Kostka gumowa

Kostka elastyczna z Gumy

Kostka gumowa pomaga w zachowaniu równowagi dzięki temu że jest ona antypoślizgowa oraz bardzo dobrze amortyzuje podczas upadku. zrobiona jest z certyfikowanej gumy oraz granulatu.

Kostka gumowa brukowa kształtem jest jak zwykła kostka brukowa.
Pochłania ona wodę wchłaniając ją w glebę co pozwala na zachowanie czystości. Jest ona odporna na działanie warunków atmosferycznych m.in. grad, deszcz, słońce. Wykonana jest z syntetycznego kauczuku a układanie jej jest identyczne jak w przypadku brukowej, z 2 zmianami.
Zmiany te wiążą się z równą podbudową oraz z brakiem dobijania zagęszczarką.

Pokaż Filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Kostka gumowa

Jeżeli szukasz podłogi zewnętrznej o bardzo dobrej przyczepności, trwałości, estetycznym wyglądzie – kostka gumowa będzie doskonałym wyborem. To popularne rozwiązanie sprawdza się zarówno w zastosowaniach domowych jak i komercyjnych, tj. nawierzchnia bezpieczna plac zabaw, chodniki, podjazdy.

Kostka gumowa na plac zabaw

Podłoże pod plac zabaw musi być przyjazne dla dzieci i spełniać szereg bardzo ważnych wymagań.

Bezpieczeństwo – właściwości antypoślizgowe i amortyzujące

Nadrzędną funkcją, jaką powinny spełniać płyty na plac zabaw jest zapewnienie bezpieczeństwa bawiących się dzieci. Podczas wesołej zabawy, ryzyko upadku i uderzenia głową w twardą nawierzchnię jest bardzo wysokie.

Kostki gumowe wyglądają bardzo naturalnie, przypominają zwykła kostkę brukową. Mają nad nią jednak bardzo dużą przewagę – dzięki właściwościom amortyzacyjnym chronią dzieci podczas upadku, a także dbają o stawy i chrząstki dzieci (stopy, kolana) podczas zabawy.

Dzieci korzystają z placów zabaw bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Bezpieczne place zabaw wyposażone są w antypoślizgowe kostki gumowe, które gwarantują dobrą przyczepność dla małych stóp.

Wytrzymałość i trwałość

Kostka brukowa gumowa jest odporna na plamy i warunki atmosferyczne (jest całoroczna). Mata gumowa na plac zabaw jest elastyczna, dlatego nie pęka nawet pod wpływem trudnych warunków pogodowych (śnieg, mróz, deszcz). Mata plac zabaw wykazuje odporność na zużycie, dlatego nawet z biegiem lat nie pojawiają się na niej odpryski. Mata gumowa bezpieczna na plac zabaw jest odporna na obciążenia (nie wgniata się i nie wygina) i intensywne użytkowanie. Zachowuje swoje właściwości nawet pod dużym naciskiem.

Bezproblemowy montaż

Podłoże pod plac zabaw w ogrodzie nie wymaga specjalnego przygotowania. Kostka gumowa jest prostsza w ułożeniu niż tradycyjne kostki brukowe wykonane z betonu. Płyta gumowa na plac zabaw ma jeszcze jedną zaletę – pozwala na bezproblemową wymianę w przypadku ewentualnego uszkodzenia pojedynczej kostki.

Kostka elastyczna z Gumy

Kostka elastyczna z Gumy

Kostka gumowa jest wyjątkowo elastyczna, odporna na pęknięcie i ekstremalne temperatury. Kostka brukowa gumowa stosowana jest w celu pokrycia podjazdów, chodników, jako podłoże pod plac zabaw w ogrodzie, wejście do domu lub na klatkę schodową. Kostka gumowa na plac zabaw wygląda estetycznie i nie zmienia swoich właściwości z upływem lat. Nawierzchnia bezpieczna plac zabaw musi być przyjazna dla dzieci. Mata gumowa na plac zabaw ma antypoślizgową powierzchnię. Płyty na plac zabaw to alternatywa dla betonu, kostki brukowej, kamienia. Bezpieczne place zabaw wyposażone są w powierzchnię, która amortyzuje wstrząsy i upadki. Płyta gumowa na plac zabaw jest szybka i prosta w montażu. W razie ewentualnego uszkodzenia kostki, podłoże pod plac zabaw umożliwia wymianę pojedynczych elementów. Mata plac zabaw do doskonałe rozwiązanie do zastosowań domowych i komercyjnych.