Your Cart
Maty dla koni do boksów

Maty dla koni do boksów

Wybierz dla swoich koni matę podłogową do stajni — to ogromna korzyść zarówno dla Twoich zwierząt, jak i dla Ciebie! Szeroka gama zastosowań i zalet potrafi zaskoczyć nawet doświadczonego hodowcę.

Każdy, kto obcuje z końmi na co dzień, wie, że te zwierzęta są silne, ale czasem zaskakująco wrażliwe. Na dodatek, nawet jeśli Twoje konie spędzają w stajni zaledwie kilka godzin w ciągu doby, utrzymanie pomieszczeń w czystości i sprawienie, by były bezpieczne dla zwierząt, zajmuje wiele czasu i pochłania znaczną sumę z Twojej kieszeni.

To nie tajemnica, że wysoki standard warunków, w których przebywają konie, jest bardzo ważny dla ich zdrowia i odpowiedniego samopoczucia. Z kolei właścicielom obiektów jeździeckich pozwala na stworzenie profesjonalnego środowiska przyjaznego dla jeźdźców i ich wierzchowców. Nieocenioną pomocą w dbaniu o komfort i zdrowie koni są maty, które stanowią wygodne, lekko sprężyste i antypoślizgowe podłoże.

Maty dla koni — różny sposoby ich zastosowania

Maty doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konie przebywają na co dzień. Specjalna struktura mat chroni wrażliwy aparat ruchu, a szybkoschnąca powierzchnia zapewnia komfort kopytom i zapobiega schorzeniom związanym z przebywaniem na mokrym lub zbyt twardym podłożu (np. gnicie strzałek, gruda, ochwat).

 

Maty dla koni są doskonałym rozwiązaniem do wyścielenia boksów, zwłaszcza dla koni z alergiami lub chorobami układu oddechowego (maty zmniejszają zapotrzebowanie na ściółkę, co doskonale zmniejsza zapylenie w stajni). Są też rekomendowane dla klaczy ze źrebiętami, koni po urazach i kontuzjach, koni tkających oraz sportowych. Wszystko po to, aby mięśnie, ścięgna i kości zwierząt mogły odpocząć i zyskały odpowiednią amortyzację. Właściciele koni, którzy stosują maty, zauważają, że zwierzęta chętniej kładą się na takim podłożu, dzięki czemu boks jest miejscem relaksu i odpoczynku np. po intensywnych treningach lub podczas powrotu do zdrowia.

 

Dodatkowo maty dla koni stosuje się we wszelkich korytarzach komunikacyjnych, na myjkach i solariach oraz jako niewymagające szczególnej pielęgnacji podłoże w karuzelach. Dzięki temu karuzela może być używana przy każdej pogodzie, bez ryzyka powstawania kurzu lub konieczności brodzenia w błocie. Maty mogą być również używane jako bezpieczne podłoże na rampach i w przyczepach do przewozu zwierząt. To szczególnie ważne, aby w czasie transportu konie miały stabilne, antypoślizgowe oparcie dla kopyt.

 

Maty doskonale sprawdzają się także w specjalistycznych klinikach weterynaryjnych, ponieważ łatwo utrzymać je w czystości i zapewnić bezpieczeństwo zwierzętom, które często w wyniku stresu reagują dynamicznie lub gwałtownie. Maty są także idealnym rozwiązaniem na stanowiskach w punktach kopulacyjnych lub punktach poboru nasienia. Bezpieczne podłoże pozwala ograniczyć liczbę wypadków i kontuzji, na które narażone są ogiery kryjące.

Gumowe maty do boksu kon

Maty dla koni — kilkanaście zalet ich stosowania

Maty są coraz chętniej stosowane przez właścicieli stajni. To inwestycja, która szybko się zwraca, oraz — co najważniejsze — zapewnia koniom optymalne warunki bytowe.

mata hodowlana black power

Tutaj kupisz: Maty hodowlane dla koni

Maty podłogowe zapewniają ochronę wrażliwego aparatu ruchu konia oraz są bezpieczne dla kopyt. Dzięki amortyzującej, lekko sprężystej strukturze, stanowią idealne podłoże dla koni, zbliżone do naturalnego. Ponadto chropowata powierzchnia mat zapewnia pewne, antypoślizgowe oparcie dla nóg, dzięki czemu chroni przed kontuzją. To szczególnie ważne w przypadku młodych lub temperamentnych koni.

 

Stajenni z pewnością docenią wysoką higienę mat oraz łatwość utrzymywania ich w czystości. Najlepiej sprawdzi się myjka wysokociśnieniowa, którą bez problemu usuniemy zabrudzenia. Dodatkowo stosowanie mat w dużym stopniu ogranicza konieczność używania ściółki. Dzięki temu boksy można sprzątać znacznie szybciej, a mniejsza ilość słomy lub trocin minimalizuje zapylenie w stajni i zmniejsza bieżące wydatki. Ponadto wyrzucamy mniejszą ilość obornika, co ogranicza problemy z jego składowaniem. Niższe zapylenie stajni ma zbawienny wpływ na stan zdrowia koni z alergiami i chorobami układu oddechowego.

 

Maty są bardzo trwałe. Wyróżnia je wysoka odporność na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, a także niepodatność na butwienie lub odkształcanie. Z łatwością znoszą duży nacisk spowodowany przez konie lub nawet pojazdy. Dodatkową zaletą jest izolacja podłoża, dzięki czemu konie nie stoją na zimnej posadzce. Właściciele koni doceniają też zdolność maty do wytłumiania dźwięków, dzięki czemu w stajni panuje większy spokój.

 

Dużym atutem mat podłogowych do stajni jest prosty montaż, który nie wymaga szczególnych umiejętności. Każdy może samodzielnie, bez specjalistycznych narzędzi, położyć maty w swojej stajni lub innym obiekcie na prostej, czystej posadzce. Takie rozwiązanie ułatwia również gruntowne sprzątanie stajni, bo podniesienie mat nie stanowi problemu.

 

Dla właścicieli ośrodków jeździeckich ważną cechą jest też wysoka estetyka mat dla koni. Dzięki nim wnętrze stajni nabiera lepszego wyglądu, co powoduje, że ośrodek sprawia wrażenie profesjonalnej, przemyślanej przestrzeni. To z kolei może przełożyć się na wartościowe kontrakty i większą liczbę klientów.

Maty do stajni to inwestycja, która szybko się zwraca!

Maty są rozwiązaniem, które chętnie wykorzystują nowoczesne ośrodki jeździeckie. Początkowy wkład finansowy szybko się zwraca, i to na wielu polach, co pozwala prognozować coraz większy wzrost zainteresowania matami. Co sprawia, że inwestycja w maty jest tak opłacalna?

  • oszczędność ściółki (nawet do 50-70% mniejsze zużycie)
  • oszczędności na rachunkach od weterynarza (mniej kontuzji, większa higiena oraz czystość powietrza)
  • oszczędność czasu (a więc możliwość skupienia się na innych aspektach prowadzenia stajni lub zatrudnienie mniejszej liczby stajennych)
  • profesjonalny wizerunek stajni, kliniki lub punktu stanowienia ogierów

 

Jeśli maty podłogowe to rozwiązanie, które Cię przekonało, zastosuj je w swojej stajni. Dzięki wygodnej formie — maty są dostępne w arkuszach 120 × 180 cm — możesz wypróbować je najpierw na niewielkiej powierzchni. Z doświadczenia wiemy jednak, że szybko zdecydujesz się na większe zamówienie. Praktyczne i bezpieczne maty po prostu same się bronią i niezwykle ułatwiają codzienną pracę przy koniach.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!