Elementy odblaskowe

Elementy odblaskowe, które można znaleźć w Power Rubber, nieodzownie od lat imponują swoją skutecznością. Te produkty zapewniają dobrą widoczność nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Środek nocy? Jesienna szaruga? Zimowa zawieja? Wiosenne gradobicie? Nasze produkty będące w pobliżu, pomogą Państwu momentalnie zareagować, gdy coś pójdzie nie tak. W Power Rubber znajdą Państwo także taśmę odblaskową, która podniesie standardy bezpieczeństwa w Waszym otoczeniu.

Pokaż Filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Elementy odblaskowe

Odblask to jeden z elementów oznaczenia, który zwiększa bezpieczeństwo użytkowników w ruchu pieszym i drogowym.

Elementy odblaskowe pełnią trzy główne funkcje:

  • Ostrzegawczą – ostrzegają przed zagrożeniem i miejscami niebezpiecznymi tj. wykopy, plac budowy.
  • Naprowadzającą – wskazują miejsce o słabej widoczności np. wjazd na posesję, teren budowy, zakręty. Wyznaczają ciąg komunikacyjny.
  • Informującą – informują o miejscach, w których należy zachować szczególną ostrożność np. przejścia dla pieszych, teren robót drogowych.

Taśma ostrzegawcza odblaskowa

Taśmy fotoluminescencyjne wykonane są z wytrzymałej na zerwanie folii. Zwiększają widoczność terenu oraz zabezpieczają miejsce potencjalnie niebezpieczne. Taśma ostrzegawcza informuje użytkowników drogi (pieszych, kierowców) o możliwym zagrożeniu (np. głębokie wykopy, prace budowlane i drogowe). Odgradza obszary niebezpieczne przed dostępem osób nieupoważnionych. Taśma ostrzegawcza odblaskowa zapewnia doskonałą widoczność po zmroku, w nocy, w miejscach o słabym oświetleniu oraz podczas złych warunków pogodowych. Służy również do wyznaczania szlaków komunikacyjnych. Występuje także w wersji samoprzylepnej.

Elementy odblaskowe na odzieży i przedmiotach

Reflektory samochodu odbijają światło od elementów odblaskowych, dlatego piesi są bardzo dobrze widoczni z dużej odległości. Odblaski pozwalają na szybsze dostrzeżenie pieszego w ciemności lub podczas panowania niekorzystnych warunków atmosferycznych (deszcz, mgła). Znaki ostrzegawcze na odzieży i przedmiotach sprawiają, że pieszy jest bardziej widoczny dla kierowcy, dzięki czemu jego reakcja jest szybsza (np. słabo oświetlone przejście dla pieszych).

Słupek-parkingowy-2-odblask-zielony

Dlaczego warto kupić elementy odblaskowe w PowerRubber?

Materiały odblaskowe zaczęły święcić swoje triumfy już w latach 40 ubiegłego wieku. Nic w tym dziwnego, skoro pozwalają na podwyższenie standardów bezpieczeństwa. Niejeden uczestnik ruchu drogowego docenił już ich wartość, gdy uratowały go przez uczestnictwem w kolizji.

W kategorii akcesoria drogowe przedstawiamy Państwu elementy odblaskowe wykonane z najwyższą starannością. Nasze długoletnie doświadczenie w tej branży pozwala nam na jak najbardziej kompletne odpowiadanie na potrzeby naszych Klientów. Na podstawie aktywnego dialogu biznesowego sprawiamy, że świat staje się miejscem pełnym bezpieczeństwa.