Maty dla koni

Maty dla koni do stajni, boksów, padok i wybieg

Urządzając wnętrze stajni lub boksu dla konia, jedną z kwestii, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest ich odpowiednie podłoże. Wrażliwy i podatny na uszkodzenia aparat ruchu konia wymaga odpowiednich warunków nie tylko na zewnątrz, ale także w środku. Chcąc zatem zatroszczyć się o maksymalną wygodę, komfort i bezpieczeństwo koni w boksie czy w stajni, w stajennym asortymencie absolutnie nie powinno zabraknąć mat hodowlanych dla koni.

Maty dla koni to uniwersalny i zarazem niezwykle praktyczny dodatek, który z powodzeniem posłuży nie tylko właścicielom każdej stajni, ale także jej wszystkim kopytnym podopiecznym przez długie lata. Maty stajenne są sprzymierzeńcem końskich kopyt i nóg, zapewniają sprężyste, bezpieczne i jednolite podłoże, odporne na wiele czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych (np. warunki atmosferyczne).

Maty dla koni – oferta !

Gumowe maty dla koni do stajni – zalety i właściwości

Wytrzymałe i trwałe

Firma Power Rubber oferuje gumowe maty, które nie rozdzierają się ani nie rozsuwają. Ich ogromną zaletą jest fakt, że ściśle przylegają do siebie bez przemieszczania się. Odporne na uszkodzenia, ścieranie, a także warunki wewnętrzne panujące w stajni, jak i zewnętrze. Wykonane z materiałów, które pod wpływem wilgoci nie pleśnieją ani nie gniją. Wytrzymują również nacisk kół maszyn rolniczych.

Amortyzacja i właściwości antypoślizgowe

Maty do stajni chronią stawy, a to wszystko dzięki amortyzacji. Absorpcja wstrząsów pomaga uniknąć koniom problemów z kopytami i całym układem mięśniowo-szkieletowym. Wygodniej jest im stać i leżeć.

Zdarza się, że słoma lub siano mogą wydawać się suche, jednak najczęściej kryją w sobie wilgoć. Nasze maty stajenne dla koni mają specjalne kanały do odprowadzania wody, które zapewniają odpływ nieczystości, zapewniając bardziej suche środowisko dla zwierząt. Maty do boksów zmniejszają ryzyko upadków i urazów. Zapewniają odpowiednią przyczepność, ułatwiają koniom wstawanie.

Izolacja termiczna

Maty do boksów dla koni to doskonałe rozwiązanie zapewniające komfort podczas stania i leżenia. Nawet duża ilość słomy nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej izolacji cieplnej w chłodne i mroźne dni. Konie chodząc, potrafią zdemontować ten rodzaj zabezpieczenia przed zimnem, odsłaniając goły beton lub kostkę brukową. Wykładzina z granulatu gumowego wykonana z najwyższej jakości materiałów jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Całkowicie zakrywa podłogę, izoluje od zimna, dzięki czemu chroni stawy, ścięgna i kopyta konia przed kontuzjami i wychłodzeniem. Niska temperatura nie jest przekazywano bezpośrednio na końskie nogi.

Łatwe w utrzymaniu suchości i czyszczeniu

Maty stajenne do boksów są wykonane z najwyższej jakości materiału odpornego na wodę i wilgoć. Ich montaż zapewnia wodoodporną i łatwą w czyszczeniu nawierzchnię. Na spodniej stronie znajdują się specjalne przepuszczalne wodę wypustki drenażowe. Maty do boksów to nienasiąkająca powierzchnia, która zapewnia sprawny odpływ wszelkich nieczystości. Szybki odpływ wody ogranicza uszkodzenia podłoża spowodowanego wilgocią, gromadzenia się bakterii, a także zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się i upadku konia.

Mniejsza ilość ściółki, to mniejsza ilość kurzu w stajni oraz zminimalizowanie ryzyka powstania chorób układu oddechowego. Co więcej, nasze maty gwarantują łatwe sprzątanie, czyszczenie (pozostaje mniej obornika) i dezynfekcję. Powinny znaleźć się w każdym obiekcie jeździeckim. Należy jednak pamiętać, aby wyznaczyć w jednym miejscu miejsce na toaletę dla konia.

Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

Montaż mat w stajni ma wiele wyjątkowych zalet. Niewątpliwie, jedną z nich jest skuteczne odprowadzanie zbierającej się wody, zmniejszając tym samym powstawanie nieprzyjemnych zapachów. W przypadku tradycyjnej ściółki (trociny, siano) zapachy przylegają do nich, tworząc długotrwałą, nieprzyjemną woń. To mało higieniczne rozwiązanie! Dla każdego właściciela hodowli zwierząt polecamy nasze funkcjonalne maty do boksów.

Łatwe w instalacji

Jeśli posiadasz konie – maty do boksów są niezbędnym produktem, w który warto zainwestować, aby poprawić dobrostan w stajni. Nasze maty są nie tylko łatwe do sprzątania, ale także proste w montażu. Samodzielnie montując maty, należy postępować zgodnie ze wskazówkami. Maty należy dokładnie dociskać do siebie, montuje się je metodą kompresji.

Maty dla koni do stajni

Maty do stajni i boksów – produkt dostępny w Power Rubber

Co nasz wyróżnia?

W naszej ofercie posiadamy solidne maty do boksów, wykonane z wysokiej jakości materiału odpornego na działanie czynników środowiskowych. Niezwykle wytrzymałe. Idealnie sprawdzają się do każdego obszaru w stajni lub w miejscach, gdzie twarda nawierzchnia jest narażona na śliskość.

Przekonajmy się, jakie zalety niesie za sobą zastosowanie mat od Power Rubber, oto one:

• łatwe do zamontowania w każdej stajni i w boksie

• łatwe do utrzymania w czystości

• izolują ciepło

• odprowadzają płyny, takie jak deszcz lub mocz

• antypoślizgowa powierzchnia gwarantuje bezpieczeństwo konia

• tłumią hałas, dźwięki i wibracje

• odporne na każdą pogodę i czynniki atmosferyczne

• są antyalergiczne

• maty redukują używanie ściółki

• odporne na silne naciski, także pojazdów

Maty dla koni – Korzyść dla właściciela

Zastosowanie mat w stajni znacznie ułatwia życie nie tylko koniom, ale także ich właścicielom. Maty redukują ilość potrzebnej ściółki, na której możemy sporo zaoszczędzić. Co więcej, zastosowanie mat znacznie przyspiesza proces sprzątania w stajni. Trwałe i odporne na wiele czynników. To inwestycja na lata. Łatwo jest je zamontować oraz utrzymać porządek. Jedynym warunkiem, koniecznym do zastosowania maty jest równa i twarda podłoga.

Ten rodzaj podłogi szczególnie dobrze sprawdza się w obszarach narażonych na duże natężenie ruchu koni (karuzela, korytarze). Koszt transportu uzależniony od wielkości zamówienia.

Tutaj kupisz: Maty dla koni – cena zaskakuje!

Maty stajenne

Maty stajenne – bezpieczna nawierzchnia – Podsumowanie

Maty mają mnóstwo zastosowań i zalet, dzięki którym są tak chętnie wybierane. Skutecznie chronią delikatne i podatne na uszkodzenia stawy i ścięgna konia, a także jego kopyta, dodatkowo zapewniając stabilne podłoże w boksie. Ich powierzchnia jest antypoślizgowa, bezpieczna w użytkowaniu i uniwersalna dla każdego rodzaju boksu.

Elastyczność mat jest odpowiednia dla wielu rodzajów obciążeń, a wiec dla wszystkich koni – niezależnie od ich wagi i ciężkości, a także dla pojazdów. Maty gumowe, dzięki swojej fakturze skutecznie odprowadzają wilgoć i izolują ciepło lepiej niż betonowe podłoże. Są także dźwiękoszczelne i odporne na wibracje, co bezpośrednio zwiększa komfort zwierzęcia przebywającego w boksie.

Materiał, z którego stworzona jest mata do stajni dla konia jest delikatny i skutecznie amortyzuje w razie upadku, nie powodując dodatkowych obrażeń. Ponadto, gumowe podłoże zapobiega gniciu kopyt. Wszystko to za sprawą ich antybakteryjnej i suchej struktury, która uniemożliwia wniknięcie do wrażliwych strzałek konia. W czasie zimy pozwalają one puszcze i podeszwie wyschnąć, a więc strzałka nie ulega zmięknięciu. Te ze zwierzęta kopytne często śpią w pozycji leżącej. Podłoga z gumy zmniejsza ryzyko odleżyn i odcisków, zapobiega przeziębieniom i pomaga utrzymać prawidłową temperaturę ciała.

Nasze zespół specjalistów chętnie doradzi przy wyborze odpowiednich mat gumowych do stajni dostosowanych do Twoich potrzeb. W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu.

 

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!