Maty dekontaminacyjne

Maty czyszczące do wnętrz to Maty klejące

Maty dekontaminacyjne
Maty klejące często nazywane są matami czyszczącymi. Wynika to z tego jaką pełnią funkcję. Warto zwrócić uwagę, że pozwalają oczyścić powierzchnie obuwia oraz opon pojazdów samochodowych z wszelakich zabrudzeń. Wymienne warstwy pozwalają na długą funkcjonalność.

Maty czyszczące
Maty dekontaminacyjne znajdują swoje zastosowanie w miejscach, w których wymagane jest utrzymanie wysokiego poziomu czystości i higieny. Doskonale sprawdzą się zatem na blokach i w salach operacyjnych, w laboratoriach czy w przemyśle farmaceutycznym. Dzięki bakteriobójczym właściwościom kleju, mata skutecznie pozbywa się bakterii. Stosuje się ją jako barierę przed gromadzącymi się zanieczyszczeniami. Matę przylepia się bezpośrednio do podłogi lub wykorzystuje się specjalną ramkę antypoślizgową. Dlatego też oprócz skutecznego oczyszczania, produkt zapewnia również odpowiednią wydajność podczas pracy.

mata antyzmeczeniowa first step

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Przemysłowe maty czyszczące, czyli dekontaminacyjne

Maty dekontaminacyjne - Zastosowanie

Maty dekontaminacyjne
Maty dekontaminacyjne

Maty dekontaminacyjne stosowane są w miejscach gdzie wymagane jest zachowanie wysokiej czystości. Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla szpitali, laboratoriów, przemysłu spożywczego, farmaceutycznego czy pomieszczeń o podwyższonej czystości tzw. Clean Room. Składają się z ponumerowanych 30 lub 60 klejących warstw które zbierają z obuwia pyły i zanieczyszczenia. Na zdjęciu widać sposób funkcjonowania mat.

Zalety mat dekontaminacyjnych

Niektóre miejsca pracy wymagają skrupulatnego przestrzegania zasad czystości i higieny. Doskonale sprawdzą się w takich przypadkach maty dekontaminacyjne, które zatrzymują i zbierają gromadzące się zanieczyszczenia. Do zalet zastosowania produktu należy m.in. ograniczenie ilości cząsteczek kurzu oraz bakterii na podłodze i w powietrzu. Wpływa to bezpośrednio na zmniejszenie ryzyka odrzutu wytwarzanych produktów, które nie mogą być zanieczyszczone. Wszystkie produkty zawierają odpowiedni środek antybakteryjny, który pozwala na skuteczne oczyszczanie miejsc pracy tego typu. Dodatkowo maty dekontaminacyjne wpływają na wydajność pracowników, co przekłada się na wzrost zysków.

Maty dekontaminacyjne - Dostępne wymiary

Maty dekontaminacyjne clean step
Maty dekontaminacyjne clean step z widocznym odciskiem butów na macie

Dostępne wymiary mat dekontaminacyjnych to:

  • 46cm x 117cm
  • 80cm x 60cm
  • 80cm x 130cm
  • 60cm x 76cm