Maty legowiskowe dla Trzody

Maty do chlewni zwiększają poziom komfortu oraz redukują stres

Maty legowiskowe dla Trzody
Wyposażenie pomieszczeń inwentarskich ma znaczący wpływ na opłacalność produkcji. Poprawia rentowność, eliminuje skażenie środowiska i ułatwia pracę obsługi.
Stosowane systemy hodowli świń przewidują organizowanie w boksach miejsc dla wypoczynku zwierząt. Doskonałym rozwiązaniem są tu maty legowiskowe dla trzody, które umożliwiają łatwe sprzątanie i mycie legowisk.
Maty legowiskowe dla trzody chlewnej wspomagają zachowanie wysokiego poziomu sterylności, co jest ogromnie ważne w związku z panującą epidemią ASF.

Maty do chlewni
Maty do chlewni to sposób na odpowiednie zorganizowanie legowiska dla trzody. Dobrostan zwierząt hodowlanych wymaga stworzenia w boksach pojedynczych i zbiorowych czystych oraz suchych stref odpoczynku. Maty legowiskowe dla trzody są tu najlepszym wyborem, gdyż cechują się neutralnością chemiczną, są nienasiąkliwe, elastyczne i miękkie. Dzięki tym właściwości maty gumowe dla świń stwarzają dobre warunki dla zachowania odpowiedniego poziomu higieny, gdyż dają się łatwo myć i nie sprzyjają powstawaniu siedlisk drobnoustrojów i grzybów.
Maty legowiskowe dla trzody występują w kilku rozmiarach. W przypadku boksów zbiorowych istnieje możliwość stosowania maty legowiskowej z rolki, co ułatwia jej indywidualne dopasowanie do wymiarów legowiska.

Maty legowiskowe dla Trzody

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Gumowe Maty dla świń do chlewni budują Profesjonalizm

Maty gumowe dla świń wpływają na dobrostan zwierząt

Maty gumowe dla świń wpływają na dobrostan zwierząt

Guma, z której wykonane są maty gumowe dla świń, nie wchodzi w reakcje z żadnymi z czynników występujących w warunkach hodowli. Jej struktura zapobiega też gnieżdżeniu się bakterii i pasożytów, jest hipoalergiczna i bezpieczna dla zwierząt.

Maty gumowe dla świń posiadają karbowaną powierzchnię działającą antypoślizgowo, minimalizując przy tym niebezpieczeństwo urazów, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku zwierząt najcięższych. Maty gumowe dla świń są nienasiąkliwe i chemicznie neutralne.

Maty legowiskowe z rolki dla boksów zbiorowych

Maty do chlewni nie tylko na legowiska

Tak jak w boksach pojedynczych najwłaściwsze do stosowania w obszarze przeznaczonym dla wypoczynku świń są maty legowiskowe w postaci gotowych formatek, tak w boksach grupowych, w których przebywa większa ilość zwierząt, najwygodniejszymi do użycia okazują się maty legowiskowe z rolki. Wykładziny te mają takie same cechy, a ich zaletą jest możliwość indywidualnego dopasowania do rozmiarów legowiska.

Maty legowiskowe z rolki posiadają właściwości antypoślizgowe, są też miękkie i elastyczne, co podnosi komfort wypoczynku zwierząt.

Maty do chlewni nie tylko na legowiska

Maty do chlewni nie tylko na legowiska

W dużych chlewniach niezbędne jest zapewnienie sprawnego transportu wewnętrznego. Przejazdy dla pojazdów mechanicznych powinny być często zmywane i czyszczone. Najlepszym rozwiązaniem są maty do chlewni, którymi przykrywa się posadzkę. Guma nie nasiąka wodą, jest łatwa do pielęgnacji i czyszczenia.

Maty do chlewni to również maty dezynfekcyjne umieszczane przed wjazdem do budynku. Umożliwiają dezynfekcję opon, chroniąc w ten sposób trzodę przed chorobami i zapobiegając rozprzestrzenianiu się ich na zewnątrz.