Maty dezynfekcyjne do chlewni
Maty dezynfekcyjne do chlewni
Maty dezynfekcyjne do chlewni
Maty dezynfekcyjne służą do ochrony zwierząt przed bakteriami, wirusami oraz wszelkiego rodzajami chorób (afrykański pomór świń, ptasia grypa, pryszczyca). Podczas transportu zwierząt do chlewni jest to bardzo przydatne, ponieważ podnosi się wydajność zwierząt, oraz zwierzęta mniej chorują.
Chronią one nie tylko zwierzęta ale także ludzi przed dotknięciem chorobą bądź wirusem. Maty skutecznie usuwają zanieczyszczenia z miejsc, które mają największy kontakt z bakteriami i wirusami, tj. podeszwy butów, kopyta, koła samochodu. Stanowią bardzo ważny element bioasekuracji, ograniczając rozprzestrzenianie się patogenów. Ich konstrukcja zapobiega wylaniu się i wydostaniu toksyn na zewnątrz.
Maty bioasekurujące dla trzody to nie wszystko co trzeba robić by uchronić bydło przed chorobami, należy wymieniać w nich wkładki oraz regularnie nasączać środkiem dezynfekującym. Preparat do mat dezynfekcyjnych posiada szerokie spektrum działania, m.in. bakterio-, wiruso- i grzybobójcze
Wyświetlanie jednego wyniku
Wyświetlanie jednego wyniku
Poruszanie się po gospodarstwie wymaga zachowania ścisłych warunków sanitarnych. Bioasekuracja (biologiczna ochrona fermy) ma na celu podjęcie wszystkich możliwych działań, które będą zapobiegały rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów chorobotwórczych w obrębie gospodarstwa (afrykański pomór świń, ptasia grypa). Mata dezynfekcyjna dla świń to jeden z elementów bioasekuracji wewnętrznej mającej na celu ograniczenie przenoszenia się patogenów i ich wektorów w obrębie fermy.
Co to jest mata dezynfekcyjna?
Maty dezynfekcyjne dla trzody nasączone są środkiem dezynfekcyjnym. Podeszwy butów oraz racice trzody chlewnej przenoszą różne zarazki chorobotwórcze. Maty dezynfekcyjne do chlewni powstrzymują rozprzestrzenienie się brudu oraz minimalizują zapylenie i zanieczyszczenie drobnoustrojami. Środek do dezynfekcji ma szerokie spektrum działania. Dzięki swoim właściwościom dodatkowo zapobiega powstawaniu pleśni.
Nasączoną środkiem dezynfekcyjnym matę umieszcza się na równej powierzchni przed wejściem/wyjściem do/z obszarów chronionych. Nasączony wkład chłonny, pod wpływem nacisku, pozwala na całkowite pokrycie podeszwy butów lub kopyt środkiem dezynfekującym.
Jest to idealne rozwiązanie do zastosowań bioasekuracyjnych. Dno i boki mat wykonane są odpornego i wodoszczelnego materiału, który nie przepuszcza roztworu dezynfekującego.
Sprawdź, dlaczego stosowanie mat dezynfekcyjnych odgrywa kluczową rolę w bioasekuracji:
- Czyści i dezynfekuje spód butów – redukcja zarazków chorobotwórczych przenoszonych na podeszwach butów.
- Pomaga w zachowaniu lepszej higieny w pomieszczeniach – ogranicza rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń i bakterii.
- Zapewnia ochronę osobistą w miejscu pracy – skutecznie ogranicza możliwość przenoszenia patogenów przez pracowników.
- Wspiera zachowanie ciągłości pracy fermy, zakładu produkcyjnego – zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych tj. afrykański pomór świń (ASF)
- Dezynfekuje kopyta zwierząt – redukcja przenoszenia patogenów i ich wektorów w obrębie gospodarstwa.
Zastosowanie
- Gospodarstwa rolne
- Gospodarstwa domowe
- Zakłady przetwórstwa
- Zakłady pakowania żywności
- Szpitale i centra medyczne
- Kliniki weterynaryjne
- Wejścia do sklepów i restauracji
- Szklarnie
Maty dezynfekcyjne dla trzody Wymiary
Dostępne maty bioasekurujące dla trzody występują w różnych rozmiarach. Wybór odpowiedniego wymiaru uzależniony jest od szerokości wejścia do chlewni, natomiast w przypadku mat przejazdowych – od szerokości pojazdów.
Maty dezynfekcyjne do chlewni
Maty dezynfekcyjne do chlewni
Maty dezynfekcyjne do chlewni stanowią biologiczną ochronę fermy przed rozprzestrzenianiem się groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Mata dezynfekcyjna dla świń stosowana jest w celu usunięcia zanieczyszczeń z podeszwy butów oraz racic zwierząt. Maty dezynfekcyjne dla trzody posiadają wymienny wkład chłonny nasączony środkiem dezynfekcyjnym. Maty dezynfekcyjne dla trzody Wymiary – dostosowanie rozmiaru maty do szerokości wejścia do budynku inwentarskiego pozwala na dokładne odkażenie butów i kopyt, ograniczając przenoszenie się groźnych patogenów na terenie gospodarstwa rolnego.