Paski klinowe

Paski klinowe to taśmy o profilu w kształcie litery V, które służą do przenoszenia mocy lub momentu obrotowego z jednego elementu napędowego na drugi. Ich trapezoidalny kształt ciasno przylega do kół pasowych ułatwiając ich chwytanie, dzięki czemu zwiększa się kontakt powierzchniowy i zmniejsza ryzyko poślizgu. Pracują cicho, bez potrzeby smarowania. Wydajność paska klinowego zależy od odpowiedniego dopasowania go do rowka koła pasowego.

Pokaż Filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Potrzebujesz niezawodnych pasków klinowych?

Wybierając pas klinowy do układu, warto wziąć pod uwagę warunki środowiskowe i eksploatacyjne, w których będzie pracować (m.in. maksymalna prędkość robocza, narażenie na trudne warunki, takie jak temperatura, materiały ścierne, oleje, ozon).

Gumowe pasy napędowe charakteryzują się elastycznością i sprężystością przy zginaniu się w kołach pasowych. Aby wybrać niezawodny produkt, należy zwrócić również uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany pasek, jaką ma długość i szerokość oraz jaka jest jego wytrzymałość na rozciąganie.

Dlaczego nasze paski klinowe są najlepszym wyborem

Oferowane przez nas pasy klinowe wykonane są z trwałego materiału elastomerowego, który charakteryzuje się doskonałą wydajnością. Produkt wytrzymuje maksymalne obciążenie lub naprężenie bez żadnych uszkodzeń. Dzięki wspomnianej wytrzymałości na rozciąganie, pasek zębaty jest chętnie wykorzystywany w takich zastosowaniach jak:

  • maszyny obróbki drewna

  • lekkie frezarki

  • tokarki

  • elektronarzędzia

  • prasy

  • szlifierki

  • napędy przenośników taśmowych i rolkowych

  • przemysł rolniczy (paski klinowe do kombajnów)

  • branża motoryzacyjna

W naszym sklepie internetowym dostępne są pasy klinowe odporne na uderzenia, dzięki czemu charakteryzują się niskim poziomem hałasu i wibracji. Co więcej, dzięki swojej elastyczności, można je dopasować do nierównoległych wałów. Nie wymagają smarowania co sprawia, że są łatwe w konserwacji i lepsze w czyszczeniu.

Bogaty wybór pasków klinowych

Pasy napędowe dostępne są w różnych rozmiarach i typach co sprawia, że nadają się do szerokiego zakresu zastosowań. Wykonane są z różnych rodzajów gumy (m.in. z kauczuku naturalnego, gumy EPDM, neoprenu), które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wytrzymać starzenie, zużycie, a także środowisko agresywne chemicznie. Oferują trwałość, wytrzymałość, szybki montaż i nieprzerwane działanie maszyn i sprzętu.

Odkryj różnorodność pasków klinowych dostępnych w naszym sklepie

Paski klinowe Sklep Power Rubber – to gwarancja zakupu wytrzymałych wyrobów wykonanych z odpornej na ścieranie mieszanki. Zaprojektowane są w taki sposób, aby pomóc w przenoszeniu maksymalnego momentu obrotowego i mocy w układzie koła pasowego. Są wytrzymałe na rozciąganie i odporne na szkodliwe warunki. Gumowe paski klinowe są standardem w większości zastosowań przemysłowych.