Mata Gumowa Ryflowana

Wykładzina w rowki

Mata Ryflowana
Mata gumowa w prążki pozwala na łatwe odprowadzenie wody i innych substancji w danym miejscu. Zabezpiecza również przesuwaniu się towaru, zwiększając tarcie, co wpływa na wyższy poziom bezpieczeństwa. Gumowa antypoślizgowa wykładzina przemysłowa o wzorze rowkowanym 3 i 6mm. Znajduje zastosowanie zarówno na podłogach jak i na regałach czy blatach roboczych. Zabezpiecza narzędzia, przybory piśmiennicze (długopisy, ogłówki), wiertła, szpilki popychacza, przed toczeniem się. Dobre właściwości w zakresie izolacji od zimnej podłogi.

Mata gumowa Ryflowana jest odporna na zużycie, wytrzymuje niskie temperatury (można ją stosować w nieogrzewanych pomieszczeniach). Wodoodporna i antypoślizgowa powierzchnia maty zapewnia bezpieczne stanie oraz poruszanie się po niej.

Ryflowane rowki zapewniają dodatkową przyczepność do podłoża, a także pozwalają się pozbyć zanieczyszczeń i brudu (piach, błoto, wilgoć).

Mata gumowa jest dźwiękochłonna. Redukcja hałasu to szczególnie pożądana cecha w obszarach o dużym zaludnieniu i natężeniu ruchu pojazdów i pieszych.

maty gumowe w prazki szerokie

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Mata gumowa przemysłowa to ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie stosowane w pokryciu często uczęszczanych i śliskich podłóg. Śliska podłoga niesie za sobą ryzyko poślizgnięcia się lub upadku, co w konsekwencji może doprowadzić do powstania poważnych obrażeń (złamania, zwichnięcia, stłuczenia). Mata gumowa antypoślizgowa zapewnia przyczepność i bezpieczeństwo. Nawet, kiedy jest mokra, nie traci swoich właściwości antypoślizgowych. Wykładzina gumowa antypoślizgowa jest wytrzymała na ścieranie, nawet pomimo dużego natężenia ruchu pieszych.

Dlaczego używanie gumowych mat w prążki jest tak ważne?

Antypoślizgowa powierzchnia

Maty gumowe w prążki zapobiegają incydentom poślizgnięcia się i doznania urazów z tym związanych. Doskonale sprawdzają się w miejscach o intensywnym ruchu pieszych. Poprawia przyczepność osób, które się po niej poruszają – nie traci właściwości antypoślizgowych nawet, gdy jest mokra.

Zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń

Mata gumowa ryflowana posiada prążki o różnej szerokości. Prążki biegną wzdłuż maty po całej jej długości. Maty dzięki prążkom usuwają zanieczyszczenia i brud (błoto, piach, wilgoć) z podeszwy butów, dlatego warto je zamontować przy drzwiach wejściowych do sklepu i lokali.

Amortyzacja i izolacja termiczna 

Dzięki właściwościom gumy, mata z prążkami zapewnia wygodne stanie, dodatkową amortyzację dla stóp oraz izolację termiczną od zimnej podłogi.

Nie chłonie wilgoci

Prążkowana mata gumowa posiada wysoki współczynnik tarcia, jest odporna na działanie wilgoci, a tym samym na gnicie i powstawanie pleśni.

Mobilność

Mata gumowa rolka pozwala na szybkie zwinięcie maty i przeniesienie jej w inne miejsce. Co więcej, wykładzina gumowa rolka pozwala na dostosowanie wymiaru do indywidualnych potrzeb.

Mata gumowa ryflowana – właściwości

 • Odporna na zużycie
 • Niezwykle trwała
 • Wytrzymała na działanie niskich temperatur i warunki atmosferyczne
 • Łatwa w czyszczeniu
 • Rowki pomagają w odprowadzaniu płynów (wody, roztopionego śniegu, cieczy)
 • Łatwa i szybka w montażu
 • Bezproblemowa konserwacja
 • Mobilne (można je zwinąć i przetransportować w inne miejsce)

Zastosowanie

Mata gumowa doskonale sprawdza się:

 • Jako pokrycie podłogi w korytarzach (na statkach, w autobusach, lokalach handlowych, mieszkaniach)
 • Przy drzwiach wejściowych do sklepów, zakładów fryzjerskich, urzędów, szpitali
 • Jako powierzchnia ochronna w bagażnikach samochodów
 • Witryny sklepowe
 • W miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych (szkoły, obiekty sportowe, lotniska)

Wykładzina gumowa w rowki