Węże do wody

Sprawdź wysoką szczelność naszych węży do wody

Prezentujemy Państwu profesjonalne węże do wody, które przydadzą się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w obiektach o przeznaczeniu komercyjnym. Wysoka jakość naszych węży jest wynikiem pracy wysoko wykwalifikowanych fachowców, którzy na bieżąco aktualizują swoją wiedzę. Doświadczenie oraz innowacyjny park technologiczny pozwalają nam wdrażać na rynek przedmioty, które wywiązują się ze swoich zadań przez wiele lat intensywnego użytkowania. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem.

Węże do wody
Węże do wody, które znajdą Państwo w Power Rubber zostały wykonane z najwyższej jakości gumy. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak powstawanie zagięć, otarcia i inne przerwanie struktury. Są ponadto odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Dlatego z powodzeniem można je wykorzystywać do zewnętrznych prac.

Szczelne węże do wody
Nasze węże do wody znajdują szerokie zastosowanie w pracach ogrodowych. Dzięki nim nasze rośliny uprawne zawsze będą odpowiednio nawodnione. Ich elastyczna struktura jest bardzo szczelna. Zatem nie będą się musieli Państwo obawiać tego, że przepływ wody zostanie przerwany przez wyciek.

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Węże do wody

Wąż ogrodowy przeznaczony jest do transportu wody. Jego użycie ułatwia podlewanie rabatek, trawy i drzewek. Z jego pomocą można również wyczyścić narzędzia i meble ogrodowe, umyć samochód, rower lub sprzęt sportowy.

Węże do wody dzielimy na zbrojone i niezbrojone. Węże ogrodowe z oplotami posiadają specjalne wzmocnienie, które dodatkowo chroni je przed odkształceniami i uszkodzeniami.

Wąż ogrodowy rozciągliwy (elastyczny) zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i jest łatwy
w przechowywaniu. Wyróżnia się tym, że pod wpływem przepływu wody jego początkowa długość zwiększa się kilkukrotnie.

Jakie cechy powinien posiadać dobry wąż gumowy do podlewania?

Wytrzymałość i trwałość

Węże do wody wykonane z gumy są odporne na warunki atmosferyczne (mróz, promieniowanie UV) i zmiany temperatury. Dzięki tym właściwościom są solidne
i zapewniają dłuższą żywotność. Odporne na skręcanie, odkształcenia mechaniczne
i uszkodzenia (np. po nastąpieniu lub przejechaniu taczką).

Elastyczność

Węże do wody ogrodowe, dzięki swojej elastyczności są odporne na ścieranie i pękanie. Nie są podatne na zginanie, które znacznie utrudnia przepływ wody. Nie plączą się i nie skręcają. Łatwo się je zwija i przenosi.

Odporność na promieniowanie UV

Wąż do podlewania odporny na promieniowanie UV może być używany i przechowywany na zewnątrz. Jest odporny na kruszenie i pękanie.

Odpowiednia grubość, średnica i długość

  • Grubość – im grubszy wąż, tym bardziej odporny na pękanie i zginanie;
  • Średnica – decyduje o tym, jaki strumień wody będzie przepływał przez wąż. Im większa średnica, tym większe ciśnienie przepływu wody;
  • Długość – uzależniona jest od wielkości ogrodu. Aby określić długość węża, należy zmierzyć odległość od punktu poboru wody do najdalszego zakątka podwórka i dodać 2 m zapasu. Zapas pozwala na bezproblemowe poruszanie się po ogrodzie i omijanie przeszkód (np. studni, drzewek).

Węże gumowe do wody