Your Cart
maty dla koni

Maty dla Koni

Urządzając wnętrze stajni lub boksu dla konia, jedną z kwestii, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest ich odpowiednie podłoże. Wrażliwy i podatny na uszkodzenia aparat ruchu konia wymaga odpowiednich warunków nie tylko na zewnątrz, ale także w środku. Chcąc zatem zatroszczyć się o maksymalną wygodę, komfort i bezpieczeństwo koni w boksie czy w stajni, w stajennym asortymencie absolutnie nie powinno zabraknąć mat hodowlanych dla koni. Maty dla koni to uniwersalny, i zarazem niezwykle praktyczny dodatek, który z powodzeniem posłuży nie tylko właścicielom każdej stajni, ale także jej wszystkim kopytnym podopiecznym przez długie lata. Maty stajenne bowiem zapewniają koniom bezpieczne i odpowiednie podłoże w stajni, odporne na wiele czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

maty hodowlane

Tutaj kupisz: Maty dla koni – cena zaskakuje!

Zastosowanie mat dla koni

Okazuje się, że maty dla koni są właściwie niezbędnikiem w każdej stajni, który ma bezpośredni wpływ na samopoczucie i zdrowie konia. Maty stajenne mają mnóstwo zastosowań i zalet, dzięki którym są tak chętnie wybierane. Co najważniejsze, maty stajenne skutecznie chronią delikatne i podatne na uszkodzenia stawy i ścięgna konia, a także jego kopyta, dodatkowo zapewniając stabilne podłoże w boksie. Guma, z której zbudowane są maty dla koni sprawia, że ich powierzchnia jest antypoślizgowa, bezpieczna w użytkowaniu i uniwersalna dla każdego rodzaju boksu. Co więcej, elastyczność mat odpowiednia jest dla wielu rodzajów obciążeń, a więc dla wszystkich koni – niezależnie od ich wagi i ciężkości, a także dla pojazdów. Maty dla koni, dzięki swojej fakturze skutecznie odprowadzają wilgoć i izolują ciepło, co jest ich wyjątkową zaletą, zwłaszcza w jesienną i zimową pogodę. Są także dźwiękoszczelne i odporne na wibracje, co bezpośrednio zwiększa komfort konia przebywającego w boksie. Materiał, z których stworzone są maty hodowlane dla koni jest delikatny i skutecznie amortyzuje ciało konia w razie upadku, nie powodując dodatkowych obrażeń. Ponadto, maty dla koni zapobiegają gniciu kopyt. Wszystko za sprawą ich antybakteryjnej i suchej struktury, która uniemożliwia bakteriom wniknięcie do wrażliwym strzałek konia. W czasie zimy, maty stajenne pozwalają puszce i podeszwie wyschnąć, a więc strzałka nie ulega zmięknięciu. Warto wspomnieć także o tym, że konie często śpią w pozycji leżącej. Dzięki zastosowaniu mat w boksie, zmniejsza się ryzyko odleżyn i odcisków u konia. Maty mają także wyższą temperaturę niż ziemia, czy beton, a więc zapobiegają przeziębieniom u koni i pomagają im utrzymać prawidłową temperaturę ciała.

Maty stajenne

Maty dla koni są świetnym wyborem dla każdego rodzaju stajni i boksu. Przekonajmy się, jakie zalety niesie ze sobą zastosowanie mat w naszej stajni lub boksie:

Najważniejsze zalety mat dla koni:

• Łatwe do zamontowania w każdej stajni i w boksie
• Łatwe do utrzymania w czystości
• Izolują ciepło
• Odprowadzają płyny, takie jak deszcz lub mocz
• Antypoślizgowa powierzchnia gwarantuje bezpieczeństwo konia
• Tłumią hałas, dźwięki i wibracje
• Odporne na każdą pogodę i czynniki atmosferyczne

• Są antyalergiczne
• Maty redukują używanie ściółki
• Odporne na silne naciski, także pojazdów

Maty dla koni – Korzyść dla właściciela

Zastosowanie mat w stajni znacznie ułatwia życie nie tylko koniom, ale także ich właścicielom. Maty redukują ilość potrzebnej ściółki, na której możemy sporo zaoszczędzić. Co więcej, zastosowanie mat znacznie przyspiesza proces sprzątania w stajni. Maty dla koni są trwałe i odporne na wiele czynników, jest to zatem inwestycja na lata. Łatwo jest je zamontować oraz czyścić. Jedynym warunkiem, koniecznym do zastosowania maty w stajni lub w boksie jest równa i twarda podłoga.

Maty dla koni – oferta !

Artykuły gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów