Nawierzchnie na siłownie zewnętrzne

Siłownie plenerowe wyposażone w nawierzchnie gumowe są bezpieczniejsze dla osób ćwiczących

Nawierzchnie gumowe na siłownie zewnętrzne
Siłownie zewnętrzne to obiekty, które pozwalają na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu przy wykorzystywaniu głównie maszyn i urządzeń. Wokół sprzętu fitness układana jest właśnie nawierzchnia gumowa zwiększająca poziom bezpieczeństwa.

Siłownie plenerowe z bezpiecznymi mata gumowymi
Siłownie plenerowe pozwalają ćwiczyć osobom w zróżnicowanym wieku. Zarówno osobom młodym, starszym typu dziadek i babcia oraz ich wnukom, czyli dzieciom. Stosując maty do siłowni zewnętrznej zwiększamy poziom bezpieczeństwa redukując szanse kontuzji.

Siłownie parkowe z matami przerostowymi
Siłownie w parku dostarczają jeszcze więcej czystego powietrza, dzięki właściwemu otoczeniu. A czy zauważyliście, że pomimo stosowania bezpiecznej gumy rzadko kiedy ją widać?
To właśnie zasługa mat przerostowych do siłowni zewnętrznych

maty na place zabaw przerostowe ażurowe

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Maty gumowe na siłowniach zewnętrznych redukują ryzyko kontuzji !

Podłoża pod siłownie zewnętrzne pozwalają na bezpieczne wykonywanie ćwiczeń

Jak już wiemy, siłownie zewnętrzne to obiekty otwarte wyposażone w specjalistyczne maszyny do ćwiczeń. Jak wiemy, każdy może stać się ich użytkownikiem. Zarówno osoby starsze, młode, a nawet najmłodsi, czyli dzieci.

Nawet na tych obiektach można spaść z urządzenia lub stracić równowagę. I tutaj z pomocą przychodzą maty gumowe do siłowni zewnętrznych i outdoorowych. Ich celem jest redukcja energii upadku, tym samym zwiększając poziom bezpieczeństwa.

Rodzaje nawierzchni stosowanych na siłowniach plenerowych i outdoorowych

Nawierzchnie stosowane na siłowniach zewnętrznych mogą być wykonane z kilku rodzajów. Zobaczmy zatem jakie to rodzaje.

Maty gumowe na siłownie zewnętrzne

Najczęściej stosowane maty na siłowniach typu outdoor to maty gumowe przerostowe. Tego typu rozwiązania pozwalają na uzyskanie naturalnego widoku, dzięki właściwością przerostowym. Pozwalają one na przepuszczenie zasianej trawy. Skutkuje to uzyskaniem naturalnego widoku w miejscu ich zastosowania.

Kolorowe Płyty gumowe

Kolorowe płyty gumowe pozwalają tworzyć wiele wariantów kolorystycznych. Łatwy montaż, wygoda w układaniu oraz Certyfikacja HIC potwierdza najczęściej wybierany model kolorowych mat na zewnętrzne obiekty sportowe.

Kostka betonowa

Kostka betonowa to podejście starodawne do tematu podłoża na siłowni plenerowej. Skutki przewrócenia są natychmiastowe i dogłębne. Warto zastanowić się,  wybierając inne możliwe warianty powierzchni do siłowni outdoorowych.

Kostka gumowa

Kostka gumowa to gumowy odpowiednik kostki betonowej. Nazywany również: bezpieczna kostka. Wykonana z gumy, również niweluje skutki upadków oraz przewróceń, a dodatkowo występuje w ciekawych wariantach kolorowych.