Smar do Oringów

Smar do oringów

Smar do oringów tworzy w miejscu użycia powłokę o dużej odporności, a także zapewnia znaczną redukcję tarcia, przedłużając działanie chronionych urządzeń. Wytrzymuje szeroki zakres temperatur: od -60°C do +230°C oraz jest wodoodporny, odporny na utlenianie i szeroką gamę chemikaliów. Co ważne, smar do uszczelek gumowych nie topi się i jest nietoksyczny, co więcej – posiada atest, dzięki któremu można go stosować w urządzeniach działających w przemyśle spożywczym.

Pokaż Filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

NazwaCenaGrubośćŚr.wew.Kuphf:categorieshf:att:pa_materialhf:att:pa_gruboschf:att:pa_sr-wew

Wyświetlanie jednego wyniku

Smar oringowy zabezpieczna przed kurzem i brudem

Elementy maszyn i urządzeń będących w ciągłym ruchu są narażone na zużycie. Smar do oringów wydłuża żywotność pierścienia uszczelniającego tworząc na jego powierzchni warstwę ochronną.

Jaki smar nie niszczy gumy?

Smar silikonowy do oringów to doskonałe medium do ochrony i smarowania pierścieni uszczelniających. Dzięki właściwościom wodoodpornym chroni uszczelki przed wilgocią, a także osadzaniem się kurzu i innych zanieczyszczeń.

Smar silikonowy do uszczelek gumowych jest stabilny w wysokich temperaturach (nie zmienia swojej konsystencji podczas pracy), płynny w niskich temperaturach, odporny na chemikalia, utlenianie, a także wysokie ciśnienie i obciążenia.

smar miedziany spray

Silikonowy smar do gumy:

  • Zmniejsza tarcie między ruchomymi częściami maszyny lub urządzenia
  • Wydłuża żywotność maszyn i urządzeń (zapobiega przedwczesnym awariom)
  • Wspomaga i przyśpiesza montaż pierścienia uszczelniającego
  • Chroni O-ring przed uszkodzeniem w wyniku tarcia
  • Uszczelniacz do oringów pomaga w prawidłowym osadzeniu pierścienia uszczelniającego
  • Zmniejsza wycieki, wypełniając wszystkie szczeliny lub wolne przestrzenie pomiędzy oringiem a dopasowaną częścią
  • Chroni przed degradacją spowodowaną warunkami atmosferycznymi

Środek do konserwacji gumy powinien być ponownie zaaplikowany podczas wymiany i montażu nowego pierścienia uszczelniającego typu O-ring.

Poznaj metody aplikacji smaru do pierścieni uszczelniających:

  1. Nałóż smar bezpośrednio na pierścień uszczelniający przy pomocy palca lub używając pędzla. Pamiętaj o równomiernym rozprowadzeniu medium smarującego.

  2. Zanurz O-ring bezpośrednio w pojemniku ze smarem.

Na pierścień uszczelniający typu O-ring należy nałożyć cienką, jednolitą warstwę, co pozwoli na jego prawidłowe osadzenie.

Smar do oringów

Smar do oringów

Smar do Oringów tworzy filtr ochronny zapobiegając przedwczesnym awariom maszyn i urządzeń. Jaki smar nie niszczy gumy? Smar silikonowy do oringów. Jest nietoksyczny i zapewnia stabilność termiczną w wysokich temperaturach, a także chroni przed degradacją spowodowaną warunkami atmosferycznymi. Smar do gumy wspomaga osadzanie pierścienia uszczelniającego, zmniejsza wycieki i tarcie między ruchomymi częściami maszyn. Uszczelniacz do oringów jest wodoodporny, chroni przed zanieczyszczeniami i osadzającym się kurzem. Silikonowy środek do konserwacji gumy można stosować w urządzeniach w przemyśle spożywczym.

Do czego nadaje się smar oringowy?

Świetnie nadaje się do użytku na powierzchniach z tworzywa sztucznego. Smar do gumy wykorzystywany jest w takich miejscach jak uszczelki, złącza, zawory tradycyjne i dźwigniowe (gazowe), krany czy przeguby, a także urządzenia elektryczne (zabezpiecza tor prądu).

Jakie zalety posiada smar oringowy?

Aby oringi lepiej spełniały swoją funkcję i dłużej pozostawały w dobrym stanie, warto zastosować specjalistyczny smar silikonowy. To uniwersalna, bezbarwna substancja do smarowania gumy o wielofunkcyjnym działaniu ochronnym. Nie klei się, nie brudzi i nie przywiera do niej kurz. Świetnie nadaje się do użytku na powierzchniach z tworzywa sztucznego. Smar do gumy wykorzystywany jest w takich miejscach jak uszczelki, złącza, zawory tradycyjne i dźwigniowe (gazowe), krany czy przeguby, a także urządzenia elektryczne (zabezpiecza tor prądu).