Primery - Aktywator do kleju

Primery – aktywator do kleju

Aktywator do kleju to środek mający na celu przyspieszenie działania substancji klejącej. W ten oto sposób można łatwo oraz szybko połączyć interesujące nas obiekty i przedmioty. Aktywator ten oddziałuje na klej co skutkuje szybszym schnięciem kleju w wyniku reakcji chemicznej zachodzącej między klejem a aktywatorem. Aktywator jest znany także pod nazwami katalizator, reaktor, utwardzacz lub też akcelerator.

Primery są to substancje które nakłada się na ciężko klejącą się nawierzchnię którą chcemy zespoić z drugą powierzchnią. Nakłada się je w odpowiednim czasie przed klejeniem tak aby rozpuszczalnik zdążył odparować przed naniesieniem kleju. Po odparowaniu podnosi się przyczepności nawierzchni które są nieaktywne bądź słabo klejące się.

aktywator do klejenia tworzyw 770

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Primery i aktywatory do kleju

Poliolefiny są tworzywami niepolarnymi, które są powszechnie stosowane w produkcji. To słabo klejące się powierzchnie, których napięcie powierzchniowe jest tak niskie, że samo użycie kleju nie stworzy wytrzymałej spoiny. Do grupy niepolarnych tworzyw zaliczamy m.in.: PP, PE, PTFE, gumę silikonową. W warunkach warsztatowych jedynym skutecznym sposobem podniesienia przyczepności jest użycie specjalnego primera do poliolefin. Aktywatory i primery stosuje się celu poprawy wiązania tworzyw trudnosklejalnych.

W asortymencie Power Rubber posiadamy produkty pomocnicze podnoszące przyczepność (adhezję) tworzyw trudnych do sklejenia.

W jakim celu stosuje się primery do kleju?

Primer stosuje się w celu zwiększenia przyczepności na powierzchniach trudnych do sklejenia. Wszelkie nierówności po zastosowani primera zostają wyrównane, co sprawia, że tworzy się większa powierzchnia wiązania. Aplikacja podkładu doskonale sprawdza się podczas klejenia tworzyw sztucznych (zwiększa przyczepność kleju). To preparat, który trzeba rozprowadzić na powierzchni różnych podłoży na tyle wcześniej, aby rozpuszczalnik zdążył odparować przed naniesieniem kleju.

Primer do kleju cyjanoakrylowego

Kleje cyjanoakrylowe (kleje błyskawiczne, CA) charakteryzują się szybkim czasem utwardzania. Primer do kleju cyjanoakrylowego zmienia strukturę powierzchni materiału wiążącego, dzięki czemu zapewnia skuteczne przyleganie kleju.

Cyjanoakrylany charakteryzują się wysoką przyczepnością do niemal każdego podłoża. W przypadku tworzyw sztucznych tj. polietylen (PE), polipropylen (PP), politetrafluoroetylen (PTFE), silikon wymagają użycia primera (podkładu, gruntu).

Primer do kleju tworzyw sztucznych nakłada się w pierwszej kolejności. Dopiero w drugiej kolejności aplikuje się klej.

W jakim celu stosuje się aktywator do kleju?

Specjalny aktywator-akcelerator w aerozolu to środek katalizujący reakcję polimeryzacji klejów akrylowych i anaerobowych lub też może pełnić rolę przyśpieszacza takiej reakcji dla klejów cyjanoakrylowych (klejów CA). Aktywator beztlenowy to preparat dedykowany do przyśpieszenia utwardzania wszystkich płynów i past anaerobowych. Jest to produkt łatwo dostępny i powszechnie stosowany, gdy materiały są nieaktywne (np. plastik lub metale pasywne). Aktywator do powierzchni tworzyw niesklejalnych również może pełnić rolę przyspieszacza, a ponadto poprawia przyczepność klejów CA, zmniejszając powstawanie tzw. “wykwitów” na klejonej powierzchni.

Aktywator do kleju (tzw. promotor adhezji, akcelerator, reaktor, katalizator) pomaga utwardzić kleje w celu szybszego połączenia ze sobą powierzchni. Może być użyty w sytuacjach, które wymagają natychmiastowego wiązania. Utwardzacz można zaaplikować przed lub po nałożeniu kleju na powierzchnię klejącą. Przed nałożeniem aktywatora do kleju należy oczyścić powierzchnię klejenia. Zbyt duża ilość aktywatora może osłabić działanie kleju.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu.

Primery – aktywator do kleju

Primery – aktywator do kleju

Aktywator do kleju stosowany jest w celu zwiększenia szybkości utwardzania. Aplikuje się go przed lub po położeniu kleju w celu przyśpieszenia działania substancji klejącej. Jest przeźroczysty. Primer to preparat zwiększający przyczepność. Primer do kleju cyjanoakrylowego stosuje się do tworzyw trudnosklejalnych. Primer do kleju tworzyw sztucznych (np. PP, PE, PTFE) w wyniku reakcji chemicznej zmienia strukturę powierzchni i pozwala na ich związanie. Primery do kleju są szybkie i łatwe w aplikacji.