Maty-ergonomiczne

Historia Mat Ergonomicznych. Maty antyzmęczeniowe BHP

Historia mat ergonomicznych

Historia Mat Ergonomicznych rozpoczyna się od Ergonomii, będącej nauką o pracy, powstałej już w XIX wieku. Jej nadrzędnym zadaniem jest określenie warunków pracy odpowiadających psychofizycznym możliwościom człowieka. Istotnym jest bowiem nie tylko osiągnięcie jak najlepszych wyników, ale przede wszystkim zachowanie komfortu pracowników i uchronienie ich przed poniesieniem wysokich kosztów biologicznych oraz zapadnięciem na choroby zawodowe. Co ciekawe, jednym z twórców teorii ergonomii był Polak, Wojciech Jastrzębowski. Nie bardzo zatem wypada, byśmy w czasach powszechnego dostępu do informacji i wszelkich nowości technicznych, nie kontynuowali humanistycznych ambicji naszego rodaka i nie zadbali o to, by nasi pracownicy czuli się dobrze. Rzecz wydaje się być szczególnie istotna, kiedy weźmiemy pod uwagę, że dyskomfort odczuwalny jest jeszcze długo po powrocie z pracy do domu. Od czego warto zacząć, by przysłużyć się naszym podwładnym? Jednym z rozwiązań jest zapoznanie się z ofertą mat ergonomicznych.

W jakich miejscach stosujemy maty ergonomiczne

Maty ergonomiczne zwane również matami antyzmęczeniowymi, jak sama nazwa wskazuje, mają na celu eliminację zmęczenia powstałego na skutek pracy w niezmiennej pozycji ciała. Dotyczy to głównie pozycji stojącej, ale również innych, np. klęczącej. Zmęczenie mięśni jest powodowane przede wszystkim na skutek zatrzymania krążenia krwi, wynikającego z utrzymywania napiętej pozycji. W warunkach pracy niełatwo jest zadbać o regularne rozluźnianie mięśni, gdyż często brakuje na to czasu, a myśli skupione są na jak najlepszym wykonywaniu swojego zadania. W tym przypadku idealnie sprawdzą się maty ergonomiczne, których nawierzchnia pozwala mięśniom dolnych kończyn na nieświadome przechodzenie od stanu napięcia do rozluźnienia. Praca mięśni pozwala zredukować bóle nie tylko nóg, ale także pleców. To z kolei prowadzi do obniżenia poczucia zmęczenia o około połowę. W ten prosty sposób można oszczędzić pracownikom stresu, wpływając tym samym na ich nastawienie do pracy oraz jej wydajność.

Firma POWER RUBBER ma w swojej ofercie szeroki zakres mat przeciwzmęczeniowych, które możecie Państwo zastosować w różnych miejscach. Należą do nich między innymi: taśmy produkcyjne w fabrykach, warsztaty, bary, zakłady spożywcze i kuchnie. Dla naszych Klientów przygotowaliśmy również maty pod kolana oraz maty do zastosowania w biurach. Pobudzenie krążenia krwi w mięśniach oraz odciążenie kręgosłupa nie są jedynymi zaletami naszych mat, które cechują się ponadto następującymi parametrami:

  • Doskonała przyczepność,
  • Niskie ryzyko poślizgnięcia się,
  • Swoboda poruszania się,
  • Niskie ryzyko potknięcia się (dzięki frezowanym krawędziom),
  • Izolacja termiczna od zimnej podłogi,
  • Spełnianie norm BHP miejsc, w których wymagana jest praca ergonomiczna

Maty przemysłowe do wielu zastosowań

Tutaj kupisz: Maty ergonomiczne – cena zaskakuje!

Szczegóły dotyczące mat ergonomicznych od POWER RUBBER, wraz z dostępnymi wymiarami i dokładniejszymi informacjami na temat ich przeznaczenia odnajdą państwo wybierając konkretny produkt w zakładce MATY ERGONOMICZNE.

Serdecznie do tego zachęcamy, ponieważ wychodzimy z założenia, że zadowolony i zdrowy pracownik to chluba każdego pracodawcy.

I tak powstała Historia Mat Ergonomicznych

Maty antypoślizgowe i stanowiskowe

Zalety użytkowania mat ergonomicznych. Maty antyzmęczeniowe, maty antypoślizgowe i antystatyczne
w miejscu pracy

Sprawdź, dlaczego warto stosować maty antyzmęczeniowe

Poprawa wydajności pracowników i komfortu pracy

Redukcja zmęczenia

W celu zapewnienia komfortu pracy oferujemy maty stanowiskowe, które redukują zmęczenie nóg i ciała powstałe w wyniku długotrwałej pracy w pozycji stojącej na twardym podłożu. Maty podłogowe mogą być umieszczone np. bezpośrednio pod biurkiem. To rozwiązanie poprawia krążenie w stopach, redukuje ogólnie zmęczenie organizmu (np. sztywność w dolnej części pleców, bóle stawów), dzięki czemu pozytywnie wpływa na  samopoczucie pracowników i poprawia wydajność pracy.

Maty o właściwościach ergonomicznych zainstalowane na stanowisku pracy zmniejszają napięcie, obciążenie nóg i pleców podczas stania. Zauważalna pozytywna reakcja całego organizmu umożliwia dłuższe wykonywanie pracy stojącej.

Izolacja od zimnego podłoża

Wykładziny z ergonomicznym profilem powierzchni są niezbędne w niektórych warunkach przemysłowych (np. zimne betonowe podłogi w fabrykach). Zimne i wilgotne podłoże jest źródłem dyskomfortu pracowników. Prowadzi nie tylko do wychłodzenia, ale również jest jedną z przyczyn utraty produktywności. Maty przemysłowe są skutecznym izolatorem. Doskonale sprawdzają się do użytkowania w miejscach, w których panuje niska temperatura.

Ochrona przed wstrząsami

Oferujemy opatentowane modułowe maty, których konstrukcja zastała zaprojektowana w taki sposób, aby skutecznie pochłaniać i rozpraszać wstrząsy, przyczyniając się m.in. do redukcji absencji chorobowej.

Zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy

Antypoślizgowa powierzchnia

W Power Rubber znajdą Państwo gumowe maty o szerokim zakresie zastosowań. Maty antypoślizgowe zaprojektowano w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom pracującym na halach i liniach produkcyjnych, w zakładach przetwórstwa żywności, warsztatach mechanicznych, ośrodkach medycznych itp.  Powierzchnia mat gumowych doskonale sprawdza się zarówno w środowisku suchym, jak i mokrym, gdzie istnieje zwiększone ryzyko poślizgnięcia się lub upadku. Co więcej, maty antypoślizgowe zapobiegają przesuwaniu ich pod stopami, co dodatkowo zmniejsza ryzyko potknięcia się. Dodatkowe otwory zapobiegają zastojom cieczy (wody, oleju, środków chemicznych).

Ochrona przed ładunkami elektrostatycznymi

Maty antystatyczne (ESD) stosowane są w wielu zakładach przemysłowych i handlowych. Niekontrolowane nagromadzenie ładunku elektrostatycznych może powodować potencjalnie niebezpieczne wstrząsy statyczne u pracowników. Właściwości elektroizolacyjne mat zapobiegają również awariom i uszkodzeniom wrażliwych urządzeń (np. elementów elektronicznych). Maty ESD zamontowane w obszarze roboczym odprowadzają ładunki elektryczne od pracowników, chroniąc ich przed porażeniem prądem.

Odporne na odkształcenia

Szukasz mat przemysłowych, które posiadają większą odporność na ścieranie i odkształcenia? Zapraszamy do kontaktu! Oferujemy maty przemysłowe i maty antypoślizgowe o niskiej ścieralności wykonane z materiałów najwyższej jakości (np. z gumy nitrylowej NBR). Towar dostępny w magazynie.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych mat ergonomicznych lub masz problemy z wyborem odpowiedniego produktu, skontaktuj się z nami! Nasz zespół specjalistów chętnie doradzi i odpowie na wszelkie pytania.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!