Primery - Aktywator do kleju

Primery – aktywator do kleju

Aktywator do kleju to środek mający na celu przyspieszenie działania substancji klejącej. W ten oto sposób można łatwo oraz szybko połączyć interesujące nas obiekty i przedmioty. Aktywator ten oddziałuje na klej co skutkuje szybszym schnięciem kleju w wyniku reakcji chemicznej zachodzącej między klejem a aktywatorem. Aktywator jest znany także pod nazwami katalizator, reaktor, utwardzacz lub też akcelerator.

Primery są to substancje które nakłada się na ciężko klejącą się nawierzchnię którą chcemy zespoić z drugą powierzchnią. Nakłada się je w odpowiednim czasie przed klejeniem tak aby rozpuszczalnik zdążył odparować przed naniesieniem kleju. Po odparowaniu podnosi się przyczepności nawierzchni które są nieaktywne bądź słabo klejące się.

aktywator do kleju cyjanoakrylowego

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

W asortymencie Power Rubber posiadamy produkty pomocnicze podnoszące przyczepność (adhezję) tworzyw trudnych do sklejenia.

W jakim celu stosuje się primery do kleju?

Primer stosuje się w celu zwiększenia przyczepności na powierzchniach trudnych do sklejenia. Wszelkie nierówności po zastosowani primera zostają wyrównane, co sprawia, że tworzy się większa powierzchnia wiązania. Aplikacja podkładu doskonale sprawdza się podczas klejenia tworzyw sztucznych (zwiększa przyczepność kleju).

Primer do kleju cyjanoakrylowego

Kleje cyjanoakrylowe (kleje błyskawiczne) charakteryzują się szybkim czasem utwardzania. Primer do kleju cyjanoakrylowego zmienia strukturę powierzchni materiału wiążącego, dzięki czemu zapewnia skuteczne przyleganie kleju.

Cyjanoakrylany charakteryzują się wysoką przyczepnością do niemal każdego podłoża. W przypadku tworzyw sztucznych tj. polietylen (PE), polipropylen (PP), politetrafluoroetylen (PTFE), silikon wymagają użycia primera (podkładu, gruntu).

Primer do kleju tworzyw sztucznych nakłada się w pierwszej kolejności. Dopiero w drugiej kolejności aplikuje się klej.

W jakim celu stosuje się aktywator do kleju?

Aktywator do kleju (akceleratory, reaktory) pomaga utwardzić kleje w celu szybszego połączenia ze sobą powierzchni. Może być użyty w sytuacjach, które wymagają natychmiastowego wiązania. Utwardzacz można zaaplikować przed lub po nałożeniu kleju na powierzchnię klejącą. Przed nałożeniem aktywatora do kleju należy oczyścić powierzchnię klejenia. Zbyt duża ilość aktywatora może osłabić działanie kleju.

 

Primery – aktywator do kleju

Primery – aktywator do kleju

Aktywator do kleju stosowany jest w celu zwiększenia szybkości utwardzania. Aplikuje się go przed lub po położeniu kleju w celu przyśpieszenia działania substancji klejącej. Jest przeźroczysty. Primer to preparat zwiększający przyczepność. Primer do kleju cyjanoakrylowego stosuje się do tworzyw trudnosklejalnych. Primer do kleju tworzyw sztucznych (np. PP, PE, PTFE) w wyniku reakcji chemicznej zmienia strukturę powierzchni i pozwala na ich związanie. Primery do kleju są szybkie i łatwe w aplikacji.