Wykładzina do siłowni

Jaka wykładzina na podłogę do siłowni?

Siłownie to jeden z obiektów sportowych. Obiekty te możemy podzielić na te wielko powierzchniowe oraz te mniejsze: domowe oraz sale ćwiczeń dedykowane treningom indywidualnym. Każdy z tych obiektów, jeżeli właściciel jest świadomy, powinien posiadać ochronę posadzki – wykładzinę do siłowni.

Jaka wykładzina do siłowni? – Podpowiadamy

Firma Power Rubber oferuje wysokiej jakości, profesjonalne i komfortowe wykładziny gumowe zapewniające stabilność podczas wykonywania ćwiczeń.

Wybór odpowiedniej podłogi sportowej powinien być uzależniony od tego, co będzie wykonywane w danym obiekcie: czy będzie to sala fitness, gdzie wykładzina będzie w strefie bieżni i rowerów lub innych maszyn na siłowni, czy jednak będzie to obiekt crossfitowy, gdzie sztangi będą zrzucane z wysokości od 180cm i więcej. Zwracamy uwagę na to, co chcemy wykonywać. Im większe natężenie tym grubsza powinna być gumowa podłoga treningowa.

Inwestując w podłogę gumową należy rozważyć wielkość docelowo stosowanych ciężarów. Jak widać, dla wygody Państwa, czyli naszych Klientów, dokonaliśmy podziału, aby w łatwy sposób wybrać, to co jest nam potrzebne. Niezbędne informacje przedstawione zostały w tabeli poniżej:

Maty pod urządzenia fitness

Wykładzina do siłowni w strefie wolnych ciężarów Maty do Martwego ciągu
6mm, 8mm, 10mm 15mm, 20mm, 25mm

37mm 45mm, 60mm, 80mm

Wykładzina do siłowni pod urządzenia Fitness

Rekomendujemy maty w rolkach o grubości od 6mm do 10mm. Ten wybór zdecydowanie zabezpiecza posadzkę, przy jednoczesnej redukcji kosztów zakupu. Do produkcji potrzebujemy użyć mniej surowca oraz kleju, tym samym oferując lepsze warunki cenowe. Maty z rolki doskonale sprawdzają się do pokryć dużych powierzchni. Wystarczy je rozwinąć, aby znajdowały się we właściwym miejscu i przyciąć do odpowiadającej długości.

Maty do Martwego ciągu

Chronią podłoże pomimo uderzania ciężarami o wadze nawet ponad 250 kg. Tyle zostało sprawdzone przez nas. Zapraszamy do współpracy, jeżeli trenujesz z większym obciążeniem.

Wykładzina do siłowni w strefie wolnych ciężarów

Jeżeli wiemy, że w naszym obiekcie sportowym będą używane hantle, sztangi oraz umożliwimy ćwiczenia ze zmiennym obciążeniem stosując talerze to słusznym wyborem będzie użycie mat puzzle do siłowni o grubościach: 15mm, 20mm bądź 25mm.

Podłoga typu puzzle do siłowni

Gumowa podłoga typu puzzle – wytrzymała i odporna nawierzchnia

Najlepsza podłoga na siłownię powinna być wytrzymała i trwała przez długi okres użytkowania. Planując budowę siłowni, najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie podłogi z granulatu gumowego. Charakteryzuje się ona niezwykłą wytrzymałością na ścieranie, wgniecenia, kruszenie czy pękanie. Dzięki swojej elastyczności nie deformuje się pod wpływem długotrwałego nacisku fizycznego.

Podłoga z gumy zapewnia wysoką amortyzację, dzięki czemu wierzchnia warstwa podłogi jest chroniona przed zniszczeniem i zarysowaniami. Amortyzowana podłoga bardzo dobrze dopasowuje się do delikatnych nierówności podłoża, zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia trwałych uszkodzeń sprzętu i maszyn, a także podnosi komfort podczas dynamicznego i statycznego treningu. Ten rodzaj wykładziny charakteryzuje łatwe utrzymanie czystości i bezproblemowa konserwacja.

Jaką podłogę do domowej siłowni wybrać aby zredukować hałas?

Mata typu puzzle do domowej siłowni to idealne rozwiązanie, które posiada wiele korzystnych cech:

  • redukuje hałas

  • dba o podłogę

  • dba o sąsiadów (tłumienie dźwięków)

  • nie pochłania wilgoci

  • umożliwia ćwiczenia z większymi ciężarami w domu (np. przysiady)

  • maty podłogowe zapobiegają kontuzjom (amortyzacja)

  • antypoślizgowa nawierzchnia minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się i upadku

Podłoga gumowa do siłowni

Warto zabezpieczyć posadzkę lub panele przed nieprzyjemnymi konsekwencjami spowodowanymi upadkiem hantli lub sztangi z wysokości. Można je zamontować na całej długości lub ustawić na niej sprzęt tj. atlas, bieżnia, rowerek stacjonarny, skrzynia drewniana itp.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

 
 

Formularz kontaktowy

1 comments

  1. Doskonały wpis o wykładzinach do siłowni! Nidy nie mogłam rozgryźć rozmieszczenia różniących się od siebie podłóg w konkretnych miejscach – czy to kwestia designu stosowana na siłowniach czy inna. Teraz już wiem, że grubość i rodzaj zależy od późniejszego użytkowania na siłowni danej strefy. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!