Wibroizolatory Paraboliczne

Wibroizolatory Paraboliczne Sklep

Wibroizolatory Paraboliczne

Uderzania o ten odbojnik paraboliczny powodują deformację, celem tego jest pochłanianie dużej ilości energii. Amortyzatory Paraboliczne są produkowane z najróżniejszych mieszanek gumowych np. EPDM.

Typy wibroizolatorów parabolicznych

Wibroizolatory dzielą się na dwa typy – z śrubą lub z gwintem. Amortyzatory paraboliczne pomagają zniwelować wibracje powstające w wyniku ścinania o ten wibroizolator.

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wibroizolatory paraboliczne

Wibroizolatory paraboliczne wykonane są z najwyższej jakości mieszanek gumowych i metalu, przeznaczone są do stopniowego pochłaniania energii. Przystosowane do dużych obciążeń uderzeniowych, podczas których ulegają odkształceniom, co pozwala im na pochłanianie dużej ilości energii.

Rodzaje wibroizolatorów parabolicznych

Amortyzatory gumowe paraboliczne dzielimy na dwa typy:

  • Wibroizolator paraboliczny śruba, tzw. typ męski
  • Wibroizolator paraboliczny gwint, tzw. typ damski

Amortyzatory gumowe pochłaniają energię kinetyczną generowaną przez maszyny i urządzenia podczas pracy. Redukują drgania we wszystkich płaszczyznach przenoszone przez elementy konstrukcyjne maszyn. Wibroizolator paraboliczny ma profil w kształcie stożka. Jego budowa pozwala na absorpcję energii.

Poznaj cechy i zalety wibroizolatorów parabolicznych:

  • Elastyczność zapewnia skuteczną amortyzację uderzeń i wysoki stopień pochłaniania energii przy bezpośrednim uderzeniu;
  • Gwarantują wysoki poziom izolacji drgań;
  • Wytrzymałość na gwałtowne wstrząsy i uderzenia;
  • Wysoka odkształcalność pozwala na pochłanianie dużych obciążeń
  • Trwałość, odporność na korozję i wysoką temperaturę
  • Redukują hałas generowany przez ruchome i wibrujące części maszyn

Człowiek odczuwa wibracje w pośrednim lub bezpośrednim kontakcie z pracującą maszyną lub urządzeniem. Długotrwałe przebywanie w obszarze narażonym na wibracje powoduje powstanie zmęczenia, co wpływa na spadek koncentracji. Amortyzatory gumową izolują drgania oraz redukują hałas podnosząc komfort i jakość pracy.

Wibroizolatory gumowe paraboliczne szeroko stosowane m.in. w branży motoryzacyjnej i powiązanej z nią przemysłem. Wykorzystuje się je w sprężarkach, pompach silnikowych.

Sklep Z Wibroizolatorami Parabolicznymi