się ten typ powierzchni gumowej?

Cechą charakterystyczną i wyróżniającą powierzchnię metro jest jej kształt i struktura. Ten typ wykładzin gumowych jest radełkowany. Oznacza to, że w trakcie przygotowywania materiału tokarz lub inny profesjonalista wgniata specjalną śrubą wzór, który ma na celu wyeliminowanie poślizgu. Ta technika jest inaczej nazywana moletowaniem. Taki zabieg ułatwia także utrzymanie czystości, lecz przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo użytkowania tej wykładziny. Oferowane przez nas wykładziny molet są również antyeletrostatyczne posiadają niezbędne świadectwa i certyfikaty, które potwierdzają wysoką jakość wykonania oraz wszystkie posiadane właściwości. Są produkowane z wysokiej jakości mieszanki kauczuku, co zapewnia także doskonałe tłumienie drgań zbieranych z otoczenia oraz jest odporna na pękanie. To pozwala na bardziej intensywną pracę maszyn oraz wyższy komfort dla użytkowników. Jedynym ograniczeniem jest to, że guma molet nie powinna być stosowana będąc narażoną na działanie promieni słonecznych lub ozonu. Standardowo guma ma odporność termiczną w zakresie od -30 st. Celsjusza do +80 st. Celsjusza. Najczęściej ten rodzaj wyłożenia wykorzystuje się w budynkach i pomieszczeniach, gdzie panuje intensywny ruch pieszy. Dotyczy to sklepów, hurtowni, magazynów, ale także powierzchni schodów, pochyłych podjazdów czy wykładzin w pojazdach mechanicznych. Przyczynia się to do zwiększonego bezpieczeństwa. Ma także właściwości amortyzujące oraz wygłuszające, dzięki czemu jest też popularnie montowany w garażach podziemnych i windach.

Najważniejsze właściwości oraz sposób montażu

Podłoża metro zawdzięczają swojej specyficznej budowie wiele dodatkowych właściwości, których nie posiadają gładkie gumy. Mogą być stosowane zarówno do wykładania podłóg w pojazdach mechanicznych – samochodach, tirach, traktorach, ciężarówkach i innym sprzęcie ciężkim, jak i w pomieszczeniach przemysłowych, handlowych czy w magazynach wielkopowierzchniowych. Wykładzina zachowuje wszystkie swoje funkcje przy odpowiednim ułożeniu. Może być rozłożona bez przyklejenia, czyli w stanie swobodnym lub przytwierdzona do posadzki z użyciem powszechnie używanych w budownictwie klejów dedykowanych do powierzchni gumowych. Zwłaszcza w pojazdach, gdzie wycięty kawałek wykładziny może być narażony na przesuwanie warto jest przytwierdzić i zabezpieczyć w ten sposób gumę. W przypadku dużych powierzchni jest to mniej konieczne, ponieważ guma nie powinna samoistnie się przesuwać. Kolejnym atutem tego rodzaju wykładziny jest to, że przeciwdziała zbieraniu się na niej ładunków elektrostatycznych. To zwiększa komfort użytkowania i zapewnia zdecydowanie dłuższą trwałość.

Wykładzina Gumowa w Monety Zielona

Tutaj kupisz maty metro w różnych kolorach 

Szerokie zastosowanie

Gumy metro, które są dostępne w naszym sklepie internetowym są dostępne w wielu kolorach. Na indywidualne zamówienie można również odpowiednio dociąć rozmiar materiału do własnych potrzeb. To wszystko sprawia, że niemalże idealnie będzie ona pasowała do niebezpiecznych śliskich powierzchni, które chcemy zabezpieczyć. Wykładzina jest powszechnie używana na całym świecie. Zadowoleni klienci chwalą ją szczególnie na prosty, nieskomplikowany montaż, który nie wymaga wielu dodatkowych narzędzi oraz za trwałość, wytrzymałość, a także sprawdzone i skuteczne właściwości antypoślizgowe. Produkowana z odpowiednich mieszanek granulatów jest także odporna na ścieranie oraz inne uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu będzie dobrze pełnić swoją funkcję również w branży przemysłu ciężkiego. Wykładzina metro jest wygodna w utrzymaniu czystości, co jest kolejną jej zaletą, zwłaszcza w dynamicznym miejscu pracy, takim jak przykładowo warsztat. Wykładzina metro oferowana jest w różnych grubościach, od 1 mm do nawet kilku milimetrów, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jest to prawdziwie uniwersalny materiał wysokiej jakości, znajdujący zastosowanie w wielu miejscach.

Wyroby gumowe sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!