Nakładki na krawężniki

Nakładki gumowe na krawężniki zwiększające bezpieczeństwo

Podłoże elastyczne na place zabaw zwiększa bezpieczeństwo naszych dzieci

Nakładki gumowe na krawężniki zwiększają poziom bezpieczeństwa. Zabezpieczają ostre krawędzie płyt betonowych warstwą ochronną gumy SBR. Nie pękają ani nie pęcznieją pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg, mróz). Wodo- i mrozoodporne. Wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.
Nakładki na krawężniki dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo dzieci oraz osób które maja styczność z chodzeniem bądź zabawą, gdyż z nieuwagi można się wywrócić. Amortyzują upadki minimalizując jego nieprzyjemne konsekwencje. Doskonale sprawdzają się na placach zabaw, boiskach wielofunkcyjnych, w obrębie obiektów sportowych. Nakładka na krawężnik ma za zadanie zabezpieczyć oraz uchronić dzieci przed urazami. Antypoślizgowa powierzchnia zapewnia dobrą przyczepność dla stóp. Różnorodna kolorystyka pozwala na stworzenie estetycznej przestrzeni.

Pokaż Filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Nakładki na krawężniki wykonane są z gumy SBR. Niezastąpione w obszarach o dużym natężeniu ruchu pieszych oraz miejscach użyteczności publicznej.

Sprawdź, dlaczego warto zastosować obrzeża gumowe na plac zabaw:

Właściwości amortyzujące

Betonowe krawężniki to potencjalne zagrożenie dla dzieci bawiących się na placu zabaw. Bezpieczne place zabaw to takie, w których zadbano o zabezpieczenie obrzeży betonowych przy pomocy gumowych nakładek. Spełniają wymogi dotyczące bezpieczeństwa, a dzięki właściwościom amortyzującym obniżają ryzyko urazów i kontuzji oraz neutralizują wstrząsy.

Antypoślizgowa powierzchnia

Nakładki gumowe na obrzeża zapobiegają niebezpiecznym upadkom i minimalizują ryzyko poślizgnięcia się. Utrzymują swoje właściwości antypoślizgowe nawet, gdy są mokre. Zapewniają dobrą przyczepność dla stóp.

Odporne na wodę i mróz

Dzięki swoim właściwościom, nakładki gumowe doskonale sprawdzają się przez cały rok. Gumowe obrzeża trawnikowe są odporne na niesprzyjające warunki pogodowe. Nie pękają pod wpływem mrozu, ani nie pęcznieją pod wpływem intensywnych opadów deszczu.

Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne

Obrzeża gumowe/krawężniki na plac zabaw są trwałe i wytrzymałe na obciążenia i intensywne użytkowanie. Plac zabaw jest pełen biegających, skaczących, jeżdżących na rowerach lub hulajnogach dzieci, dlatego gumowe nakładki na krawężniki są odporne na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Zabezpieczają płyty przed przesuwaniem się

Obrzeża gumowe na place zabaw pozwalają nie tylko na wydzielenie obszarów, ale również zabezpieczają płyty przerostowe, gumowe kostki brukowe przed przesuwaniem się po powierzchni, na której są ułożone.

Obrzeża na krawężniki betonowe najczęściej używane są w miejscach, gdzie bawią się dzieci. Używa się je do zastosowań zarówno domowych, jak i komercyjnych. Sprawdzą się również w Sanatoriach, Domach Opieki, boiskach sortowych oraz w miejscach, gdzie ryzyko upadku i uderzenia w betonową powierzchnię może mieć poważne konsekwencje.

Gumowe obrzeża na placach zabaw