Your Cart
maty gumowe na siłownie

Jaka wykładzina do siłowni?

Jaka wykładzina do siłowni?

Siłownie to jeden z obiektów sportowych. Obiekty te możemy podzielić na te wielko powierzchniowe oraz te mniejsze: domowe oraz sale ćwiczeń dedykowane treningom indywidualnym. Każdy z tych obiektów, jeżeli właściciel jest świadomy powinien posiadać ochronę posadzki – wykładzinę do siłowni.

Wybór wykładziny do siłowni – Na co zwrócić uwagę?

Podstawowe pytanie osób, które poszukują zabezpieczenia podłoża, to na co należy zwrócić uwagę? Co jest ważne co powinno zostać sprawdzone?

W tym momencie POWER Rubber przychodzi z pomocą odpowiadając na pytania: warto zastanowić się, co będzie wykonywane w danym obiekcie? Czy będzie to sala fitness, gdzie wykładzina będzie w strefie bieżni i rowerów lub innych maszyn na siłowni, czy jednak będzie to obiekt crossfitowy, gdzie sztangi będą zrzucane z wysokości od 180cm i więcej. Zwracamy uwagę, na to co chcemy wykonywać. Im większe natężenie tym grubsza powinna być wykładzina na siłowni.

Dostępne grubości wykładziny do siłowni – podłogi pod wolne ciężary

Tak jak to zostało podkreślone, przy inwestycji w maty na siłownie, należy rozważać wielkość docelowo stosowanych ciężarów. Tym samym do wyboru oferujemy wykładzinę o zróżnicowanych grubościach. Podzielny grubości według użycia.

Maty pod urządzenia fitness

Wykładzina do siłowni w strefie wolnych ciężarów Maty do Martwego ciągu
6mm, 8mm, 10mm 15mm, 20mm, 25mm 37mm 45mm, 60mm, 80mm

Jak widać, dla wygody Państwa, czyli naszych Klientów, dokonaliśmy podziału, aby w łatwy sposób wybrać, to co jest nam potrzebne.

Wykładzina do siłowni pod urządzenia Fitness

Pod urządzenie fitness rekomendujemy maty w rolkach o grubości od 6mm do 10mm.

Maty do Siłowni Rolka ORZEŁ 10

Ten wybór zdecydowanie zabezpiecza posadzkę, przy bardzo zredukowanym koszcie zakupu maty, wynikającym z jej grubości. Do produkcji potrzebujemy użyć mniej surowca oraz kleju, tym samym oferując lepsza warunki cenowe. Zdecydowanie polecamy wykładziny w rolkach dla dużych powierzchni. Zdecydowanie szybciej jest zamontować maty w rolce dla 500m2 niż maty w puzzlach. Możemy zadać sobie pytanie: Dlaczego tak jest? A to dlatego, że maty z rolki wystarczy rozwinąc, aby znajdowały się w właściwym miejscu. Jeżeli mówimy o lokalach dużopowierzchniowych, tak, zalecamy maty w rolce na siłownie tego typu.

Wykładzina do siłowni w strefie wolnych ciężarów

Jeżeli wiemy, że w naszym obiekcie sportowym będą używane hantle, sztangi oraz umożliwimy ćwiczenia z zmiennym ciężarem stosując talerze, czy bumpery to słuszne rozwiązanie jest w użyciu mat puzzli do siłowni o grubościach 15mm, 20mm, bądź 25mm.

maty fitness puzzle

Mata gumowa na siłownie puzzle

Maty do Martwego ciągu

Największe ciężary wymagają zastosowania największym mat, oczywiście pod względem grubości.

maty na silownie do martwego ciagu

Oferujemy następujące maty do Martwego ciągu: 37mm 45mm, 60mm, 80mm. Maty chronią podłoże pomimo uderzania ciężarami o wadze nawet ponad 250kg. Tyle zostało sprawdzone przez nas. Zapraszamy do współpracy, jeżeli trenujesz z większym ciężarem. Z przyjemnością przetestujemy nasze maty do martwego ciągu dla jeszcze większych obciążeń.

Wnioskując, przedstawiliśmy na co zwrócić uwagę przy docelowym zakupie mat na siłownie. Podkreśliliśmy co jest ważne zarówno z strony Klienta jak i użytkownika. Przedstawiliśmy dostępne rodzaje mat rekomendując poszczególne grubości dla konkretnego miejsca użytkowania. POWER Rubber doradza i pomaga przy wyborze wykładziny do siłowni.

Mata gumowa pod ciężary

Podłoga do siłowni domowej

Podłoga do siłowni domowej to coraz częstsze zapytanie. Z racji upowszechnienia aktywności fizycznej oraz redukcji kosztów i usprawnienia szeroko pojętej logistyki, skracającej czas dostawy pozwala na wyposażenie domowej siłowni. I tak, przed zakupem sprzętu typu:

 • atlas
 • bieżnia
 • rowerek stacjonarny
 • drabinka
 • skrzynia drewniana

Warto zabezpieczyć podłogę używając wykładziny gumowej. Zastosowana podłoga gumowa do domej siłowni posiada następujące korzystne cechy:

 • redukuje hałas
 • dba o podłogę
 • dba o sąsiadów (i o somsiada też)
 • zwiększa możlwości rozwoju
 • umożliwia ćwiczenia z większymi ciężarami w domu
 • redukuje liczbę interwencji Policji w relacjach sąsiad-sąsiad oraz wśród mieszkańców

Kontakt w sprawie wykładziny do siłowni

W celu uzgodnienia szczegółów zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 505 16 03 03, bądź mailowo (power@powerrubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

 

Wyroby gumowe

One comment

 1. Doskonały wpis o wykładzinach do siłowni! Nidy nie mogłam rozgryźć rozmieszczenia różniących się od siebie podłóg w konkretnych miejscach – czy to kwestia designu stosowana na siłowniach czy inna. Teraz już wiem, że grubość i rodzaj zależy od późniejszego użytkowania na siłowni danej strefy. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów