Simeringi

Uszczelnienia wałów wysokoobrotowych - Simmeringi

Simeringi to podstawowe uszczelnienia techniczne występującące na rynku polskim pod nazwą: uszczelnienia promieniowe. Główne elementy budowy to warga uczelniająca oraz metalowa wkładka. Elastomerowa powłoka występująca na zewnątrz, zwiększa W zależności od modelu simeringa może występować w wariancie z wargą przeciwpyłową oraz sprężyną wewnątrz.

Simmeringi – Cel zastosowania
Głównym celem zastosowania simeringów jest zabezpieczenie elementów wewnętrznych przed nieczystościami (brudem, kurzem, czy błotem). Dodatkowo, zwiększają możliwość przechowywania smarów wewnątrz uszczelnienia. Oba zastosowania przekładają się na zwiększoną żywotność poszczególnych elementów, w których występują.

Simeringi katalog
Miejsce, w którym odnajdziesz listę dostępnych uszczelnień technicznych to katalog simeringów, czyli zaawansowane uszczelnienia techniczne występują w wielu modelach. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele oznaczeń, także zapraszamy do kontaktu, a pomożemy w doborze właściwego uszczelnienia.

simeringi

Pokaż Filtry

Pierścienie uszczelniające typu Simmering

Pierścienie uszczelniające wałki obrotowe typu: A AH AOH AO AD AOD AE AF AOF AN

simeringi wysokociśnieniowe

Szeroka oferta na pierścienie uszczelniające na wałki obrotowe dostępna również u nas. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów dotyczacych realizacji zamówień na:
pierścienie uszczelniające A
pierścienie uszczelniające AH
pierścienie uszczelniające AOH
pierścienie uszczelniające AO
pierścienie uszczelniające AD
pierścienie uszczelniające AOD
pierścienie uszczelniające AE
pierścienie uszczelniające AF
pierścienie uszczelniające AOF
pierścienie uszczelniające AN

Simeringi Katalog dostępny poprzez kontakt mailowy.

Pierścienie uszczelniające do ruchu obrotowego

pierścień uszczelniający simering

Nasi Klienci często pytają o zastosowania uszczelnień technicznych dla ruchu obrotowego. Tutaj w większości przypadków podpowiadamy, że warto wybrać ofertę na simeringi.

Ich głównym celem jest nadzór nad szczelnością układów wysokociśnieniowych. Uszczelnienia te, chronia i zabezpieczają przed wyciegami olejów, smarów i innych substancji smarujących.

Przykładem zastosowania są skrzynie samochodowe oraz wały napędowe, na których widoczne są właściwe pierścienie uszczelniające dedykowane do ruchu obrotowego.

Simmeringi dwuwargowe

simeringi do maszyn budowlanych

Jednym z najczęściej występujących typów simmeringów, są simeringi dwuwargowe.

Najprościej opisując, są to standardowe uszczelnienia wyposażone w dodatkową wargę.

Uszczelnienia dwuwargowe - Zastosowanie

Uszczelniacz simering

Zastosowanie tego typu uszczelnień z dodatkową wargą jest bardzo często spotykane. Najczęściej jest to widoczne, tam, gdzie są duże ilości zanieczyszczeń.

Jaką funkcję pełni dodatkowa warga?

Dodatkowa warga zabezpiecza przed kurzem, pyłem, opiłkami. Jednocześnie pozwala na zastosowanie w układach o zwiększonym ciśnieniu.

Uszczelnienia ruchu obrotowego

Uszczelnienia ruchu obrotowego pozwalają na zabezpieczenie rotujących elementów. Przykłądek są wałki oraz wały korbowe. Zapraszamy do sprawdzenia szerokiej ofertu na tego typu uszczelnienia techniczne.

Zapraszamy.