Your Cart
Maty basenowe

Maty basenowe antypoślizgowe

Z pewnością większość osób, które mają w domu brodziki prysznicowe lub wanny, spotkała się kiedyś w swoim życiu z charakterystycznymi dywanikami, umieszczanymi w tych elementach wyposażenia łazienek. To dzięki nim można było bezpiecznie brać kąpiel, bez ryzyka poślizgnięcia i ewentualnego urazu. Baseny również korzystają z tego rodzaju mat, by zapewnić wygodę, komfort i odpowiednie zabezpieczenie użytkowników.

Maty basenowe antypoślizgowe – właściwości i zalety

Właściwości antypoślizgowe

Twarda podłoga może być niebezpieczna, gdy jest mokra. Antypoślizgowa mata podnosi poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Maty basenowe dostępne w sklepie Power Rubber minimalizują ryzyko poślizgnięcia się i upadku, co w wielu przypadkach kończy się poważnymi obrażeniami. Maty antypoślizgowe zapewniają stabilność i odpowiednią przyczepność bosych stóp nie tylko na terenie obiektów rekreacyjnych, ale również w zastosowaniach prywatnych (toaleta, kuchnia, balkon). Na rynku dostępne są również łączniki do mat.

Przeciwdziała rozwojowi bakterii

Każde dobre maty dezynfekcyjne basenowe, które wykorzystuje się na basenie, muszą być przede wszystkim higieniczne, czyli mieć właściwości bakteriobójcze (być antybakteryjne) i grzybobójcze. Mata antypoślizgowa higieniczna jest lekka, posiada otwartą strukturę ułatwiającą drenaż, co pozwala na skuteczne odprowadzenie wody, mydła, szamponu. Maty higieniczne chronią stopy przed wilgocią, tworząc zdrowsze  i bezpieczniejsze środowisko. Są łatwe do czyszczenia. Ten rodzaj wykładziny może być poddany środkom antybakteryjnym, które zapobiegają rozwojowi grzybów i bakterii, zapewniając odpowiednią higienę w wilgotnym pomieszczeniu (salony spa, szatnie, sauny, prysznice).

Izolacja termiczna

Jak wspomnieliśmy wcześniej, nasze wykładziny mają działanie antypoślizgowe. Dodatkowo, maty basenowe gwarantują izolację od zimnej posadzki, co znacząco wpływa na komfort użytkowania podczas przechodzenia z jednego miejsca na drugie. Materiał, z którego są wykonane (najczęściej są to mieszanki gumowe, tworzywo sztuczne, EVA i in.), są przyjazne dla środowiska, a także odporne na wysokie i niskie temperatury, dzięki czemu można jest stosować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Można spotkać się również z matami modułowymi, wykonanymi z pianki żelowej, olejoodpornymi oraz antyzmęczeniowymi. Zwiększona odporność na wodę i wilgoć sprawia, że z powodzeniem wykorzystuje się je wzdłuż basenów lub innych obszarach narażonych na te czynniki.

Maty basenowe antypoślizgowe

Mata basenowa higieniczna – zastosowanie

Maty basenowe antypoślizgowe mają najszersze zastosowanie w miejscach narażonych na wilgoć i możliwe poślizgnięcia. Z tego względu, najczęściej wykorzystywane są w kompleksach basenowych. Nie są to jednak jedyne miejsca, ponieważ produkt doskonale sprawdzi się w również w saunach i SPA, a także w łaźniach. Często wykorzystuje się je również w szatniach klubów fitness i siłowniach, pod prysznicami w różnych pływalniach oraz w przebieralniach i pod natryskami.

Bez przeszkód można je również stosować na jachtach, łodziach czy przydomowych tarasach. To rozwiązanie pozwala uchronić użytkowników poruszających się po mokrych nawierzchniach przed ciężkimi urazami powstałymi w wyniku przewrócenia się. Dzięki natychmiastowemu drenażowi wody są antypoślizgowe. Każdy producent dba, aby jego mata zapobiegała namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów, które mogą być przyczyną wysypek czy nawet infekcji grzybiczych.

Tutaj kupisz: maty basenowe – Cena robi wrażenie!

Maty antypoślizgowe na basen – parametry techniczne

Oferujemy szeroki asortyment mat na basen w wielu kolorach i rozmiarach. Najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym przez Klientów jest kolor niebieski. Wachlarz barw jest naprawdę szeroki, od odcieni białego nakrapianego i beżu, do bardziej pastelowych kolorów, jak zielony, czerwony, a na zamówienie można spotkać nawet maty w kolorze brązowym. Dostępny jest również wariant czarny i szary. Jeżeli producent ma takie możliwości, może stworzyć również maty w odcieniach cytryny, czy nawet wanilii.

Miękka i elastyczna kratka podłogowa umożliwia dbanie o higienę, bezpieczne poruszanie się po obszarach narażonych na wilgoć, zabezpiecza przed upadkiem, a także chroni przed zimą posadzką.

Cena, jaką oferuje sklep, zależy od grubości i wielkości produktu. Jako, że maty są w rolkach, możemy je dociąć pod żądany wymiar. Oczywiście cena za szt. będzie odpowiadała końcowemu wymiarowi.

 W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 22 292 40 24 lub +48 50 516 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!