Wykładziny elektroizolacyjne

Chodniki elektroizolacyjne

Wykładziny i maty przemysłowe elektroizolacyjne
Wykładziny elektroizolacyjne – dielektryczne przeznaczone są do stosowania przy rozdzielniach elektrycznych i przy różnych urządzenia pracujących pod wysokim napięciem. Zapewniają ochronę przed porażeniem prądem. Dostępne w rolkach oraz w sprzedaży na metry bieżące.

Chodniki elektroizolacyjne
Wykładziny elektroizolacyjne skutecznie zabezpieczają przed porażeniem prądem. Posiadają uziemienie elektryczne, dzięki któremu chronią pracownika przed porażeniem prądem elektrycznym. Maty stosowane są w przedsiębiorstwach elektroenergetycznych, a także wszędzie tam, gdzie zachodzi ryzyko porażenia energią elektryczną. Produkty są odpowiednio łatwe w montażu oraz w utrzymaniu czystości. Chodniki dostępne w naszej ofercie posiadają właściwe normy, które chronią pracowników przed napięciem. Wszystkie z nich posiadają spełnioną normę N-IEC 61111:2002/A1:2004 i normę VDE 0303, które są niezbędne, aby zachować odpowiednie bezpieczeństwo pracowników.

wykladziny elektroizolacyjne coba switch

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wykładziny elektroizolacyjne

Wykładziny elektroizolacyjne chronią pracowników przed porażeniem prądem. Stosuje się je w celu zapewnienia bezpieczeństwa w różnych sektorach przemysłowych.  Zapewniają izolację elektryczną między pracownikiem a obszarem, w którym używa się sprzętu o niskim, średnim i wysokim napięciu.

Dlaczego stosowanie wykładzin elektroizolacyjnych jest tak ważne?

Wykładzina izolacyjna gumowa zapobiega wypadkom spowodowanym elektrycznością. Stosowanie gumowych mat izolacyjnych zapewnia bezpieczeństwo i ochronę przed porażeniem elektrycznym, które w konsekwencji może doprowadzić do utraty życia lub zdrowia. Z tego powodu maty elektroizolacyjne umieszcza się pod panelami elektrycznymi, rozdzielniami i urządzeniami o różnym stopniu napięcia.

Ich głównym zadaniem jest stworzenie bezpiecznego środowiska pracy dla operatorów urządzeń i instalatorów. Wykładzina elektroizolacyjna izoluje pracownika od podłoża i dzięki swoim właściwościom dielektrycznym, nie pozwala na przejście prądu elektrycznego w przypadku bezpośredniego kontaktu.

Zastosowanie wykładzin elektroizolacyjnych

Wykładziny i maty przemysłowe elektroizolacyjne dedykowane są przede wszystkim dla branży elektro-energetycznej. Stosuje się je przy tablicach rozdzielczych, w pomieszczeniach technicznych, mobilnych barach, maszynowniach pojazdu, fabrykach produkcyjnych. Gumowe wykładziny dielektryczne zapewniają bezpieczeństwo we wszystkich miejscach, gdzie pracuje się na sprzęcie pod napięciem (taśmy produkcyjne, hale, korytarze, stoły, podłogi, warsztaty).

Drgania mechaniczne co to jest?

Drgania mechaniczne występujące w środowisku pracy na skutek wykorzystywanych urządzeń i maszyn podlegają pomiarom natężenia drgań mechanicznych. Jest to konieczne, ponieważ długotrwałe narażenie na wibracje niesie ze sobą negatywne skutki zdrowotne.

Drgania mechaniczne Definicja

Według definicji, drgania mechaniczne (wibracje) to ruch oscylacyjny układu mechanicznego wokół położenia równowagi.

Gumowe maty elektroizolacyjne posiadają rowki, które ułatwiają odprowadzanie substancji ciekłych. Co więcej, maty posiadają właściwości antypoślizgowe, tłumią drgania i hałas.

Chodniki elektroizolacyjne