Maty do spawania

Maty spawalnicze na stanowiska do spawania

Maty do spawania do stosowania na stanowiskach prac spawalniczych
Maty spawalnicze stosuje się przy stołach, na sektorach przeznaczonych do spawania itp. Maty mają bardzo dobre właściwości ergonomiczne, podnoszą komfort pracy, chronią posadzkę przed uszkodzeniem. Nadają się do stosowania w pozycjach pracy wymuszonych. Maty są dostępne jako maty stanowiskowe, w metrach bieżących, pełnych rolkach oraz jako maty modułowe.

Maty do spawania
Maty na stanowiskach prac spawalniczych stosuje się na stołach, a także sektorach przeznaczonych do spawania. Maty mają bardzo dobre właściwości ergonomiczne, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo otoczenia i pracowników. Wpływają tym samym na komfort pracy oraz ochronę posadzki przed uszkodzeniami. Zabezpieczenie tego typu oddziałuje bezpośrednio na zdrowie spawaczy, co jest niezbędne, aby zachować prawidłową wydajność podczas pracy. Produkt posiada odpowiednie właściwości, dzięki którym może skutecznie wchłaniać iskry, by nie powodować niepotrzebnych szkód.

maty do spawania

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Maty do spawania

Maty do spawania wykorzystuje się w branży lotniczej, motoryzacyjnej, budowlanej i produkcyjnej. Sprawdzają się w miejscach, w których wykonuje się spawanie, cięcie, lutowanie lub szlifowanie.

Maty antyzmęczeniowe spawalnicze

Długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej jest męczące i negatywnie wpływa na wydajność pracy. Maty antyzmęczeniowe spawalnicze zwiększają komfort pracy spawaczy, podnoszą ich produktywność oraz zapobiegają powstawaniu urazów kostno-stawowych. Sprężysta powierzchnia mat zapewnia doskonałą amortyzację dla stóp. Co więcej, maty do spawania posiadają właściwości ognioodporne, zapewniają ochronę przed gorącymi iskrami, tym samym zmniejszają ryzyko powstania pożaru na stanowiskach spawalniczych.

Dlaczego stosowanie maty do spawania jest takie ważne?

Mata ochronna do spawania jest odporna na ciepło i gorące iskry spawalnicze. Zapobiega to ewentualnemu wypaleniu się dziury w powierzchni podłogi, a w konsekwencji rozprzestrzenieniu się ognia. Zastosowanie maty na stanowisku spawalniczym zapewnia duży komfort, zapobiega zmęczeniu nóg, podnosi wydajność pracy. Maty posiadają właściwości antypoślizgowe – chronią przed niekontrolowanym poślizgnięciem się lub upadkiem.

Oto główne powody, dla których warto stosować maty spawalnicze:

  • Odporne na działanie wysokich temperatur (iskry spawalnicze i gorące odłamki metalu), samogasnące, zapobiegają powstaniu pożaru
  • Pełni funkcję amortyzującą (przeciwzmęczeniowa mata poprawia wydajność i komfort pracy spawacza)
  • Wytrzymałe i trwałe (odporne na rozdarcie, ścieranie, ostre kawałki metalu)
  • Posiadają frazowane krawędzie, które zapobiegają potykaniu się

Maty spawalnicze