Nóżki gumowe

Nóżki gumowe to elementy służące do ochrony maszyn i urządzeń. Umieszcza się je pod maszyną lub elementem wyposażenia w celu redukcji drań i wibracji. Produkt jest łatwy w montażu, dzięki czemu zapewnia płynność procesów produkcyjnych. Gumowe podstawki wydłużają żywotność urządzeń i ich komponentów. Doskonale sprawdzają się w zastosowaniach przemysłowych i konsumenckich.

Pokaż Filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Zastosowanie gumowych nóżek

Przyjrzyjmy się bliżej zastosowaniom, w których stopki gumowe sprawdzają się najbardziej, oto one:

  • urządzenia (suszarki, pralki, małe AGD, urządzenia klimatyzacyjne)
  • maszyny przemysłowe (tokarki, frezarki, strugarki, systemy HVAC)
  • sprzęt elektroniczny (laptopy, drukarki, głośniki, klawiatury, serwery, obudowy)
  • meble (meble przemysłowe i biurowe, nogi do stołów)
  • wyroby medyczne (maszyny wirówkowe, wentylatory)

Kiedy wybrać stopki gumowe?

Odbojniki gumowe tłumią drgania i wibracje, które przyśpieszają zużycie maszyn i urządzeń. Absorbują uderzenia, zapobiegają awariom, dzięki czemu zapewniają płynną pracę maszyn oraz pomagają uniknąć kosztownych napraw. Stanowią skuteczną ochronę podłogi przed uszkodzeniami, a także zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się maszyn po określonej powierzchni.

Korzyści używania gumowych nóżek

Poznaj korzyści ze stosowania nóżek wykonanych z gumy, oto one:

Redukcja wibracji

Specjalnie zaprojektowane nóżki wykonane z najwyżej jakości mieszanki gumowej chronią urządzenia i komponenty narażone na wibracje. Skutecznie tłumią drgania, zapobiegają wstrząsom poprzez pochłanianie wibracji i odbieranie energii kinetycznej.  Zapobiegają uszkodzeniom konstrukcji, awariom sprzętu i niepotrzebnym zużyciom.

Odpowiednia wentylacja

Stopki gumowe zapewniają odstęp między urządzeniem a podłożem. Jest to szczególnie ważne w podzespołach elektronicznych. To rozwiązanie wpływa na cyrkulację powietrza odprowadzając ciepło, a także zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Odpowiednia wentylacja wpływa na prawidłowe działanie urządzenia.

Izolacja akustyczna

Gumowa podstawa absorbuje uderzenia redukując w ten sposób poziom hałasu.

Zapobiegają poślizgowi

Pod wpływem wibracji urządzenia mogą przesuwać się po powierzchni. Aby temu zapobiec należy wybrać jeden z odpowiednich modeli nóżek z gumy. Poprawiają one stabilność maszyn i urządzeń, redukując nadmierny ruch spowodowany wibracjami.

Ochrona podłogi

Gumowe nóżki antypoślizgowe stanowią barierę pomiędzy maszynami lub sprzętem a podłogą, chroniąc posadzkę przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami.

Zwiększona żywotność sprzętu

Niszczenie części mechanicznych, liczne konserwacje, awarie i przestoje – to tylko kilka przykładów negatywnych skutków działania wibracji. Stopki gumowe ograniczają szkodliwy wpływ drań i wstrząsów, wydłużając bezawaryjną pracę urządzeń.

Dlaczego warto wybrać nasze produkty

W sklepie Power Rubber oferujemy szeroki wybór nóżek gumowych dostępnych w różnych rozmiarach i typach. Nasze stopki gumowe skutecznie pochłaniają wibracje, dzięki czemu minimalizują naprężenia i obciążenia komponentów, zapobiegają wczesnym awariom czy problemom konserwacyjnym. Nasze produkty charakteryzują się doskonałą trwałością i wytrzymałością na obciążenia, a także wysoką odpornością na ścieranie. Dzięki właściwościom antypoślizgowym pozwalają one przedmiotom pozostać stabilnie w jednym miejscu. Nie niszczą, nie rysują i nie plamią żadnej powierzchni. Stopki z gumy skutecznie chronią posadzkę przed uszkodzeniami.