Maty do stajni

Maty do stajni dla koni – czystość i wygoda w stajni, boksie, padoku i wybiegu

Maty w stajni są rozwiązaniem niezwykle praktycznym i ekonomicznym. Szereg pozytywnych efektów jakie pociąga za sobą zastosowanie tego patentu sprawia, że raz wypróbowany, nie zostanie nigdy zamieniony na żaden inny.

Maty do stajni dla koni – zalety i właściwości

Zainstalowanie dobrej jakości mat stajennych dla koni ma wiele zalet. Polecamy to rozwiązanie dla każdego właściciela, któremu zależy na wygodnym, ciepłym, łatwym w utrzymaniu czystości i stabilnym podłożu dla koni. Poniżej przybliżymy Państwu najważniejsze zalety naszych mat do boksów, oto one:

Maty do stajni chronią stawy

Maty do boksów dla koni dzięki właściwościom antypoślizgowym zmniejszają ryzyko upadków i urazów w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego u koni. Elastyczne podłożę pochłania wstrząsy, chroniąc ścięgna i kopyta konia, zwiększając komfort i minimalizując zmęczenie w trakcie stania i leżenia. Wyjątkowe właściwości przeciwzmęczeniowe pomagają wspierać kopyta i więzadła.

Izolacja cieplna

Maty do stajni i boksów wykonane z granulatu gumowego są elastyczne, a ich porowata, przepuszczalna struktura pozwala na odpływ wszelkiego rodzaju płynnych zanieczyszczeń. Specjalne kanały drenażowe odprowadzają wodę niosącą nieczystości, zapewniając bardziej suche środowisko dla konia. To higieniczne rozwiązanie, które jednocześnie izoluje zwierzę od zimnego podłoża (betonu, kostki). Taki zabieg pozwala na ogromną oszczędność w ściółce, zapewnia łatwe sprzątanie i odpowiednią higienę. Dzięki temu, że maty mają antypoślizgowe właściwości, można je również zastosować w miejscach o podwyższonej wilgotności, takich jak myjka. Diametralnie zwiększy to bezpieczeństwo i komfort koni oraz ludzi korzystających z prysznica.

Antypoślizgowa nawierzchnia

Końskie kopyta często ślizgają się po betonowym podłożu, nawet pomimo warstwy ściółki. Oferowane przez nas maty dla koni zapewniają antypoślizgową powierzchnię, która zapewnia odpowiednią przyczepność, zmniejszając ryzyko poślizgnięć i upadków. Proste w montażu maty do stajni szczególnie dobrze sprawdzają się w obszarach tj. boksy, stajnie, korytarze. Nie dość, że dobrze izolują od zimna, to dodatkowo chronią stawy i ścięgna zwierząt przed urazami. Specjalne wypustki drenażowe zapobiegają nasiąkaniu wodą podłoża, zwiększając jego przyczepność. Co ważne, maty do boksów są wykonane z najwyższej jakości granulatu gumowego, który zapobiega ich rozsuwaniu się i ścieraniu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Betonowa nawierzchnia dla koni jest porowata, generuje duże ilości zabrudzonej ściółki, nie zapewnia odpowiedniej izolacji cieplnej ani stabilności. Co zrobić, aby zapewnić naszym kopytnym podopiecznym odpowiednie podłoże, które będzie jednocześnie łatwe do sprzątania?

Właścicielom każdej stajni polecamy niezwykle wytrzymałe i stabilne maty wykonane z najwyższej jakości materiału odpornego na działanie czynników zewnętrznych. Maty stajenne do boksów wykonane z gumy pozwalają całkowicie wyeliminować potrzebę stosowania dużej ilości ściółki w hodowli zwierząt. Mniejsza ilość ściółki to mniejsza ilość zabrudzeń i zmarnowanej paszy. Maty dla koni zapewniają szybki odpływ wody i nieczystości. Jednolite podłoże jest szybkie w czyszczeniu. Łatwo je spłukać i zdezynfekować. To rozwiązanie to oszczędność czasu i pieniędzy! W Power Rubber gwarantujemy sprawną realizację zamówienia i szybką dostawę. Koszt transportu uzależniony od wielkości zamówienia.

Należy pamiętać, aby wyznaczyć jedne miejsce na toaletę dla konia.

Maty stajenne

Co zastosować dla koni z alergią?

Podłoże stajenne wykonane z gumy jest w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierzą, a przed wszystkim antyalergiczne. Jest to zbawienne rozwiązanie w przypadku koni z astmą lub licznymi alergiami. Ściółka dla takich zwierząt jest zwykle dużo droższa, musi być w odpowiednio przechowywana, częściej wymieniana – przysparza to szereg utrudnień, a wcale nie daje gwarancji zdrowia i dobrego samopoczucia. Zastosowanie gumowych elementów izolacyjnych, w znacznej części rozwiązuje taki problem i zdecydowanie ułatwia życie zwierzętom i ich opiekunom.

Tutaj kupisz: Maty dla koni

Maty hodowlane – rodzaje mat dla koni do stajni

Maty hodowlane zwykle produkowane są w prostokątnych lub kwadratowych odcinkach, na krawędziach wykończone zębami typu puzzle. Dzięki temu ich montaż jest bezproblemowy i przyjemny. Ponadto, takie łączenie pozwala na idealne przyleganie poszczególnych części do siebie, bez nieestetycznych i niepraktycznych przerw, w których mogą zbierać się zanieczyszczenia. W trakcie montażu należy dokładnie dociskać maty do siebie.

mata hodowlana black power

Gumowe maty stajenne – trwała i odporna na wiele czynników nawierzchnia

Innowacyjne maty do boksów to doskonały wybór dla każdego obiektu związanego z końmi. Jest to wytrzymała i wygodna alternatywa dla dotychczasowej betonowej podłogi w całości wyłożonej ściółką. Trwała podłoga z gumy jest odporna na zużycie, wytrzymała, odporna na ścieranie i uszkodzenia.

Dzięki swojej wysokiej odporności na naciski takie jak pojazdy rolnicze czy duże zwierzęta, maty mogą być bez obaw stosowane również w stajennych przejściach i korytarzach. Oprócz spełniania swojej oczywistej funkcji izolacji, doskonale stłumią one wszelkie wibracje czy hałas. Jest to szczególnie przydatne w takich miejscach jak stajnia czy hala, gdzie mamy do czynienia z dużą, pustą przestrzenią, która potęguje każdy uporczywy dźwięk.

Maty hodowlane są wytrzymałe i niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Regularnie czyszczone i konserwowane, będą służyć niezawodnie przez wiele lat. Dzięki podziałowi na mniejsze części, wyłącznie w celu dokładnego umycia, w dowolnej chwili można odłączyć pojedyncze elementy,  a następnie włożyć z powrotem na swoje miejsce.

Czy kostka gumowa pasuje do stajni?

Materiał z jakich wykonana jest kostka, jest również całkowicie odporny na warunki atmosferyczne. Z tego względu, bez obaw może zostać zastosowany na zewnątrz budynku, w przejściach czy w miejscach po prostu narażonych na dużą eksploatację.

Maty hodowlane

Maty do boksów dla koni – niezwykle praktyczny dodatek dostępny w naszym sklepie

Każdemu opiekunowi zależy na jak najwyższym komforcie własnym oraz zwierząt pod jego opieką. Liczy się dla nas również ekonomiczność i ekologiczność danego rozwiązania. Gumowe maty hodowlane są innowacyjną odpowiedzią rynku na te potrzeby. Jest to doskonała, szybko zwracająca się inwestycja, która zapewnia spokój przez wiele lat.

Jeżeli zależy Państwu na wyposażeniu stajni w solidną podłogę, w sklepie Power Rubber oferujemy profesjonalne maty stajenne dla koni wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zakup i montaż mat do boksów może znacznie obniżyć koszty, a także poprawić warunki i jakość życia zwierząt, którymi się opiekujesz. Ta inwestycja ma wiele zalet, które pokrótce przypomnimy:

  • izolują ciepło

  • łatwe do czyszczenia (mniej obornika)

  • wygodne do stania lub leżenia

  • nadają się do dezynfekcji

  • zapewniają stabilne i elastyczne podłoże

  • zmniejszają ilość potrzebnej ściółki (słomy, drewnianych ścinków)

  • drenaż nieczystości dzięki specjalnym kanałom na spodniej stronie maty

  • podłoga zapewnia bardzo dobrą amortyzację

  • odpowiednia przyczepność

  • odporne na czynniki zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne

Nasi specjaliści chętnie pomogą przy wyborze odpowiednich mat do boksów i stajni dostosowanych do Twoich potrzeb.

Koszt dostawy uzależniony jest od wielkości zamówienia.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 505 16 03 03, poprzez podany adres e-mail power@powerrubber.com

lub formularz kontaktowy, który znajduje się poniżej.

 

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!