Jaki dach na garaż płaski?

Dach na garaż płaski wymaga trwałego i szczelnego pokrycia. Dach płaski to dach, który jest płaski (równy) lub posiada niewielki spadek. Na rynku dostępne są różne rodzaje pokryć dachów płaskich. Istotne jest, aby zewnętrza warstwa była wodoodporna i zapobiegała przedostaniu się wody do środka. Mogą być dachy pokryte bitumenem. Jest to tradycyjny materiał, który przedłuża żywotność pokrycia dachowego. Stosuje się również blachodachówkę lub papę termozgrzewalną. Nowoczesne pokrycia dachowe gwarantują jeszcze większą żywotność. Warto przyjrzeć się bliżej elastycznej membranie EPDM. Co to jest membrana EPDM? Jakie ma zalety i wady?

Membrana EPDM

Membrana dachowa EPDM wykonana jest z kauczuku syntetycznego. Jest ona wykonana z niezwykle wytrzymałych i trwałych materiałów. Projekty domów lub garaży, w których jako pokrycie dachowe zastosowano membranę EPDM są odporne na ciepło i warunki atmosferyczne. Idealnie nadaje się zarówno do dachów płaskich, jak i płytko spadzistych. Dach płaski to dach, który w rzeczywistości jest tak skonstruowany, aby zapewnić swobodny spływ wody w dół. Nasza firma oferuje membranę EPDM jako najlepszy system dachowy do pokrycia garażu. Mogą być dachy płaskie i spadziste, najważniejsze jest, żeby były wodoodporne i służyły przez długi czas.

Membrana dachowa EPDM – zalety i wady

Membrana dachowa wykonana z solidnych materiałów gwarantuje trwałość i długą żywotność. Kauczuk syntetyczny EPDM posiada doskonałą elastyczność oraz wysoką odporność na działanie promieni UV. Membrana z gumy EPDM po raz pierwszy została użyta jako pokrycie dachowe w latach 60-tych.

Mogą być dachy pokryte membraną EPDM w kolorze czarnym lub białym. Poniżej, krok po kroku wyjaśnimy Ci, jakie są różnice pomiędzy nimi. Membrana dachowa EPDM w kolorze czarnym zawiera dodatek sadzy. Dodatek sadzy dodatkowo zwiększa wytrzymałość membrany na rozciąganie. Co więcej, ma również wpływ na żywotność pokrycia dachowego, ponieważ blokuje szkodliwe promienie UV. Membrana dachowa EPDM biała zawiera biały pigment (dwutlenek tytanu). Pochłania mniej promieni słonecznych, co sprawia, że jest mniej trwała niż membrana czarna. Dach płaski to rodzaj dachu, który w budownictwie stosuje się od początku XX wieku.

Dowiedz się krok po kroku, co może mieć wpływ na uszkodzenie membrany gumowej EPDM. Ten rodzaj kauczuku syntetycznego nie jest odporny na działanie benzyny, smarów i olejów. Podczas montażu należy uważać na ostre krawędzie, które mogą uszkodzić membranę.

Dach płaski to coraz częściej spotykane rozwiązanie w nowoczesnych projektach domów. Membrana EPDM doskonale sprawdza się na dachach płaskich i o niskim nachyleniu. Ten rodzaj pokrycia sprawia, że mogą być dachy, których powierzchnia będzie jednolita i o tej samej grubości.

Dlaczego membrana dachowa EPDM jest idealna jako pokrycie na dach płaski garażu? Ponieważ wytrzymuje ekstremalne upały, silne mrozy, jest odporna na promieniowanie UV i ozon. Co więcej, przez długi czas użytkowania nie wymaga przeprowadzania żadnych prac konserwacyjnych.

 

Garaż blaszany czy garaż pokryty membraną EPDM?

Garaż blaszany chroni pojazd przed podmuchami wiatru oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Konstrukcja garażu blaszanego wykonana jest z profili zamkniętych. Garaż blaszany może być jedno- lub dwustanowiskowy. Postawienie garażu blaszanego ma swoje zalety i wady. Jest to na pewno szybszy i prostszy sposób niż postawienie garażu drewnianego lub murowanego. Na pewno garaż blaszany wymaga zabezpieczenia go przed korozją. Co więcej, blaszana konstrukcja nie zabezpiecza samochodu przed kradzieżą. Krok po kroku rozważ, czy z jakich materiałów powinna być wykonana konstrukcja dachu Twojego garażu.

Dach płaski niewentylowany (pełny)

Stropodachy pełne dzielimy na płaskie i strome. Poniżej, krok po kroku, przeprowadzimy Cię przez informacje dotyczące dachu płaskiego niewentylowanego.

Stropodach niewentylowany najczęściej posiada na górze izolację, która zapobiega gromadzeniu się pary wodnej. Dach płaski niewentylowany jest jednopowłokowy, tzn. że wszystkie warstwy przylegają ściśle do siebie (konstrukcja, termoizolacja, izolacja przeciwwodna). Ten rodzaj pokrycia dachowego jest prosty w wykonaniu. Należy zadbać o wysoką szczelność dachu płaskiego niewentylowanego. W celu uniknięcia wsiąkania wody w szczeliny stosuje się hydroizolację.

Ocieplenie dachu płaskiego

Ocieplenie dachu płaskiego jest niezwykle istotne. Do tego celu wykorzystuje się styropian, wełnę, płyty z pianki poliuretanowej. W celu uniknięcia nagromadzenia się wody (z opadów deszczowych lub topniejącego śniegu) stosuje się specjalne kanaliki, które pomagają w jej odprowadzeniu. Jest to tzw. stropodach niewentylowany przewietrzany.

Co to jest dziennik budowy?

Dziennik budowy jest dokumentem budowlanym. W ten urzędowy dokument wpisuje się przebieg prac budowlanych krok po kroku, od momentu ich rozpoczęcia aż do ich zakończenia. Rejestr prac w dzienniku budowy powinien być wpisywany w sposób chronologiczny. Dziennik budowy prowadzony jest przez kierownika budowy. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę, dziennik budowy wydawany jest odpłatnie. 

Wentylacja dachu płaskiego

W zależności od miejsca montażu wentylacji możemy mieć do czynienia z dachem ciepłym i zimnym. Otwory wentylacyjne zapobiegają ucieczce ciepłego powietrza. Sprawiają również, że  dach domu lub garażu będzie miał taką samą temperaturę jak powietrze na zewnątrz.

Wentylacja dachu płaskiego sprawia, że cieplejsze powietrze wydostaje się na zewnątrz za pomocą otworów. Projekty domów, w których uwzględniono ocieplenie dachu płaskiego z użyciem wentylacji nie narusza integralności jego konstrukcji. Projekty domów z zastosowaniem pokrycia dachowego z wentylacją pozwalają zmniejszyć ryzyko osadzania się pary wodnej na powierzchniach, jak również pozwalają utrzymać temperaturę dachu podobną do tej panującej na zewnątrz. Zastosowanie wentylacji wpływa na przedłużenie żywotności konstrukcji dachu.

Oferujemy pokrycia dachowe wykonane z membrany EPDM. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Jesteśmy dyspozycyjni i chętni, żeby podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

Wyroby gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!