Your Cart

Maty Antywegetacyjne

Maty antywegetacyjne to gumowe maty stworzone dla polepszenia warunków w pobliżu pasa drogowego, najczęściej występujące w poboczu pasa drogowego.

Rodzaje produktów antywegetacyjnych

Wśród produktów antywegetacyjnych możemy wyróżnić nakładki oraz maty.

Co różni produkty?

Różnią sie one docelowym zastosowaniem.

Co łączy te produkty?

Każdy jest wykonany z granulatu gumowego.

Maty antywegetacyjne – szeroka gama rozmiarów

W zależności od przeznaczenia, maty i nakładki mogą mieć różne grubości i szerokości. Możemy wybrać produkcje mat nawet od 1 mm do 10mm, czyli 1cm. Szerokość mat możemy również dostosować do zapotrzebowania z racji świadczonej usług cięcia.

Nakładka antywegetacyjna – Pod słupki i słupy

Nakładka antywegetacyjna dedykowane są dla slupków drogowych oraz słupów. Tego typu wyroby gumowe docelowo posiadają specjalne otwory na słupki i słupy, które umożlwiają przełożenie wyrobu gumowego, w celu ułożenia mat na podłożu.

Zastosowanie mat gumowych dla słupków drogowych

Wykonana z granulatu gumowego swoje zastosowanie znajduje wokół słupków drogowych. Również stosowana jest wokół barier drogowych – oczywiście zlokalizowanych blisko ulic i dróg.

Do czego zalecane jest stosowanie mat?

Służą jako zabezpieczenie przed niepożądaną roślinnością, a dokładnie redukuje możliwość wzrostu wszelakich roślin typu chwasty oraz trwa na słupki i pachołki drogowe.

Cel użycia Mat Antywegetacyjnych

Zastosowanie mat ma następujący cel: redukcja prac pożądkowych na poboczy i w rowach przydrożnych. Dzięki niej, proces koszenia trawy i niechcianej roślinności zostaje ograniczony. Maty zapobiegają rozwoju, chamują wzrost roślinności przez ogranizcenie przestrznne. Jednocześnie maty zwiększają poziom bezpieczeństwa – nie pozwalają roślinna zasłaniać słupków.

Rodzaje nakładek na słupki drogowe

Wśród nakładek pod słupki drogowe wyróżniamy:

  • Nakładki fi 300mm z otworem pod słupek drogowy U1 lub inny dowolny słupek lub barierę
  • Nakładka fi 600mm z otworem pod słupek U1 lub inny dowolny lub barierę

Maty antywegetacyjne dla dużych powierzchni

Oprócz nakładek, wyróżniamy także maty antywegetacyjne o znacznie większej powierzchni.

Maty antywegetacyjne – Producent

W celu sprostania możliwości pokrycia mat o znaczenie dużej powierzchni sprostaliśmy temu zadaniu!

Produkuje maty antywegetacyjne w zwijanych rolkach. Z racji szerokiego parku maszynowego dostarczamy nakładki w większych arkuszach. Również wykonane są z granulatu
gumowego.

Rozmiary arkuszów nakładek antywegetacyjnych

Najczęściej Nasi Klienci wybierają arkusze mat antywegetacyjnych o wymiarach 1000 x 1200mm. Nawiązując do grubości jest wybierane 8 lub 10mm.
Szerokości rolek mat antywegetacyjnych wahają się od 600 do 1000mm, dzięki udostępniamy naszym Klientom możliwość wyboru najlepszego rozmiaru mat.

Reasumując,

Maty antywegetacyjne przydają się wzdłuż dróg, linii kolejowych a także lotnisk. Mają za zadanie chronić słupki drogowe i parkingowe filary. Zmniejszają one ryzyko uszkodzeń pojazdów lub kolumn przez inne pojazdy, a także np. wózki widłowe. Istotną zaletą mat antywegetacyjnych jest fakt, że dzięki nim możliwa jest likwidacja niechcianych chwastów, jednocześnie minimalizują konieczność kosztownego koszenia trawy. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, woda ma możliwość przeniknięcia przez maty lub nakładki, co pozwala na wnikanie w głąb ziemi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów