Maty dezynfekcyjne przejazdowe

Maty dezynfekcyjne przejazdowe

Maty dezynfekcyjne przejazdowe

Maty dezynfekcyjne przejazdowe czyszczą koła samochodów bądź innych pojazdów z nabytych po przemierzonej drodze zabrudzeń oraz bakterii. W celu dokładnej dezynfekcji wymiary mat powinny umożliwić przejeżdżającemu przez nie pojazdowi pełen obrót koła. Maty takie mają zastosowanie w gospodarstwie, w terenie lub na drodze (jezdni). Umieszcza się je zwykle przy wejściu do budynków inwentarskich, bram wjazdowych na teren gospodarstwa lub drogach dojazdowych do obszaru chronionego (zakłady przetwórstwa, mleczarnie, szklarnie).

Mata dezynfekcyjna oprócz oczyszczania dochodzi także do zamoczenia opony w roztworze dezynfekcyjnym, który pochłania i neutralizuje patogeny. Środki dezynfekcyjne posiadają szerokie spektrum działania. Wkład chłonny nasączony roztworem zapobiega rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów chorobotwórczych, w tym ptasiej grypy i afrykańskiego pomoru świń.

Brak takowych mat dezynfekcyjnych może przyczynić się do spadku wydajności zwierząt, w najgorszym wypadku powodując śmierć zwierzęcia.

mata dezynfekcyjna przejazdowa

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Maty dezynfekcyjne przejazdowe przeznaczone są do dezynfekcji kół pojazdów (traktory, przyczepy, cysterny z mlekiem, maszyny) wjeżdżających na teren gospodarstwa rolnego. Stosuje się je w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusów, bakterii oraz zanieczyszczeń.

Maty dezynfekcyjne w gospodarstwie

Maty bioasekuracyjne mają wszechstronne zastosowanie w gospodarstwie rolnym. Wykorzystuje się je, jako:

Maty dezynfekcyjne dla bydła

Maty dezynfekcyjne do obory są wytrzymałe i wodoszczelne. Wyposażone są w wymienne wkłady chłonne. Maty dezynfekcyjne dla trzody pod ciężarem zwierzęcia pozwalają na całkowite pokrycie racic środkiem dezynfekującym. Co więcej, konstrukcja maty zapobiega wydostawaniu się toksyn na zewnątrz. Mata dezynfekcyjna dla świń umieszczona przy wejściu lub wyjściu zwiększa bezpieczeństwo zwierząt chroniąc je przed groźnymi, chorobotwórczymi drobnoustrojami.

Maty dezynfekcyjne dla drobiu

Maty dezynfekcyjne dla kur stosuje się m.in. w celu ograniczenia przenoszenia się Salmonelli, która może skolonizować przewód pokarmowy kurczaka oraz przedostać się do układu rozrodczego, a tym samym do jajek spożywanych przez człowieka. Redukują zanieczyszczenia przenoszone do wnętrza kurnika i ograniczają możliwość zainfekowania patogenami znajdującego się w nim stada.

Maty bioasekuracyjne przejazdowe

Zastosowanie mat na drodze dojazdowej do gospodarstwa lub budynków inwentarskich umożliwia dokładne czyszczenie opon z brudu oraz dezynfekuje opony ciągników, samochodów osobowych, maszyn rolniczych. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych (afrykański pomór świń ASF, ptasia grypa, pryszczyca) na terenie gospodarstwa oraz poza nim. Środek dezynfekujący wpychany jest do wnętrza bieżnika opony, dokładnie ją odkażając i czyszcząc.

W jakich obszarach stosuje się maty dezynfekcyjne przejazdowe?

  • Mleczarnie
  • Gospodarstwa zajmujące się hodowlą ryb
  • Fermy drobiu
  • Szklarnie
  • Gospodarstwa rolne
  • Zakłady przetwórstwa
  • Parki ze zwierzętami

Maty dezynfekcyjne dla trzody Wymiary

Maty dezynfekcyjne przejazdowe powinny mieć taką wielkość, aby umożliwić oponom pełny obrót na macie. W celu skutecznego zapobiegania rozprzestrzeniania się patogenów i ich wektorów, szerokość maty powinna obejmować całe koła. Natomiast maty dezynfekcyjne do chlewni powinny być dostosowane do szerokości wejścia do obszaru chronionego.

Maty dezynfekcyjne przejazdowe

Maty dezynfekcyjne przejazdowe

Maty dezynfekcyjne przejazdowe wyposażone są we wkłady chłonne ze środkiem dezynfekcyjnym o szerokim spektrum działania. Maty dezynfekcyjne do chlewni zapobiegają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów chorobotwórczych. Mata dezynfekcyjna dla świń czyści racice zwierząt z zanieczyszczeń przed wejściem do obszarów chronionych. Maty dezynfekcyjne dla trzody ograniczają możliwość zarażenia się chorobami zakaźnymi (ASF, ptasia grypa). Maty dezynfekcyjne dla bydła do jeden z elementów bioasekuracji w gospodarstwie rolnym. Maty dezynfekcyjne do obory powinny być umieszczone przed wejściem do budynków inwentarskich. Maty dezynfekcyjne dla kur instaluje się przed wejściem do kurnika. Maty dezynfekcyjne dla drobiu ograniczają ryzyko występowania salmonelli. Maty dezynfekcyjne w gospodarstwie rolnym zabezpieczają przed przenoszeniem groźnych patogenów i ich wektorów na kołach samochodu, podeszwach butów, kopytach zwierząt. Maty dezynfekcyjne Wymiary – powinny być dostosowane do szerokości wejścia do budynku lub bramy wjazdowej.