Klej cyjanoakrylowy

Kleje szybkoschnące

Klej cyjanoakrylowy właściwości
Klej cyjanoakrylowy to uniwersalny klej do połączenia elementów gumowych dostępnych w naszym sklepie gumowym POWER Rubber. Klej jest odpowiednim użyciem do codziennego zastosowania.

Klej cyjanoakrylowy z aktywatorem
Do zadań Specjalnych, gdzie połączenie poszczególnych elementów nie przychodzi z łatwością, to z łatwością pomaga aktywator. Połączenie kleju cyjanoakrylowego z aktywatorem, pozwala na ekstremalne łączenia mieszanek gumowych, ale i nie tylko. Pozwala na łączenie wyrobów gumowych z metalowymi i innymi stopami.

klej cyjanoakrylowy b 415

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kleje szybkowiążące (cyjanoakrylany)

 

Kleje szybkowiążące (cyjanoakrylany) to jednoskładnikowe preparaty o różnym stopniu lepkości przeznaczone są do szybkiego i niezawodnego łączenia elementów wykonanych z różnych materiałów. Ich głównym składnikiem jest cyjanoakryl, który po utwardzeniu przechodzi w stan plastyczny.

 

Właściwości klejów błyskawicznych

 

Kleje cyjanoakrylowe w kilka sekund tworzą silne wiązanie gumy z gumą, gumy z metalami, tworzywami sztucznymi i innymi materiałami. Połączenie charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i doskonałą zdolnością wypełniania szczelin. Co więcej, jest odporne na działanie wysokich temperatur (od -55° C do +120° C), a także rozpuszczalniki niepolarne (np. heksan, benzen).

 

Klej szybkowiążący gwarantuje szybki czas utwardzania w temperaturze pokojowej i wysoką wytrzymałość na różnych powierzchniach. Jest bezwonny i praktycznie nie występują na nim wykwity (białe przebarwienia na złączu).

 

Jak działają kleje cyjanoakrylowe?

 

Kleje cyjanoakrylowe szybko reagują w temperaturze pokojowej po ściśnięciu dwóch powierzchni i utwardzają się z resztki wilgoci naturalnie występującej na powierzchni materiałów. To znaczy, że klej może wiązać jedynie z powierzchnią, na której występuje wilgoć. Po zaaplikowaniu na idealnie suchą powierzchnię nie będzie do niej przywierał i nie stworzy wiązania. Kleje szybkowiążące reagują z wilgocią tworząc łańcuchy pomiędzy dwoma stykającymi się materiałami, co z kolei generuje ciepło i prowadzi do natychmiastowego utwardzenia.

 

Aktywator kleju cyjanoakrylowego

 

Aktywator kleju cyjanoakrylowego należy rozpylić na cienką warstwę kleju błyskawicznego w celu szybszego wypełnienia szczelin i utwardzenia wiązania klejonych powierzchni. Najczęściej przyśpieszacze stosuje się w bardzo zimnych i suchych warunkach otoczenia.

Klej cyjanoakrylowy do gumy

klej cyjanoakrylowy b 406
klej cyjanoakrylowy w butelce z napisalem bondloc b 406

Jeżeli poszukujesz kleju do połączenia elementów oraz wyrobów gumowych to idealnym rozwiązaniem jest klej cyjanoakrylowy – do gumy Idealny!

Warto również dowiedzieć się więcej, co to Klej cyjanoakrylowy – cena również tutaj ma znaczenie, dlatego warto sprawdzić nasze okazje cenowe.

Kleje cyjanoakrylowe są pozbawione rozpuszczalników i nie wchodzą w reakcje z klejonym materiałem. Charakteryzują się, krótkim czasem reakcji. Reakcja chemiczna cyjanoakrylanu z wilgocią zawartą w powietrzu jest kilkusekundowa. Ze względu na szybki czas wiązania zaleca się używanie kleju cyjanoakrylowego na małych powierzchniach.

Kleje tego rodzaju są bardzo uniwersalne, wykorzystuje się je do klejenia elementów kauczukowych, gumowych, O-ringów, ponieważ umożliwiają elastyczne złączenie polimerów, a także szkła, drewna, papieru, skóry lub tworzyw sztucznych. Można nimi łączyć niewielkie elementy ze stali lub metali kolorowych. Spoiny wykonane za pomocą tego kleju są odporne na oleje i paliwa, dodatkowo cechuje je wysoka wytrzymałość.
Klej cyjanoakrylowy zazwyczaj jest przezroczysty, co umożliwia wykonanie niemalże niewidocznego spojenia tworzyw i podniesienia estetyki wykonanej pracy.