Maty legowiskowe dla Trzody

Maty legowiskowe dla Trzody

maty hodowlane
koń na tle stajni wyposażonej w maty hodowlane

Maty legowiskowe dla Trzody
Wyposażenie pomieszczeń inwentarskich ma znaczący wpływ na opłacalność produkcji. Poprawia rentowność, eliminuje skażenie środowiska i ułatwia pracę obsługi.
Stosowane systemy hodowli świń przewidują organizowanie w boksach miejsc dla wypoczynku zwierząt. Doskonałym rozwiązaniem są tu maty legowiskowe dla trzody, które umożliwiają łatwe sprzątanie i mycie legowisk.
Maty legowiskowe dla trzody chlewnej wspomagają zachowanie wysokiego poziomu sterylności, co jest ogromnie ważne w związku z panującą epidemią ASF.

Maty do chlewni
Maty do chlewni to sposób na odpowiednie zorganizowanie legowiska dla trzody. Dobrostan zwierząt hodowlanych wymaga stworzenia w boksach pojedynczych i zbiorowych czystych oraz suchych stref odpoczynku. Maty legowiskowe dla trzody są tu najlepszym wyborem, gdyż cechują się neutralnością chemiczną, są nienasiąkliwe, elastyczne i miękkie. Dzięki tym właściwości maty gumowe dla świń stwarzają dobre warunki dla zachowania odpowiedniego poziomu higieny, gdyż dają się łatwo myć i nie sprzyjają powstawaniu siedlisk drobnoustrojów i grzybów.
Maty legowiskowe dla trzody występują w kilku rozmiarach. W przypadku boksów zbiorowych istnieje możliwość stosowania maty legowiskowej z rolki, co ułatwia jej indywidualne dopasowanie do wymiarów legowiska.

Wyświetlanie jednego wyniku

Mata hodowlana Black POWER

(0)
619.59 719.42  Z VATem

Maty gumowe dla świń wpływają na dobrostan zwierząt

Guma, z której wykonane są maty gumowe dla świń, nie wchodzi w reakcje z żadnymi z czynników występujących w warunkach hodowli. Jej struktura zapobiega też gnieżdżeniu się bakterii i pasożytów, jest hipoalergiczna i bezpieczna dla zwierząt.

Maty gumowe dla świń posiadają karbowaną powierzchnię działającą antypoślizgowo, minimalizując przy tym niebezpieczeństwo urazów, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku zwierząt najcięższych. Maty gumowe dla świń są nienasiąkliwe i chemicznie neutralne.

Maty legowiskowe z rolki dla boksów zbiorowych

Tak jak w boksach pojedynczych najwłaściwsze do stosowania w obszarze przeznaczonym dla wypoczynku świń są maty legowiskowe w postaci gotowych formatek, tak w boksach grupowych, w których przebywa większa ilość zwierząt, najwygodniejszymi do użycia okazują się maty legowiskowe z rolki. Wykładziny te mają takie same cechy, a ich zaletą jest możliwość indywidualnego dopasowania do rozmiarów legowiska.

Maty legowiskowe z rolki posiadają właściwości antypoślizgowe, są też miękkie i elastyczne, co podnosi komfort wypoczynku zwierząt.

Maty do chlewni nie tylko na legowiska

W dużych chlewniach niezbędne jest zapewnienie sprawnego transportu wewnętrznego. Przejazdy dla pojazdów mechanicznych powinny być często zmywane i czyszczone. Najlepszym rozwiązaniem są maty do chlewni, którymi przykrywa się posadzkę. Guma nie nasiąka wodą, jest łatwa do pielęgnacji i czyszczenia.

Maty do chlewni to również maty dezynfekcyjne umieszczane przed wjazdem do budynku. Umożliwiają dezynfekcję opon, chroniąc w ten sposób trzodę przed chorobami i zapobiegając rozprzestrzenianiu się ich na zewnątrz.